Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

AleLaboratorium, Koelsch

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    AleLaboratorium, Koelsch

    Barwa: jasnozłota, idealnie mętna, z dziesiątkami bąbelków żwawo podążającymi do góry. Fantastyczny widok!
    Piana: bardzo obfita, bardzo trwała, do połowy butelki idealnie drobna. Potem pojawia się trochę dziur ale trwałość fenomenalna.
    Zapach: Pierwszy niuch i totalne orzeźwienie. Ziołowość! Chmiel!
    Smak: Tego się nie da opisać. Przede wszystkim jest totalna smakowitość. Jest tu silna goryczka, nie przypominam sobie by taka intensywność była obecna w piwie chmielonym kontynentalną odmianą. Jest też przyjemny ziołowy posmak jakiego oczekuje w koelschu.
    Nasycenie: piwo mocno pracuje i trzeba je pić szybko aby nie straciło za dużo gazu. Z taką pijalnością: "kein problem".

    Świetny, wręcz rewelacyjny koelsch. Bez dwóch zdań najlepszy jaki dotąd piłem. Nadaje się do uzupełnienia AleBrowarowego zestawu bo jego mocna goryczka wyrzyna wszystko dookoła!
    Attached Files
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
    chmielonym kontynentalną odmianą.
    Jeśli pijesz to do chmieli amerykańskich, to przypominam, że też są kontynentalne

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
    Świetny, wręcz rewelacyjny koelsch. Bez dwóch zdań najlepszy jaki dotąd piłem. Nadaje się do uzupełnienia AleBrowarowego zestawu bo jego mocna goryczka wyrzyna wszystko dookoła!
    Opis brzmi smakowicie, ale jeśli "goryczka wyrzyna", to raczej nazwa "koelsch" nie pasuje.

    No, to się trochę poczepiałam, a teraz mogę otworzyć sobie jakieś piwo
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
      Jeśli pijesz to do chmieli amerykańskich, to przypominam, że też są kontynentalne
      Rozumiem, że wszystkie amerykany to modyfikacja odmian europejskich ale już dawno nie spotkałem się z tak smakowitą i intensywną goryczką charakterystyczną dla europejskich odmian...

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi

      Opis brzmi smakowicie, ale jeśli "goryczka wyrzyna", to raczej nazwa "koelsch" nie pasuje.

      No, to się trochę poczepiałam, a teraz mogę otworzyć sobie jakieś piwo
      Koelsch wg BJCP nie jest zbyt porywającym stylem. Może Grand Champion 2011 był stylowy ale dla mnie nudny aż tak, że spowodował blokadę spróbowania go powtórnie. To opisywane - intensywne, mocno goryczkowe piwo idealnie wpisuje się w ekstremalny klimat AleBrowaru
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #4
        Spędziłem swego czasu w Kolonii kilka tygodni i koelsche piłem przez pierwsze 2-3 dni, później już incydentalnie, bo mi się strasznie przejadły. Zresztą jeden z poznanych kolończyków sam wyrażał się o koelschach negatywnie i deklarował, że ich nie pije.

        Teraz z sentymentu do wspomnień bym sobie z chęcią łyknął, ale faktycznie nie jest to specjalnie wciągające piwo, choć ogół kolończyków pewnie uważa inaczej, skoro w tamtejszych knajpach koelsche królują bezapelacyjnie. Te charakterystyczne szklaneczki na pewno tworzą klimat.

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #5
          W pełni się zgadzam z opinią, że nie jest to ekscytujący styl i w wersji domowej wychodzi smaczniejszy, niż w przemysłowej. Chodziło mi tylko o nazewnictwo - nie nazywajmy koelschem piwa, które nie spełnia wymogów stylu

          A co do "kontynentalności" chodziło mi o to, że USA leży również na kontynencie, tylko nie naszym
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
            W pełni się zgadzam z opinią, że nie jest to ekscytujący styl i w wersji domowej wychodzi smaczniejszy, niż w przemysłowej. Chodziło mi tylko o nazewnictwo - nie nazywajmy koelschem piwa, które nie spełnia wymogów stylu
            Gdyby to piwo trafiło do sprzedaży to i tak nie byłoby sprawy. Koelschem tego piwa nazwać by nie było można ze względów prawnych.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
              Gdyby to piwo trafiło do sprzedaży to i tak nie byłoby sprawy. Koelschem tego piwa nazwać by nie było można ze względów prawnych.
              Może już przestańmy rozmawiać o oczywistościach
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                Może już przestańmy rozmawiać o oczywistościach
                No wiesz, podobno jest tu przeszło 46 tysięcy użytkowników. Może niektórzy nie zdają sobie sprawy z zagmatwanej kwestii nazewnictwa koelscha
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎