Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Klasyfikacja piw

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Klasyfikacja piw

    Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy.
    Chciałbym wypowiedzieć się w temacie klasyfikacji piw, których opisy zamieszczane są w dziale Piwo-konkretnie. Mam tu na myśli piwa produkowane na licencji. Nie zgadzam się z kwalifikowaniem ich wg miejsca wytwarzania, np. Foster's jest omawiany przy Wielkiej Brytanii, Steffl w Polsce i t. p. Aktualnie sporo marek piwa produkowanych jest przez większą liczbę browarów. Omawianie piwa X przy okazji 2-3 krajów zaciemnia temat. Lepiej jest moim zdaniem przyjąć za podstawę kraj "macierzysty", zaś piwa licencyjne omawiać w tym samym temacie, zwracając uwagę na ew. różnice, zaznaczając oczywiście gdzie zostały wyprodukowane. Jeśli moja propozycja nie zostanie pozytywnie przyjęta, proszę ARTA o narzucenie niedemokratyczne jasnych regół. Obecnie jest tu nieco bałaganu, np. piwo Cobra figuruje w Indiach i Wlk. Brytanii.
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    #2
    myślę że tak własnie zostanie uczynione.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • celt_birofil
      † 2017 Piwosz w Raju
      • 09-2001
      • 4469

      #3
      Ja podobną zasadę zastosowałem w swoich zbiorach i np. Carlsberg polski jest oboj duńskiego a nie obok Okocimia...
      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        A mnie może brakuje trochę zdecydowania i ciągle mam z tym dylemat, przynajmniej w odniesieniu do usystemowania moich zbiorów. Ostatnio zacząłem stosować odsyłacze.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • baklazanek
          † 2014 Piwosz w Raju
          • 08-2001
          • 3562

          #5
          A ja robię tak jak Celt. Tylko nieraz jest to śmieszne jak koło austriackiego Kaisera mam polski. Ciekawe jak koledzy kolekcjonerzy sklasyfikowali Dortmundera który ponoć jest na licencji?? Ja mam cały czas dylemat czy do niemieckich czy do Leżajska

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23792

            #6
            Dortmunder nie jest licencjonowanym piwem, po prostu tak się nazywa.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • prima
              Senior
              • 06-2001
              • 148

              #7
              celt_birofil napisal/a
              Ja podobną zasadę zastosowałem w swoich zbiorach i np. Carlsberg polski jest oboj duńskiego a nie obok Okocimia...
              Dobrze ,że poruszacie ten problem. Ja w swoich skromniuteńkich zbiorach przyjmuję zasadę "według miejsca wytwarzania" - o ile to miejsce da się ustalić.
              A tak nawiasem mówiąc - polski Carlsberg jest gdzieś opisany na Forum?

              Comment

              • And69
                Senior
                • 06-2002
                • 1487

                #8
                Z tego co wiem to nie , ani polski ani duński

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  klasyfikacja piw

                  poski Carslberg obok duńskiego? a co on ma wspólnego z Danią? tylko licencje, jest robiony w Polsce i powienien być jak najbardziej trzymany w Okocimiu, podobnie z Heineken z Zywca, Stefflem, Kaiserem, ZLatym Bazantem etc, jakby to wygladało gdyby wszystkie licencyjne Guinnessy, Heinekeny etc (wyrabiane na całym świecie) trzymać w Irlandii badź GB? skoro jakwół jest napisane brewed in Ghana? (oczywiscie przykład) ech, dla mnie tu problemu nie ma, problem sztucznie się stwarza, etykieta tam, gdzie piwo się waży, tyle
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • darek99
                    Senior
                    • 04-2002
                    • 2147

                    #10
                    Klasyfikacja

                    Jeśli Piotrek (becik) mówi że tak jest ,to znaczy że tak jest, biorąc pod uwagę wielkość zbioru etykiet zagranicznych Piotra jest on autorytetem w temacie klasyfikacii etykiet zagranicznych
                    Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                    Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                    skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                    Epikur z Samos.

                    Comment

                    • grzech
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 4592

                      #11
                      Misiowie puszyści, ale my tu rozmawiamy o Forum, a nie o zbiorach etykiet. Przy opisie piwa nie jest ważny krój liter, ale receptura i wykonawstwo, a to lepiej moim zdaniem omawiać wg kryteriów, które zaproponowałem wyżej. Guinness warzony w Ghanie pozostaje wynalazkiem irlandzkim. Omawianie Carlsberga przy dwudziestu krajach to moim zdaniem spora przesada.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23792

                        #12
                        szczególnie jeśli z założenia konkretna marka piwa warzona w różnych krajach ma smakować tak samo (z wyłączeniem Guinnessa)
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • darek99
                          Senior
                          • 04-2002
                          • 2147

                          #13
                          etykiety

                          Dla mnie to możesz etykiety klasyfikować według kształtów, okrągłe z okrągłymi , kwadraty z kwadratami i daruj sobie teksty w stylu misiowie puszyści.
                          Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                          Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                          skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                          Epikur z Samos.

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23792

                            #14
                            jak Grzech wspomniał, nikogo tu nie interesuje klasyfikacja etykiet, to niech każdy robi jak mu się podoba. chodzi wyłącznie o piwo w dziale Piwo - Konkretnie.

                            p.s. Darku! trochę luzu!
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • pulas
                              Senior
                              • 08-2001
                              • 965

                              #15
                              grzech napisal/a
                              Guinness warzony w Ghanie pozostaje wynalazkiem irlandzkim. Omawianie Carlsberga przy dwudziestu krajach to moim zdaniem spora przesada.
                              Pozwolę sobie mieć inne zdanie. Z założenia uważam, że nie powinno się produkować piwa o tej samej nazwie w różnych browarach. Zakładanie, że będzie ono tam smakowało tak samo jak oryginał jest z gruntu błędne. NIGDY, moim zdaniem, nie będzie. Dla mnie piwa licencyjne są innymi piwami niż ich pierwowzory. Abstrahuję tu od tego, czy możliwe jest dla laika rozpoznanie miejsca pochodzenia po smaku (Krzyś twierdzi, że jest to niemożliwe), ale piwo wyprodukowane w browarze, dajmy na to żywieckim jest piwem żywieckim, a nie warszawskim czy krakowskim.
                              pułaś
                              ---------------------------------
                              "(...)W kącikach flechtów wieczór już
                              Lśni jak porzeczka krwawa
                              Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
                              I między bajki wkładam"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎