Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mikrobrowar Coder - Dos Equis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • hasintus
    Senior
    • 07-2006
    • 850

    Mikrobrowar Coder - Dos Equis

    Zapach: złożony, slodkawo-owocowy, bardzo ciekawy i przyjemny ale taki trochę nie lagerowy.
    Barwa: Piękny głęboki bursztyn.
    Piana: niewielka, biała, drobnoziarnista pozostaje przez cały czas w postaci dywanika.
    Smak: pełny, słodkawo-kwaskowy, lekko słodowy, goryczka nikła, na końcu pozostaje słodkość zamiast słodowości i goryczki.
    W/g mini etykiety producenta ekstr.12,4 Blg Alk.5%. Niestety nie piłem meksykańskiego oryginału, więc nie mogę porównać ale ale ten w wykonaniu Codera jest calkiem dobry. Jak dla mnie to następnym razem warto nieco zwiększyc dawkę chmielu goryczkowego. A tak poza tym jak na 12,4 to daje nieźle w łeb (czyż by głębokie odfermentowanie ).
  • hasintus
    Senior
    • 07-2006
    • 850

    #2
    A... zapomniałem opisać nagazowanie - nie za mocne, cały czas tworzą się drobniuteńkie pęcherzyki, wyczuwalne w smaku.

    Comment

    • kuczman
      Senior
      • 01-2008
      • 146

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hasintus Wyświetlenie odpowiedzi
      Zapach: złożony, slodkawo-owocowy, bardzo ciekawy i przyjemny ale taki trochę nie lagerowy.
      Barwa: Piękny głęboki bursztyn.
      Piana: niewielka, biała, drobnoziarnista pozostaje przez cały czas w postaci dywanika.
      Smak: pełny, słodkawo-kwaskowy, lekko słodowy, goryczka nikła, na końcu pozostaje słodkość zamiast słodowości i goryczki.
      W/g mini etykiety producenta ekstr.12,4 Blg Alk.5%. Niestety nie piłem meksykańskiego oryginału, więc nie mogę porównać ale ale ten w wykonaniu Codera jest calkiem dobry. Jak dla mnie to następnym razem warto nieco zwiększyc dawkę chmielu goryczkowego. A tak poza tym jak na 12,4 to daje nieźle w łeb (czyż by głębokie odfermentowanie ).
      Trudno mi sie wypowiadac o piwach z meksyku poniewaz nie znam ich w zasadzie. Ogolnie sytuacja wyglada tak ze Corona jest najlepiej sprzedajacym sie importowanym piwem w USA. Dlaczego? Dzieki genialnej kampanii reklamowej ktora sprzedala styl picia piwa a nie samo piwo: Corone podaja z kawalkiem limonki wsadzonym w otwor butelki. Wyciska sie go do piwa i pije, do tego z sola. Piwo ktore jest sprzedawane w przezroczystych butelkach z bezbarwnego szkla, piwo ktore bardzo szybko traci dzieki dzialaniu swiatla, slowem totalny bubel dla piwosza. Ale slyszalem jak mlody Polak chwalil sie znajomym w PL ile to butelek Corony moze sobie kupic za godzine pracy
      Piw uwazanych za niezle: Cerveza Tecate, Negra Modelo czy Bohemia nie mialem okazji pic. Natomiast oryginalny Dos Equis (podwojny "x") za to czasem zamawiam w meksykanskiej knajpce, bo lubie ich dania- piwko tkie sobie, lekkie, slabe. W moim odczuciu masowka nie zaslugujaca na wieksza uwage.

      Comment

      • hasintus
        Senior
        • 07-2006
        • 850

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kuczman Wyświetlenie odpowiedzi
        Natomiast oryginalny Dos Equis (podwojny "x") za to czasem zamawiam w meksykanskiej knajpce, bo lubie ich dania- piwko tkie sobie, lekkie, slabe. W moim odczuciu masowka nie zaslugujaca na wieksza uwage.
        Z tego co wiem to XX występuje w 2 odmianach: Dos Equis Especial (jasny lager i o tym pewnie piszesz) oraz Dos Equis Ámbar (marcowe) i kopię tego degustowałem. Sama marka jest legendarna, powstała na przełomie wieków (stąd nazwa XX) pewnie dawniej nie smakowała jak "masówka nie zasługująca na większą uwagę".

        Comment

        • kuczman
          Senior
          • 01-2008
          • 146

          #5
          Dobrze wiec, jak sie w koncu odwaze wylezc z chalupy (bo bylo dzis -20C) to kupie szostke i sprawdze ponownie jak mi smakuje. Zrobie tez zdjatko

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kuczman Wyświetlenie odpowiedzi
            Dobrze wiec, jak sie w koncu odwaze wylezc z chalupy (bo bylo dzis -20C) to kupie szostke i sprawdze ponownie jak mi smakuje. Zrobie tez zdjatko
            Sorry, że nie na temat, ale wpisałbyś w profilu, skąd jesteś - w Polsce dziś chyba wszędzie była temperatura dużo na plusie
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • kuczman
              Senior
              • 01-2008
              • 146

              #7
              Kiedy nie wiem co wpisac
              Urodzony w Tarnowie, zamieszkaly w Chicagowie, serce zostawilem w Lomzy a uwielbiam bywac w Gdansku.....

              Comment

              • hasintus
                Senior
                • 07-2006
                • 850

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kuczman Wyświetlenie odpowiedzi
                Dobrze wiec, jak sie w koncu odwaze wylezc z chalupy (bo bylo dzis -20C) to kupie szostke i sprawdze ponownie jak mi smakuje. Zrobie tez zdjatko
                Podobno dzisiaj u Ciebie - 6 (celsjuszów), to może skocz po te piwo

                Comment

                • kuczman
                  Senior
                  • 01-2008
                  • 146

                  #9
                  Bylem, cieplutko i sniezek pada: niestety kupilem tylko Ambar, zielonego nie mieli. Zaluje- piwo mi wrecz nie smakuje. Schlodzone z lodowki nie ma wrecz wogole piany i smak cienki.
                  A pisza z tylu: prawdziwe dzielo sztuki z meksyku
                  Nawet strone www maja cienka www.dosxx.com
                  Ot, slabe w smaku, kwaskowate piwo w ktorym chmielu doszukac sie nie moge. Kolor sredniej herbaty.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎