Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Natoliński Szlachecki, Weizenbock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kentaki
    Senior
    • 10-2002
    • 452

    Browar Natoliński Szlachecki, Weizenbock

    Tym razem pszeniczny koźlaczek z paczki od Maidenowca i Adeli.
    Piwo o mocnym owocowym, aczkolwiek przyjemnym, trochę truskawkowym zapachu, który wyraźnie dominuje. Piana całkiem przyzwoita, beżowa i gęsta ale po kilku minutach zanika. Kolor to ciemna czerwona herbata, opalizujący. Nagazowanie trochę małe ale i to ma swoje plusy, lepiej wchodzi. Bo smak jest ciężki, słodki z delikatnym akcentem chmielowym, bardziej karmelowym. Bliżej mu do koźlaka niż do pszeniczniaka ale jako hybryda nawet się sprawdza. Generalnie przyzwoite piwo, bez przesadnego posmaku drożdży, aksamitnie spływa w dół oblepiając usta i gardziołko. Jak dla mnie to trochę za słodkie ale czuć moc. Znając wyroby Adeli i Maidenowca (w tym miejscu pozdr ówka) pewnie jakieś 18 Blg . Nie smakuje mi tak jak BrownAle ale jestem gotów się poświęcić i dać się przekonać . Spokojnie mogę dać 5 minus, ot taki dziś mój kiepski dzień. Bardzo dużym plusem wszystkich (no tych które testowałem, ale mniemam, że i większości) piwek z Browaru Natolińskiego Szlacheckiego jest brak nadmiernego osadu drożdżowego w butelkach, co zapewne pozytywnie wpływa na smak. To naprawdę starannie uwarzone piwka - polecam.
  • Maidenowiec
    Senior
    • 07-2004
    • 2287

    #2
    A nie, bo 22Blg i jakieś 9% alkoholu
    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

    Thou shallt not spilleth thy beer!

    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

    Comment

    • kentaki
      Senior
      • 10-2002
      • 452

      #3
      22 o to jestem zaskoczony nie ma jak turbo doładowanie ale jak na taki wysoki ekstrakt to wchodzi wyśmienicie, mistrzowska robota .

      Comment

      • Maidenowiec
        Senior
        • 07-2004
        • 2287

        #4
        W tym momencie ma jakoś z 3/4 roku, jestem ciekaw jakie będzie jeszcze za pół roku. To w sumie był eksperyment, do którego zachęcił nas Weizenbock z Bierhalle Jeszcze raz dzięki za dobrą opinię
        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

        Thou shallt not spilleth thy beer!

        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎