Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Unicer, Super Bock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Unicer, Super Bock

    Butelka 0,33.Zawartość alkoholu 5,8%.Piana nieduża,barwa złocista.Zapach bynajmniej nie "bockowy".Smakuje bardziej jak lager niż bock i to lager z południa Europy.Jedyna różnica to to,że jest bardziej chmielowo-słodowy niż typowe piwa z Półwyspu Pirenejskiego.Zdecydowanie nazwa "Super Bock" jest na wyrost.
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Po otrzymaniu stouta Super Bock stwierdzam,że nie jest to nazwa konkretnego piwa a raczej marka handlowa obejmująca różne piwa.Muszę więc wycofać oskarżenie o mało "bockowy" charakter.

    Comment

    • piokl13
      Senior
      • 06-2003
      • 946

      #3
      Żona kupiła mi u muszkieterów w Gdańsku za około 8zł. Myślała, że to bock. Zawód mnie spotkał duży.
      Piwko takie sobie. 8zł można wydać o wiele trafniej.

      Comment

      • Viktor
        Senior
        • 04-2002
        • 617

        #4
        Zakupione w Piwach Świata na Polnej w Warszawie ( 5,80 zł / 0,33 l).
        Też się nabrałem na tego "bocka" - pierwsze zaskoczenie to intensywny zapach chmielowo -owocowy ( ktoś napisał o tym zapachu "grolschowy" ), kolor piwa jasnozłoty , gazowanie przyjemne - drobne bąbelki. Z tego wszystkiego goryczka trochę podchodzi pod "bock" a ogólnie piwo pośrednie między pilsem a mocnym.Kapsel z napisem "Super Bock".
        Adres www.superbock.pt

        Comment

        • bury_wilk
          Senior
          • 01-2004
          • 2655

          #5
          Trafiło mi się do degustacji zupełnie niechcący. Najpierw zobaczyłem nazwę i narobiłem sobie nadziei, potem zobaczyłem, że zawartość butelki jakaś taka jasna... Obiektywnie, to, to piwo jest całkiem niegłupie i dość oryginalne w smaku, ale dlaczego tak się nazywa, doprawdy nie mam pojęcia.

          Lubię kiedy się zieleni
          Lubię jak się piwo pieni...

          ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

          Comment

          • Grzywiasty
            Member
            • 10-2003
            • 54

            #6
            Degustowałem na miejscu w Lizbonie (knajpa ne Expo). Kufelek prosty z grubego szkła, z uchem i małym logo bez zbędnych dodatków lub szklaneczka ok. 0,2-0,3l u dołu wąska rozszerzająca się ku górze również z małym logo. Smak trochę nijaki, piana sie dosyć szybko gubiła, kolor chyba nieco za jasny o ile sobie dobrzy przypominam - było to jakiś czas temu. Chociaż w upalne dni marzyłem o chłodnym kufelku.
            Ocena: trudno określić po czasie oraz w innych okolicznościach przyrody (tam upał tutaj zimno i mokro).
            Nie ma nic gorszego niż ciepłe piwo, nawet oziębła Niemka.

            Comment

            • CIESLE
              Member
              • 03-2006
              • 76

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Viktor
              Zakupione w Piwach Świata na Polnej w Warszawie ( 5,80 zł / 0,33 l).
              Też się nabrałem na tego "bocka" - pierwsze zaskoczenie to intensywny zapach chmielowo -owocowy ( ktoś napisał o tym zapachu "grolschowy" ), kolor piwa jasnozłoty , gazowanie przyjemne - drobne bąbelki. Z tego wszystkiego goryczka trochę podchodzi pod "bock" a ogólnie piwo pośrednie między pilsem a mocnym.Kapsel z napisem "Super Bock".
              Adres www.superbock.pt
              Pierwszy raz na tego pseudo "Bocka" nadziałem się półroku temu zakupiony w sklepie z winami w pasażu Auchan w Komornikach zachęcał ceną ok 3.50 za 0.33 .Traktowałem go jako ciekawostkę z dalekiego kraju .Tydzień tem Żona sprwiła mi niespodziankę i przy okazji odwiedzin w tym samym sklepie zakupiła rozmiar XL Super Bocka (0,5l) za 3,70 Piwo można traktować tylko jako ciekawostkę .Piana siada bardzo szybko ,kolor przyjemny jasnozłoty,

              Comment

              • kony
                breweriarz
                • 08-2005
                • 1701

                #8
                Dzisiaj w sklepiku " Wino i kawa z Portugalii" przy Auchan Komorniki:
                1.50 PLN / 0.33 l (cena promocyjna - termin przydatności 08.2006)
                3.00 PLN / 0.5 l
                Last edited by kony; 19-08-2006, 19:59.

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Moje piwo miało 5.6% i tak wyglądało:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    alk 5.6% zmiana opakowania na aluminiową butelkę lub puszkę w kształcie butelki

                    żaden bock tylko zwykły pils
                    kolor - jasnozłocisty
                    piana - biała, drobna, bardzo szybko opada
                    zapach - leciutki, słodowo - puszkowy
                    smak - bez wyrazu w naszym klimacie, lekka goryczka, slodowy posmaczek, szczypanie w język, jak dla mnie wodniste
                    opakowanie - ciekawe, ładne


                    PS. Mam nadzieję, że nie będzie mi zwrócona uwaga, ze zdjęciami obciążam serwer i daję zdjęciu tu zamiast do galerii
                    Attached Files
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Psychomanteum
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 207

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dzisiaj w sklepiku " Wino i kawa z Portugalii" przy Auchan Komorniki:
                      1.50 PLN / 0.33 l (cena promocyjna - termin przydatności 08.2006)
                      3.00 PLN / 0.5 l
                      Piwo 2 lata po terminie??
                      http://picasaweb.google.pl/psychomanteum1/
                      2011 kapsli - 44 państwa... w tym 222 Polska

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Psychomanteum Wyświetlenie odpowiedzi
                        Piwo 2 lata po terminie??
                        Na górze każdego posta, ponad avatarem jest data i godzina jego zamieszczenia. Forum ma już kilka ładnych lat, więc warto sprawdzić, zanim się walnie babola.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #13
                          Zakupione w październiku w Portugalii. Miało zwyczajną szklaną butelkę, taką jak na fotce Sibarha, więc wersja aluminiowa musiała być limitowana.

                          Kolor: Zwykły pilsowy.
                          Zapach: Silnie słodowy, lekko chlebowy.
                          Smak: Na pewno nie jest to bock!
                          Piwo wyraźnie słodowe, z lekką goryczką. Bardzo dobrze smakuje i świetnie gasi pragnienie. Również w wersji beczkowej, którą miałem okazję testować.

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Jeszcze fotka. Moje było w innej, ciekawszej butelce niż egzemplarz Sibarha.
                            Attached Files

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9729

                              #15
                              Kolega z Porto przytaskał "piwo dla dzieci", bo w mikrobutelce 0,2l w stylu granata ze zrywką. Piwo ma 5,2% alko. Opakowanie to najciekawsza strona piwa.
                              Sam napój jest urologicznie blady, buduje jednak potężną, biała, drobną i dość trwała pianę, która osadza się na szkle. Zapachowo chmiel i kukurydza, smaku zaś w zasadzie nie stwierdziłem... Nagazowanie słabe, o dziwo.
                              Ciekawostka opakowaniowa i tyle.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎