Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cztery Gwiazdki: Art, Maggyk & przyjaciele #21 Weizenbock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mark33
    Idę po piwo do piwnicy.
    • 04-2005
    • 3283

    Cztery Gwiazdki: Art, Maggyk & przyjaciele #21 Weizenbock

    Wygląd piwa zacny, mętny, kolor brązowo-miedziano-czerwony (ciężko opisać ładniej).
    Piana: gęsta, drobnoziarnista, opadająca do formy dywanika i tak pozostająca.
    Zapach: to słaby punk tego piwa, niby pszeniczny ale z obcym akcentem rozpuszczalnika.
    Nagazowanie: delikatne, bardzo drobne pęcherzyki CO2, w smaku łagodne nasuwające skojarzenie z azotowaniem.
    Smak: bardzo pijalne , są smaczki bananowe, trochę goździka. Jest i nutka ciemnego słodu, całość bardzo harmonijna i współgrająca.

    Podsumowując bardzo smaczne piwo. Dziękuję za możliwość degustacji.
  • Infam
    Senior
    • 05-2005
    • 715

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
    Wygląd piwa zacny, mętny, kolor brązowo-miedziano-czerwony (ciężko opisać ładniej).
    Eee, nie tak ciężko.

    Nieznacznie mnie wyprzedziłeś w opisie piwa. Nic dodać, nic ująć.
    Bardzo dobre piwko.
    Wasze!
    Attached Files
    "Dużo to nie znaczy Dobrze
    Dobrze znaczy dużo"

    Comment

    • cyoorka
      Senior
      • 03-2007
      • 338

      #3
      Mnie również się poszczęściło i miałem przyjemność napić się tego piwa. Bardzo mi smakowało. Niestety praktycznie brak piany w moim wypadku. Dziękuję bardzo za smaczne piwko.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        #4
        szybko się rozprawiliście z młodziakami Dzięki!

        Cyoorka miałeś pół-wysłodkowego ciemnego pszeniczniaka (11,5) z tej samej warki.
        Last edited by ART; 03-07-2009, 22:00.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • mark33
          Idę po piwo do piwnicy.
          • 04-2005
          • 3283

          #5
          Infamie - taki znawca i tylko o wyprzedzaniu pisze i że dobre, dawaj pełną relację z

          Arturze co do młodziaka to pytałem w Żywcu kiedy można degustować i dostałem odpowiedź, że już co na kapselku zanotowałem, nigdy nie zaglądam przed degustacją do sposobu warzenia i składu, w tym cały urok aby z piwa wyciągnąć co się da a później zobaczyć czy się trafiło

          Comment

          • Infam
            Senior
            • 05-2005
            • 715

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
            Infamie - taki znawca...
            Przez grzeczność nie zaprzeczę.
            W skromności swej dodam jedynie, że nieco mocniej czuję dolniaki a po przeczytaniu Twojego postu mógłbym tylko pomarudzić okołotematycznie
            "Dużo to nie znaczy Dobrze
            Dobrze znaczy dużo"

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19159

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
              szybko się rozprawiliście z młodziakami Dzięki!

              Cyoorka miałeś pół-wysłodkowego ciemnego pszeniczniaka (11,5) z tej samej warki.
              Istotnie "21 WB" na kapslu w przypadku weizenbocka i "21 W" w przypadku weizena.
              Mnie dostało się to drugie. Akurat wczoraj piłem ciemną pszeniczkę Tuchera, więc na świeżo wspomnienia. Czterogwiazdkowy weizenik jest miodzio pierwsza klasa. Wypity dopiero teraz, bo w Krakowie leżakował. W smaku jak trzeba bananowo-kwaskowe. Piana była zupełnie przyzwoita a po pewnym czasie jeszcze trzymał się korzuszek z drobnopęcherzykowej piany. Wysycenie i reszta bez zarzutu. Smakowite

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19159

                #8
                Zapomniałem o zdjęciu.
                Attached Files

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎