Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Greene King, Wexford Irish Cream Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piowen
    Senior
    • 09-2007
    • 207

    #16
    A czy ktoś mi wytłumaczy po co ta kulka? Bo ja durny pierwszy raz takie coś piłem i wielce zaskoczony smaku tego piwa nie spamiętałem?

    - Po otwarciu wysycenie szlag trafił, nawet się wystraszyłem jak trzasło.
    - Doznania wzrokowe bardzo przyjemne, naprawdę nie wiedziałem, o co tutaj chodzi z tą tańczącą pianą. Oczekiwanie, co się dalej będzie działo w kufelku było bardzo ekscytujące.
    - wysycenia brak i dlatego piwo wcale mi nie smakowało.

    Mam drugą puszkę i teraz będę uważał przy otwieraniu
    "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piowen Wyświetlenie odpowiedzi
      A czy ktoś mi wytłumaczy po co ta kulka?
      Żeby piana była kremowa
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • Tomasz_Moczarski
        Senior
        • 12-2007
        • 182

        #18
        Zakupiłem niedawno za 5,89 (grudzień 2007) w Tesco w Gliwicach...
        Puszka zaciekawiła z uwagi na to, że coś w niej brzęczało - przynajmniej teraz wiem, czemu ta piana była taka.. niespotykanie interesująca
        Smak: goryczka przypomina Pilsnera Urquella - lecz nie jest na tyle intensywna - za co duży plus.
        Kolor - ciekawy - za co też plus... Smak im dłuzej pijesz tym lepiej smakuje - na początku za bardzo wodnisto... Ogólna ocena 4,5/5... Zaraz zamieszczę fotki
        P.S. Miałem podobny przypadek co user "piowen", bowiem na początku duużo gazu Na szczęście nie na tyle, by wylało się z puszki :P
        Last edited by Tomasz_Moczarski; 31-12-2007, 23:50.
        koncerniak = prawie jak piwo :D
        Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
        reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
        Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

        Comment

        • zAjkA
          Senior
          • 12-2004
          • 1089

          #19
          Sympatyczny, kremowy ejl. Lubię gdy podczas picia czuje się tą kremową gęstość. Co prawda tak jest tylko z początku ale w niczym nie ujmuje to klasy temu piwu. Faktem jest że piłem za ciepłe przez co nie mogłem odczuć wszystkich walorów ale co nieco zapamiętałem. Piana extra do samego końca. Na maxa gęsta, kremowa. W smaku czuć było goryczkową słodycz jednak nie tak intensywną jak w innych piwach tego typu. Kolor należyty dla tego gatunku. Na pewno warte powtórzenia jednak w innych warunkach. Cena 4,89 za 440ml.
          Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

          Comment

          • bono_boniecki
            Senior
            • 10-2007
            • 177

            #20
            zakupione u Joli w Warszawie za 5, 40.
            Warto juz dla samej piany, o czym była mowa.

            Comment

            • Tomasz_Moczarski
              Senior
              • 12-2007
              • 182

              #21
              W sieciach carrefour po 5,95... Widze, ze jest juz wziecie na to piwo, bo wczoraj jak je kupowalem to zeszlo z 20 sztuk!
              koncerniak = prawie jak piwo :D
              Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
              reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
              Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

              Comment

              • Tapir
                Senior
                • 10-2009
                • 730

                #22
                Kolor - herbaciany, klarowny.
                Piana - Widget robi swoje (siedziałem jak pięciolatek oglądający kreskówki gdy piana tworzyła się w szklance).
                Zapach - słodowo-owocowy (zielone jabłko), średnio intensywny.
                Smak - słodowy z delikatnie zaznaczoną goryczką, spodziewałem się więcej nutek kwaskowo owocowych. Faktycznie kremowy, nawet jakby maślany. Zostawia delikatny, chmielowo kwaskowy posmak w ustach.
                Wysycenie - niskie, prawie niewyczuwalne.
                Opakowanie - Puszka jak na zdjęciu.

                W Auchan mieli jakąś promocję i było za 3.99 - okazja do spróbowania czegoś nowego. Ciekawe, warte spróbowania ale fanem nie zostanę.
                Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                Comment

                • skitof
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 2478

                  #23
                  Początkowo bardzo kremowe i bardziej słodowe. Z czasem piana opada i piwo jest bardziej goryczkowe. Posmaczki górnej fermentacji wyczuwalne, ale te niekontynentalne.

                  Comment

                  • chitos
                    Senior
                    • 02-2009
                    • 195

                    #24
                    Puszka, alk. 5%

                    Kolor: Bursztynowy, klarowny.
                    Piana: Drobnopęcherzykowa, ładna ponad centymetrowa warstwa utrzymuje się na piwie. Wygląd piany jest efektem witgeta.
                    Zapach: Owocowo-chmielowy z lekkim akcentem na karmel.
                    Smak: Goryczkowo- owocowy, nuty słodowe pojawiają się dopiero po chwili.
                    Wysycenie: Bardzo słabe, z trudem można je zaobserwować.

                    Comment

                    • ElDesmadre
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 155

                      #25
                      Chyba najlepsze z dostępnych w Polsce piw z widgetem. Piana i efekt kaskadowy oczywiście piękne, wysycenie jak na widgetowe piwo jakieś tam jest obecne. Zapach super - toffi, rodzynki, figi, czerwone jabłka, kwiecistość, truskawki, poziomki. Smak nie ustępuje zapachowi - silne toffi i owocowość, lekki dymek, herbaciana goryczka, trawiasty chmiel. Konsystencja niezbyt gęsta. Archetypowe piwo sesyjne, a jednak bardzo bogate aromatycznie.
                      http://thebeervault.blogspot.com

                      Comment

                      • Kwadri
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1216

                        #26
                        Kolor: Jasnobrązowy, klarowny.
                        Piana: Bardzo drobna i sztywna, kremowej konsystencji. Opada do grubej, prawie centymetrowej warstwy, całkiem obficie oblepiając szkło. Zostaje do końca.
                        Zapach: Niezbyt intensywny, słodowo-chmielowy z wyraźną, górnofermentacyjną (czyt. owocową) nutką. Później pojawia się lekko maślany, trochę karmelowy aromat.
                        Smak: Sprawia wrażenie wodnistego, ale może to z powodu braku gazu. Początek, delikatnie słodowy, później dociera niezbyt przyjemna, choć całkiem mocna goryczka. Tło kwaskowe i trochę karmelowe, czuć też górnofermentacyjne nutki. Moim zdaniem nie warte powtórki, trochę bez wyrazu.
                        Wysycenie: Niemal wygazowane.
                        Opakowanie: Puszka z widgetem jak na fotce Dreamera.
                        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                        Comment

                        • tomolek
                          Hophead
                          • 05-2006
                          • 1752

                          #27
                          Najfajniejsze w tym piwie jest "widgetowe show i piękna kremowa piana. Zapach jest bardzo słodowy ale niezbyt intensywny. W smaku wraźniej czuć ten słód, czuć również alkohol, goryczka dla mnie nie jest specjalnie intensywna. Piwo rzeczywiście jest takie jakieś gładkie w smaku, jednocześnie dla mnie zbyt słodkie, wręcz "zalepiające. Raczej nie do powtórzenia.
                          Kupione w Carrefourze za 5,75 zł.
                          www.ohbeautifulbeer.com

                          www.mateuszdrozdowski.pl

                          „Kwaśny Edi herbu Koreb

                          Comment

                          • Hedin
                            Senior
                            • 02-2011
                            • 370

                            #28
                            Nie piłem nigdy innego piwa poza nim z tego gatunku, a ciekaw jestem, czy bez tej kulki też potrafią mieć taką pianę. Poza nią piwo takie sobie, wg moich wrażeń słodowość na pierwszym planie, gorycz schowana. Poza tym powiedziałbym, że jest bardziej słodowe, a nie wytrawne. Za tą cenę nie powtórzę go chyba więcej.

                            Comment

                            • Cyssiek
                              Member
                              • 05-2011
                              • 93

                              #29
                              Przypadkiem kupione w Stokrotce, piękna pucha, przyciągnięty ceną i widgetem

                              Piana cudowna, brązowa, stoi jak śmietana.
                              Kolor - herbata, widać jak drobne bąbelki powoli wędrują po ścianach pokala jak w kiślu.
                              Smak - prawdziwie gęsty krem, czegoś takiego nie piłem jeszcze, świetnie! Delikatnie słodkie, intensywne ale'owska goryczka na drugim planie, czuś klasyczne dla dobrego ale posmaki, lekko drewnianie, słodowo, lecz mam wrażenie delikatnej pustości. W Ale lekkie rozwodnienie jest pożądane, tu nieco przesadzone. Niemniej jednak - smak super.
                              Wysycenie idealne dla gatunku.

                              Naprawdę mogę polecić, prawdziwe ale, ogólnodostępne, za małą kase (5.50 w Stokro)
                              )
                              "Goolman to jest trunek boski, pisał o nim Kochanowski"

                              Comment

                              • wasyll
                                Senior
                                • 09-2008
                                • 1823

                                #30
                                Początkowo to piwo mi praktycznie w ogóle nie podeszło, ale im więcej go piję, tym bardziej mi smakuje.
                                Piana to majstersztyk - można się nią bawić niczym bitą śmietaną. Powstaje dość gruby kożuch i piękna firanka. Konsystencja kremowa.
                                Zapach wyraźnie słodowy, chmielu nie czuję, albo nawet nie wiem, że go wywąchałem.
                                Smak też słodowy, kojarzy mi się z jakimś pełnoziarnistym chlebem, ale nie razowym. Ogólnie rzecz ujmując daje radę, ale im cieplejsze tym pijalność spada na łeb, na szyję.

                                Piwo spokojnie do wypicia, ale bez rewelacji.
                                www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎