Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Klinskij Piwokombinat, Klinskoje Swietłoje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • maryhh
    Senior
    • 02-2001
    • 1895

    Klinskij Piwokombinat, Klinskoje Swietłoje

    "КЛИНСКОЕ"
    Piwo jasne (chyba z Moskwy)
    Alkohol - 4,5%
    Ekstrakt - 11%
    Piana - krótka, niezbyt gęsta.
    Zapach - hmmmm coś mlecznego i nieprzyjemnego w tym było.
    Trudno mi określić co było nie tak w smaku więc zmyślał nie będę.
    Słabe trzy.
    Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
    "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
    do lekkiej pracy jestem za ciężki"
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    #2
    Parametry od czasu degustacji Maryhha bez zmian.
    Producent: OAO "SAN Interbrju" [czyżby Interbrew ?], gorad Klin, Moskowskaja obłast'.
    Mój egzemplarz warzony był w Klinie, ale Klinskoje produkuje jeszcze 5 "filiałów" w innych częściach Imperium.


    Piana dość obfita, ale bardzo szybko opada. Gazu dość sporo. Kolor jasny, słomkowożółty. Zapach rzeczywiście specyficzny, dość ostry, nie potrafię go nazwać - bardzo podobny do jasnych piw z Miłosławia.
    Smak początkowo dość mocno goryczkowy, znowu z tą specyficzną, ostrą nutą, której nie potrafię nazwać, ale znam ją z jasnych Fortun. Potem intensywność smaku znacznie się zmniejsza i nasila się wrażenie wodnistości, choć dość wyrazista goryczka pozostaje.
    Piwo całkiem przyzwoite, chociaż niedostatek smaku w drugiej połowie zawartości psuje pierwsze pozytywne wrażenia.
    Attached Files

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Interbrew, Klinskoje Swietłoje

      Butelka 0,5 litra, alkohol nie mniej niż 4,5%, ekstrat 11 % ,import prywatny
      Kolor - jasnozłocisty, klarowny
      Piana - drobnobąblowa, wysoka, trwała, opadła po 7 min. pozostał kożuszek
      Zapach - chmielowy, prawie niewyczuwalny
      Gaz - za dużo, pite z kufla (gdybym pił z butelki to "szedłby" uszami)
      Smak - słodowo-chmielowy, wyraźnie słodkie, lekka goryczka która w miarę picia staje sie coraz mocniejsza
      Moja ocena - piwo do wypicia. 3
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • tfur
        Senior
        • 05-2006
        • 1303

        #4
        moje wypłynęło z kurska i powstało z dodatkiem mączki ryżowej, jak głosi kontretykieta (do wyboru była jeszcze mączka kukurydziana lub syrop maltozowy). kolor słomkowy. piana dzięki wysiłkom dała się zaobserwować, ale szybko pozostał z niej mocno schodzony, dziurawy kożuch. zapach nie za ciekawy, nic z miłych piwnych nutek nie wyczułem. smak - cóż, z całą pewnością piwny, ale nie wyróżniający tego piwa niczym w istocie. nie, żebym miał wylać. ot, taki sobie suwenir z łotwy, bo tam kupiłem.
        veni, emi, bibi

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Aktualna fotka:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎