Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe piwa na rynku (wyprodukowane W POLSCE) - TYLKO komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • qberts
    Senior
    • 03-2007
    • 136

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika qberts Wyświetlenie odpowiedzi
    Jeśli było to przepraszam, nie znalazłem w DP, więc wpisuję.

    Kiper - Mocny
    Pasteryzowane
    Alk. 7,5%
    Ekstraktu nie podano
    jest jako Mocne: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=4142
    Będę obstawał przy tym, że to inne piwo , etykieta całkiem odmienna (jutro postaram się wstawić zdjęcie), alkoholu 7,5% zamiast 7%, ekstraktu nie podali, a w mocnym 14,1%.
    ZASADY DEGUSTACJI
    zapraszam do dyskusji

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23807

      nie są to jakieś specjalne wyznaczniki dla uznania "nowości" danego piwa. etykieta w temacie pochodziła z 2005r. w momencie wprowadzania piwa do bd podawana była także zawartość ekstraktu, w tzw. międzyczasie ta informacja poznikała w większości produkowanych piw. itp. itd. no ale chętnie zapoznam się z etykietą.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Scriptus
        Senior
        • 04-2006
        • 189

        Nie ma piwa Faustus z browaru Jurand

        Kupiem ostatnio pszeniczniaczka Faustus z browaru Jurand. Niestety nie ma go w bazie, zatem nie moge go ani dodac oceny, ani dopisac do dziennika
        Nic lepszego od Brackiego :)

        Comment

        • Sokół83
          szynkarz
          • 12-2004
          • 1598

          Kupiem ostatnio pszeniczniaczka Faustus z browaru Jurand. Niestety nie ma go w bazie, zatem nie moge go ani dodac oceny, ani dopisac do dziennika
          kolejna osoba która nie odróżnia znaczenia słowa "w" od "dla"
          Last edited by Sokół83; 06-05-2007, 23:09.
          Z INNEJ BECZKI

          www.fotopolska.eu

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Scriptus Wyświetlenie odpowiedzi
            Kupiem ostatnio pszeniczniaczka Faustus z browaru Jurand. Niestety nie ma go w bazie, zatem nie moge go ani dodac oceny, ani dopisac do dziennika
            Nie ma bo to niemieckie piwo, i tam go możesz opisać.
            Nie jest warzone przez, ale dla Juranda.
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • qberts
              Senior
              • 03-2007
              • 136

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
              nie są to jakieś specjalne wyznaczniki dla uznania "nowości" danego piwa. etykieta w temacie pochodziła z 2005r. w momencie wprowadzania piwa do bd podawana była także zawartość ekstraktu, w tzw. międzyczasie ta informacja poznikała w większości produkowanych piw. itp. itd. no ale chętnie zapoznam się z etykietą.
              No więc tak:
              -ma nową nazwę (Kiper - Mocny nie Mocne)
              -ma całkiem inną etykietę (co widać na zdjęciu)
              -ma inną zawartość alkoholu (7,5% nie 7% jak w Kiper - Mocne), a co za tym idzie prawdopodobnie inną zawartość ekstraktu
              Nie wiem czy zastąpiło ono dawne Mocne (bowiem to znikło z półek sklepowych) , czy też jest całkiem innym piwem, jednak sądzę że spełnia wszystkie wymogi nowego produktu.

              Przepraszam za nienajlepszą jakość zdjęcia, ale robione na szybko.
              Attached Files
              ZASADY DEGUSTACJI
              zapraszam do dyskusji

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23807

                sprawa generalnie wynika z tego, że temat: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=4142
                pierwotnie brzmiał: Kiper, Mocny właśnie. Ponieważ naciskano abym zrobił z tego Kiper, Mocne (trudno było ustalić wtedy czy na rynku jest Mocny czy Mocne) to ja niepotrzebnie się na to zgodziłem, więc wyszło tak a nie inaczej. Dlatego wolę aby czegoś się trzymać. Szczerze powiedziawszy teraz nie wiem które wpisy mogły dotyczyć jednego a które drugiego aby to sensownie podzielić.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • qberts
                  Senior
                  • 03-2007
                  • 136

                  Będzie z tym spory problem, mogę tylko snuć domysły, że początkowo pojawił się Kiper Mocny z 15% ekstraktu, później zmieniono etykietę i zawartość ekstraktu na 14,1% oraz nazwę na Mocne, a teraz znowu wrócono do dawnej nazwy i zwiększono zawartość alkoholu czyli produkt ten zastąpił Mocne. Istnieje jednak możliwość, iż Mocny to kolejny "strong" z Piotrkowa, a Mocne w dalszym ciągu jest produkowane. (w co wątpię, po co warzyć dwa prawie identyczne piwa o bardzo zbliżonej nazwie?)

                  Ogólnie nie mam pomysłu jak rozwiązać ten problem, bowiem na stronie browaru jest jedynie wzmianka o produkowanych piwach.
                  Last edited by qberts; 07-05-2007, 19:42.
                  ZASADY DEGUSTACJI
                  zapraszam do dyskusji

                  Comment

                  • Pinio74
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 3881

                    Proponuję założenie tematu dla nowego Dog in the fog. Jest to zupełnie inne piwo od poprzedniego. Nie jest już aromatyzowane, a alk. wzrósł do 5,5%.
                    BIRRARE HUMANUM EST

                    Comment

                    • Scriptus
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 189

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
                      kolejna osoba która nie odróżnia znaczenia słowa "w" od "dla"

                      Cóż, kajam się, nie zwróciłem uwagi na ten szczegół.
                      Gdybym zwrócił, to raczej kupiłbym jakies piwo polskie, browary niemieckie doskonale sobie poradzą bez moich zakupów

                      ale koźlaczek z Juranda jest przedni, szkoda, że to zdaje się końcówka
                      Nic lepszego od Brackiego :)

                      Comment

                      • huanghua
                        Senior
                        • 10-2005
                        • 1910

                        A mnie doszły dziś słuchy od znajomego, który robił ostatnio zakupy piwne w Gościszewie, że lada chwila ma się pojawić nowe piwo gościszewskie. Prawdopodobna nazwa to "Naturalne"... oczywiście niepasteryzowane.
                        A to mi ciekawostka
                        W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika huanghua Wyświetlenie odpowiedzi
                          A mnie doszły dziś słuchy od znajomego, który robił ostatnio zakupy piwne w Gościszewie, że lada chwila ma się pojawić nowe piwo gościszewskie. Prawdopodobna nazwa to "Naturalne"... oczywiście niepasteryzowane.
                          A to mi ciekawostka
                          A co z Szewskim? Jakiś konkurs na nazwę był nawet kiedyś....

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • huanghua
                            Senior
                            • 10-2005
                            • 1910

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            A co z Szewskim? Jakiś konkurs na nazwę był nawet kiedyś....
                            Chyba jednak te ich nowe piwa powinny się nazywać YETI... wszyscy słyszeli, ale nikt nie widział
                            Last edited by huanghua; 13-05-2007, 21:33.
                            W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                            Comment

                            • adam16
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 9865

                              Koreb, Herbowe - piwo czarne
                              alk. 6% obj
                              ekstrakt b.d.

                              Ciekawe piwo o wyraźnym smaku karmelowo... wiśniowym.
                              Last edited by adam16; 20-05-2007, 17:32.
                              Browar Hajduki.
                              adam16@browar.biz
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23807

                                no proszę, co za niespodzianka
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎