Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dunston, Newcastle Brown Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kishar
    Senior
    • 10-2003
    • 1691

    #16
    Kupiłem je w Lubelskim piwowrze za 3,99 mala butelka.Mi to piwko jakoś nie podsmakowało za bardzo,choć nie mam niby mu czego zarzucić,ale spodziewałem się bogatszego smaku po ciemnym piwie górnej fermentacji ale moze kiedyś jeszcze je spróbuje teraz musze wypic jakies "zwykłe" ale
    ocena to 3.90

    Comment

    • Borysko
      Senior
      • 02-2004
      • 1144

      #17
      Wypiłem takowe w Peronie 6 w Łodzi.
      Musze przyznać,że całkiem smakowite. Ciemne - brązowe. Pianka niezła, ale opadła dosyc szybko. W smaku powiedziałbym - słodowo - orzechowe. Bardzo gładko się pije. Osobiści polecam, ocena - mocne 4.

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #18
        Znam to piwo juz od dawna ale dopiero teraz sie zebralem zeby opisac po odswiezeniu smaka. Nie wiem czy wersja eksportowa jest identyczna z ta na rynek brytyjski ktora pilem, w kazdym razie parametry sie zgadzaja, etykietka chyba nie do konca. Ale o tym za chwile.

        Brazowe zgodnie z nazwa chociaz troche jasniejsze od tradycyjnego brown ale. Gazu nawet sporo jak na Wyspy, drobnobabelkowa trwala piana. Slodowo-owocowy zapach, glownie slodowy smak ze slodowo-owocowym i lekko goryczkowym posmaczkiem, do tego troche jakby orzechowym? Uwazam ze bardzo przyzwoite piwo i zawsze je lubilem.

        Wracajac do nazwy Newcastle Brown Ale w wersji na miejscowy rynek zostalo jakis czas temu obciete do Newcastle Brown bo wg specow od marketingu jakoby 'Ale' brzmi zbyt staroswiecko

        Niedawno Art pisal ze browarowi Newcastle grozi zamkniecie... Wtedy to piwo byloby Newcastle tylko z nazwy, trzeba je pic poki jest orginal
        Last edited by lzkamil; 29-03-2004, 11:00.
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • baklazanek
          † 2014 Piwosz w Raju
          • 08-2001
          • 3562

          #19
          Zakupione w Geant za 3.69 zł. Troszkę byłem zaskoczony smakiem tego piwa. Spodziewałem się o wiele bardziej gorzkiego smaku, a to za sprawą moich wcześniejszych doświadczeniach z piwami typu ALE. Na szczęście w tym przypadku tak nie było. Piwo całkiem dobre tylko szkoda, że taka mała butelka(0,33l).

          Comment

          • Wujcio_Shaggy
            Senior
            • 01-2004
            • 4628

            #20
            Całkiem niezłe. Kupione w Tesco za jakieś 4 złote, butelka 0,33.

            Kolor ciemny, czerwonobrązowy. Piana niestety słaba - niska i nietrwała. Zapach chmielowy, z dodatkiem charakterystycznej dla jasnego szkła woni. Smak lekko słodowy, odrobina goryczki i akcentów owocowych.
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

            Comment

            • Sven
              Senior
              • 09-2003
              • 1211

              #21
              Hm, ładny kolor, pianka. Gazu mało a smak, jakiś taki zbyt delikatny!
              Celia, cerevisia et conventus.

              Comment

              • Marcin_wc
                Senior
                • 09-2005
                • 2115

                #22
                Piwo to zazwyczaj kupowałem we Wrocławskim tesco, ale ostatnio spotkałem je w Albercie za 3.60. Kolor bursztynowy, w smaku przeplatają się nuty owocowe, karmelowe, do tego lekka słodycz mieszająca się z przyjemną goryczka. To piwko zawsze będzie u mnie mile przyjęte.

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #23
                  Pite wielokrotnie, więc czas wreszcie ocenić.
                  Kolor mocnej herbaty.
                  Piany sporo, ale szybko opada.
                  W zapachu lekka chmielowość, lekka karmelowość i niestety trochę kukurydzy.
                  Smak mocno słodowy z karmelowymi i jakby orzechowymi nutkami. Goryczka niewielka.
                  Wiem ze to koncerniak, ale nie traci formy i zawsze chętnie go wypiję. Solidna 4.

                  Comment

                  • huanghua
                    Senior
                    • 10-2005
                    • 1910

                    #24
                    ... a mi smakowało
                    Kupiłem dziś w Auchan za 3,98 zł (330 ml). Jak już wspomniałem smaczne, aczkolwiek mój "brałn" lepszy
                    Last edited by huanghua; 18-04-2006, 20:02.
                    W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #25
                      Wymienione za Smoczą Głowę na Giełdzie Żywieckiej u miłych anglików.
                      Piwo lekkie, w smaku delikatnie owocowe z nieznaczną nutą karmelową. Goryczka zaznaczona, ale słabiutko. Przyjemne na letnie upały. Kolor mocnej herbaty jak u przedmówców. Poj. 550 ml, akurat na zaspokojenie pierwszego pragnienia
                      ogólnie 4, choć dla niektórych (nie wymieniając z imienia) to jest bomba.

                      Comment

                      • bodzia
                        Junior
                        • 06-2006
                        • 1

                        #26
                        Hm... siedziałem ostatnio tydzień w Niemczech i w niedużym Luneburgu znalazłem taki fajnie zaopatrzony supermarket. Od razu zaznacze, że moje wrażenia ze sklepów w Hamburgu (chociaz przyznaje ze krecilismy sie tylko po St. Pauli i okolic były mieszane. Fakt, w Niemczech piw nie brakuje, jednak gdzieniegdzie wybór był po prostu śmieszny. w "moim" pól-wiejskim sklepiku 50m dalej jest dużo większy..
                        No ale, Luneburg. Tam właśnie zobaczyłem butelkę 0,55l. Kosztowała trochę. Bodaj 2,69 euro. Jednak dlugo sie nie zastanawialem - nigdy wczesniej nie widziałem tej butelki na żywo kupilem, wypilem i musze przyznać, że to piwo stanowczo mi nie smakuje. Czegoś mu brakuje. Jest "słabe" w smaku, jakieś takie niegorzkie. zdecydowanie nie dla mnie. Gdyby któs mnie o nie pytal, stanowczo bym odradził.

                        Comment

                        • Shlangbaum
                          Senior
                          • 03-2005
                          • 5828

                          #27
                          Kolor bordowo-bursztynowy. W smaku goryczkowe z wyraźnym karmelem. Lekko ulepkowate na wykończeniu. Ma ciekawy mdławy posmaczek. Zapach karmelowy z lekkim chmielem. Piana nierównomierna opada do plam i obrączki. Nagazowanie raczej mizerne. Butelka sympatyczna. Etykieta niewyszukana i beznadziejnie ascetyczna. Sam kapsel mi się podaba choć jest w tej samej konwencji. Ekstraktu oczywiście nie podano.

                          Piwo do wypicia ale tylko jak się na przecenie w hipermarkecie trafi Za dużo według mnie jest w nim dodatków poza słodem (ciekawe, że jest i jęczmień i pszenica) i chmielem (według etykiety jeszcze karmell, syrop glukozowy, kukurydza i E 150 czyli karmel amoniakalny) - dlatego wolę piwa niemieckie warzone według prawa czystości

                          3.9

                          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                          Comment

                          • kishar
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 1691

                            #28
                            Kupione w Lubelskim Tesco za około 4 zł (butelka 330 ml).
                            Chmilowo-owocowy zapach po otwarciu.
                            W butelce można powiedzieć ze brązowe brązowe, po przelaniu staje się bardziej ciemne.
                            Ładna piana, resztki zostają do końca.
                            W smkau słodowe z dominującaym chmielowymmi aromatami.
                            Podsumuwując piwo to nie zaskakuje bogactwem smaków, jest po prostu lekkie dobre do ugaszenia pragnienia, a czy warte tej ceny, no cóz spróbować zawsze warto.
                            ocena to 3.9

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              #29
                              Kolor: Ciemny herbaciany brąz [4,5]
                              Piana: Jasno beżowa, o małej gęstości, utrzymująca się stosunkowo krótko [3]
                              Zapach: Słabo wyczuwalny, wodnisty, lekko owocowy [2]
                              Smak: W smaku również bardzo rozcięczone, słodkawo owocowe , bez goryczki [2,5]
                              CO2: Optymalne [4,5]
                              Opakowanie: Przeciętne. Ani niczym nie zachwycające ani nie odpychające [3]

                              Ocena: 2,75
                              Attached Files
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              • boku
                                Senior
                                • 09-2002
                                • 444

                                #30
                                Ja to piwo mogę polecić, każdemu przypadkowemu człowiekowi. Jeśli ktoś szuka nieziemskich doznań, to w przypadku tego piwa, ich nie znajdzie. Z tyłu jest wzmianka, że facet nie powinien przekraczać 4 piw na dzień, a kobieta 3. Kod 501 0118 31784 1.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎