Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

browar mjp, weizenbock (warka nr X)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    browar mjp, weizenbock (warka nr X)

    Spróbowałem odrobinę u Maćka w domu (więcej nie mogłem, bo prowadziłem) i tak się zachwyciłem, że dostałem butelkę do domu.
    Piwo ciemne pszeniczne, o ekstrakcie 18,5° Blg - z Marusią orzekliśmy, że podchodzi pod weizenbocka. Piany zanotowałem mało jak na pszeniczniaka, ale bezpośrednio w browarze jak pamiętam było jej więcej. Może bardziej schłodziłem? Bo gazu miało bardzo dużo - czyli kapsel trzymał dobrze.
    Kolor tego piwa jest mi trudno określić - zdecydowanie ciemniejsze od jasnych, nawet Szwejka, ale wyraźnie jaśniejsze od ciemnych; mętne. Za to z zapachem jest prosto - intensywny, typowo pszeniczny z nutą palonego ziarna.
    No i smak - pełny, wyrazisty, pszeniczny, ale bardzo mocno goryczkowy. Po prostu chce się pić, tylko bardzo szybko nogi odmawiają posłuszeństwa z przeniesieniem ciała do lodówki po kolejne piwo - weizenbock Maćka bardzo szybko uderza do głowy.
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Potwierdzam, wypiłam ledwie dwie szklaneczki, czyli nieco więcej niż jedno piwo i poczułam się naprawdę ociężale

    A piwko pyszne, z ciekawym posmakiem jakby wędzoności - to prawdopodobnie efekt użycia przez Maćka słodu ciemnego pszenicznego zamiast zwykłego pszenicznego+ciemny karmel.

    Piwo jedyne w swoim rodzaju, mam nadzieję, że jeszcze się kiedyś załapię.

    Acha, oczywiście za etykietę pała
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • mjp
      † 1963-2021 Piwosz i fajczarz w raju
      • 02-2004
      • 954

      #3
      Ale za to za brak etykiety piątka z plusem!
      Maciek
      Szukam przytulnego kącika do palenia fajki... ;-)

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎