Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar nadRzeczny, Weizenbock III

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Browar nadRzeczny, Weizenbock III

    Piwko otrzymane od Strzelczyka76 na spotkaniu pogiełdowym w Krakowie - dziękujemy

    18 blg, 7,25% alc.
    Rozlew 15.02.2007
    Warka nr 47

    No i właśnie dopiero teraz spojrzałam na datę rozlewu i popukałam się w głowę, że już go otworzyłam
    No ale - stało się, mam nadzieję, że na jakiś odleżakowany egzemplarz też się załapię.

    Piana: wieeeelka, kremowa, gęsta, nie chce opaść. W końcu po opadnięciu zostaje kożuszek na powierzchni.
    Nagazowanie: spore, nadające piwu powiew rześkości, co przy tym ballingu i typie piwa jest niewątpliwie sensacją
    Kolor: prawie czarne, pod światło rubinowe
    Zapach: nutki koźlakowe
    Smak: bardziej bock niż weizen, zwłaszcza w stosunku do poprzedniego takiego Strzelczykowego piwka, które piłam ponad rok temu
    Zaskakuje, że jest bardzo dobrze zharmonizowany smak z zapachem mimo młodego wieku, wszak takie piwko powinno poczekać w piwniczce na lepsze czasy. Mocno goryczkowe, z przyjemną słodową lepkością. W tle posmak alkoholowy i coś, co w weizenbockach się pojawia - jakby lekki aceton, ale nie z tych paskudnych, tylko tak jakby smaki weizenowe i bockowe łącząc się dawały w tle taką informację, że są razem
    We wszystkich domowych weizenbockach to czułam (nie, żebym ich wiele piła, bo łącznie to mój czwarty, z czego jeden był mój)

    Ogólnie: Strzelczyk pyszne piwka robi, nawet młode weizenbocki ma dobre
    Attached Files
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Jeżeli jest dobry to proponuję Strzelczykowi przyfilowanie 4 butelek do wystawienia piwa w II KKPD

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • strzelczyk76
      Senior
      • 11-2003
      • 823

      #3
      Marusia - nie bój, nie bój - dostaniesz następny egemplarz - i to szybciej niż myślisz...
      Ten lekki jakby aceton faktycznie jest/był we wszystkich weizenbockach - i tak widać musi być - bo do nich pasuje a bardziej w bocka niż w weizen - udało mi się zejść - przez obniżenie temp. fermentacji - teraz było ok. 18 st. , a jak fermentowałem poprzednie w 20-22 st. - były zdecydowanie bardziej weizenowate (ale słowotwór ).

      Na II KKPD to trzeba będzie uwarzyć nowego
      NORMALNOŚĆ



      Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Browar nadRzeczny, M&M Strzelczyk - warka#47, Weizen Bock III

        Browar nadRzeczny, M&M Strzelczyk - warka#47, Weizen Bock III
        Rozlew 15.02.2007.
        Kolejna wersja tego piwa - patrz wcześniejsza: Browar nadRzeczny, M&M Strzelczyk - warka#23, Weizen Bock


        Tym razem nie tak ciemnoczerwone, raczej jakby czerwono-beżowe. Gazu sporo. Piana spora, bardzo trwała, kremowa w konsystencji w inkluzjami większych pęcherzyków. Zapach dobrego mocnego koźlaka. W smaku zrównoważone, wyraziste - nie tak delikatne jak pierwszy Weizen Bock Strzelczyka. Lekki posmak bananowy i wędzonki. Bardzo przyjemne.
        10 gwiazdek w skali MNIAM
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • strzelczyk76
          Senior
          • 11-2003
          • 823

          #5
          Cieszę się że smakowało , ta wersja faktycznie nie jest tak delikatna, jak poprzednie - pewnie przez to m.in. że i moc i Blg wzrosło.

          Piwo było już opisywane http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=68962
          wieć może moderator połączy wątki w całość
          NORMALNOŚĆ



          Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23798

            #6
            moderator połączył, ale będzie wdzięczny za stosowanie narzędzia do zgłaszania tego typu spraw (przy każdym poście trójkąt z wykrzyknikiem).
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              No kruca fuks, widać ślepy jestem bo zaczynałem od poszukiwania czy było opisywane i jak widać nie zauważyłem.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23798

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                moderator połączył, ale będzie wdzięczny za stosowanie narzędzia do zgłaszania tego typu spraw (przy każdym poście trójkąt z wykrzyknikiem).
                no i moderator spożył z wielkim smakiem. Żeby tylko jakiś browar warzył toto komercyjnie to byłby hit w mej lodówce wśród mocniaków Piękna barwa, u mnie już całkiem klarowne co zapewnia piękne rubinowe refleksy. Ładny intensywny zapaszek, kwiatowo-ziołowo-chlebowo-alkoholowy. Piana bez większych zastrzeżeń - może za szybko ucieka - bąble musują w niej nader akywnie. Dość mocno chmielone, ale świetnie suma sumarum goryczka zrównoważona z treściwością, mocą. Bardzo smaczne domowe piwo - dzięki Strzleczyk!
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • strzelczyk76
                  Senior
                  • 11-2003
                  • 823

                  #9
                  Słyszałem, że Admin może dużo, no prawie wszystko - ale, że takie obecnie już unikaty, ostatnie butelki zmagazynował - i wyciąga zapomniane już pszeniczniaki, weizenboki - to chyba znaczy, że Admin może wszystko

                  Cieszę się że smakowało i sie tak długo uchowało
                  NORMALNOŚĆ



                  Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23798

                    #10
                    Admin może wszystko a nawet i więcej

                    (szczególnie jeśli można coś spieprzyć )
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • mark33
                      Idę po piwo do piwnicy.
                      • 04-2005
                      • 3283

                      #11
                      Właśnie degustuje to cudo, pogoniło mnie przy otwieraniu (ale dałem radę wprawa jest ).
                      Piana: potężna 0,33 wlewałem do pół litrowej szklanicy na dwa razy postojem na miejsce.
                      Po kilku minutach zeszła do dywanika i tak zostało do końca, nagazowanie zostało średnie poszło w pianę przy otwarciu (poszło w otwieracz )
                      Zapach: pierwszy niuch powiał delikatnie acetonem po chwili zero śladu, pozostał zapach waizena z nutą ciemnego palonego słodu, lekki i delikatny .
                      Kolor: po erupcji to ciężko mówić o kolorze bo drożdżaki pływają aż miło, brąz podbarwiony rubinem.
                      Smak: Znakomite, łagodne pełna harmonia lekkiego waizena z bockiem, w smaku nie czuć mocy jest delikatne, jednak w głowie już go odczuwam a wypiłem dopiero 150ml
                      Podsumowując genialne piwo.

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        • 08-2003
                        • 10738

                        #12
                        Czteroletnia pszeniczka
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • mark33
                          Idę po piwo do piwnicy.
                          • 04-2005
                          • 3283

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                          Czteroletnia pszeniczka
                          Pszczeniczka pszeniczce nie równa 18 Blg 7,25 % alk

                          Comment

                          • strzelczyk76
                            Senior
                            • 11-2003
                            • 823

                            #14
                            Marek - przebiłeś Admina - gdzie ty to uchowałeś taki staroć

                            Cieszę się że smakowało - już zapomniałem że takie piwo kiedyś uwarzyłem.

                            Trzeba będzie powtórzyć - bardzo lubię ten styl, a dawno go już nie robiłem.

                            PS. Trzeba się zabrać za degustowanie takich staroci - sam mam stouta Marusi z 2006 r. - aż się boję otwierać - że taki dobry będzie
                            NORMALNOŚĆ



                            Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

                            Comment

                            • fidoangel
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 3489

                              #15
                              Otwórz, otwórz...
                              Last edited by fidoangel; 21-03-2011, 16:41.
                              "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                              Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                              Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                              Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                              Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎