Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pils 12,5 - Browar Darko (by Darco 112)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Browarzyciel
    www.browarzyciel.pl
    • 08-2005
    • 357

    Pils 12,5 - Browar Darko (by Darco 112)

    Witam,

    Zapach

    Wybitnie chmielowy z nutami słodowymi i powiedziałbym delikatnie również owocowymi, ale nie kwaskowy czy winny. Na pewno aromatyczny i rześki, wyczuwalny za każdym razem, kiedy bierze się łyk i nos ląduje w środku szklanicy. Ogólnie charakterystyczny w pozytywnym tego słowa brzmieniu.

    Wygląd

    Kolor złoty, chociaż tutaj ocena nie będzie obiektywna ze względu na złą porę i warunki oświetlenia. Generalnie lekko ciemniejsze od przemysłowych pils’ów. Wykazuje lekką tendencję do zmętnienia na zimno, ale to raczej norma. Podczas nalewania szybko i obficie tworzy sztywną czapę ze znakomitej piany. Tak sztywną, że przy potrząsaniu cała piana drży jak monolit. Naprawdę pozazdrościć. Piana na piątkę (wg starej skali ocen), drobno-pęcherzykowa, biała, długo, długo utrzymująca się w szkle. Po około 5 minutach ubywa jej ledwo 50%. Ledwo, albo aż, ponieważ piwo miało około 8’C. Wypijając kolejne łyki piana charakterystycznie odznacza kręgi na szkle. Smak przyjemnie gorzkawy i aromatyczny.

    Smak

    Na początku rześki, z nutami owocowymi, ale nie kwaśne i bez posmaków winnych. Sam nie jestem pewien, czy można to tak opisać, a może raczej zaliczyć to do bardziej aromatycznych nut chmielowych, a nie owocowych. Na końcu pozostawia długo trwającą goryczkę. Dla osób, które lubią dobrze nachmielone pilsy, jest to idealny poziom, pozwalający na spokojną degustację, bez zbyt szybkiej tęsknoty za kolejnym łykiem! Dla innych osób, pozostająca głęboko na podniebieniu goryczka, może być nieco przydługa. Dla mnie super! Brak dominujących i nachalnych posmaków drożdżowych.

    Piwo idealnie nagazowane, o czym świadczy sposób w jaki tworzyła się piana, nieustannie bąbelkujące i cyklicznie przypomina konsumentowi o minionym aromacie i zapachu, jeżeli wiecie o co mi chodzi

    Uwagi ogólne

    Piłem to piwo około 20 minut pisząc tą notatkę. Na końcu wypiłem resztę piany, która do końca pozostawała w szklanicy (!)
    Darek, ogólnie bardzo dobry goryczkowy Pils! Jak Ci zostanie butelka, to pamiętaj o mnie. Jeden minus to etykieta. Takie piwo powinno mieć lepszą oprawę i opisane wszystkie informacje. Ile to miało %?
    BROWARZYCIEL
    Profesjonalnie o piwie na: http://www.browarzyciel.pl
    eventy dla firm
  • darko
    Senior
    • 06-2003
    • 2078

    #2
    Dzięki. Celuję w 5%. Na lepszą etykietę nie było czasu i kolorowego artamentu w drukarce . Ostatnia butelka została opróżniona wczoraj .
    Last edited by darko; 12-11-2005, 20:00.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎