Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wędrowny Browar LajboCKów, Piwo Żytnie "Klajster brau"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    Wędrowny Browar LajboCKów, Piwo Żytnie "Klajster brau"

    Pozwoliłem sobie opróżnić dwie malutkie buteleczki (od Titusa i Shlagiego). Oto wrażenia:
    Nagazowanie b.duże, aż fukło głośno przy otwieraniu. Zresztą w obu wersjach czuć to wyraźnie na języku w czasie picia. O dziwo Shlangiego wygazowała się szybciej...
    Kolor miedziano-złoty.
    W zapachu zaraz po otwarciu czułem nutę znaną ze swoich piw (już myślałem, że to te same drożdże - T-58), przy końcu jakby miodowy zapach, ale z czymś jeszcze. Intensywniejszy aromat pod koniec. Żadnych negatywnych nut!!
    Piana szybko opada i zanika praktycznie do zera, niestety.
    W smaku dość wytrawne, w miarę picia łagodniejsze. Pierwsze wrażenie "a gdzie tu żyto??", bo smakowało jakoś ejlowo, ale zwyczajnie.
    Smaczne!
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Różnice w nagazowaniu mogą się brać stąd, że Titus użył glukozy a ja krystalicznego produktu polskiego przemysłu buraczanego. Choć to pewnie zależy od butelki - ile mi się sypn ęło. Teraz piję na przykład dobrze nagazowany egzemplarz.

    A co do smaku piwa:
    jest dziwny, jakiś taki mdły jak dla mnie. Myślę, że to właśnie ta nietypowa słodowość pochodzi od żyta.

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #3
      Piwo było pycha... choć zauważalnie odmienne, nie tylko pod względem szybkości odgazowania. Choć w przypadku niuansów smakowych mogła to być subiektywna pomyłka.

      Comment

      • kentaki
        Senior
        • 10-2002
        • 452

        #4
        Piwko dostałem od Shlangbauma, wielkie dzięki. Och to się nazywa nagazowanie, aż fuknęło . Zapach fajny, troszkę chlebkowy, troszkę owocowy, sympatyczny. Złoty, mocny kolorek, klarowne. Piana niestety dośc szybko zniknęła. Oryginalny smak, czuc gęstośc, pełnośc i ostrą, wytrawną goryczkę, wyraźnie oblepiającą przełyk. Butelka, fajna, klasyczna "szyjka" lub jak kto woli "granat" bądź "długi nóż" przypomniały mi się stare, dobre czasy. Fajna etykieta, tylko szkoda, że mało czytelna. Generalnie bardzo fajne piwko i proszę o jeszcze

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #5
          Bardzo zacne piwko, nagazowanie i piana bardzo dobre, smakowo też nic dodać nic ująć, tak trzymać!
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            #6
            akcja - remanent w leżakowni

            nie do końca wiem czy to to piwo o którym jest temat, w razie czego proszę o sprostowanie - etykietka jak cz-b - ksero wódki "Żytniej". na kapslu Ż.

            piana z serii uciekinier, zapach przyjemny - chlebkowo-cytrysowy, klarowne, bursztynowo pomarańczowe w barwie. nasycenie jak trza, podszczypuje w język. W smaku - super - delikatna goryczka i przyjemna otoczka z owocowości i na koniec odrobinka nutek alkoholowych.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
              nie do końca wiem czy to to piwo o którym jest temat, w razie czego proszę o sprostowanie
              na temat.
              - etykietka jak cz-b - ksero wódki "Żytniej". na kapslu Ż.
              ...
              żadna kserówka, Titus by się obraził, bo trochę nad tą "żytnią" popracował.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎