Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zimą pijmy dubeltowe koźlaki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • golden_boy
    Member
    • 10-2010
    • 50

    Zimy jeszcze nie ma ale w Carforur ( nie wiem czy w całej Polsce ale w Mińsku Mazowieckim tak) pojawił się Ayinger Celebrator za bodajże 8.50 zł, sądzę że warto się zaopatrzyć w to piwo jeśli w Waszych sklepach też jest.

    Pozdrawiam Dawid

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika golden_boy Wyświetlenie odpowiedzi
      Zimy jeszcze nie ma ale w Carforur ( nie wiem czy w całej Polsce ale w Mińsku Mazowieckim tak) pojawił się Ayinger Celebrator za bodajże 8.50 zł, sądzę że warto się zaopatrzyć w to piwo jeśli w Waszych sklepach też jest.

      Pozdrawiam Dawid
      Ja trafiłem na wyprzedaż tych piwek za 1,99 PLN :-) Z datą do listopada br. ale spokojnie mogą postać, choć woltaż jak na dubeltowca nie jest wysoki.

      W związku z tym, że zbliża się 13 grudnia czyli dzień dubletowego koźlaczka ;-) chciałem zapytać czy coś wiadomo jest o jego pojawieniu się jakiś na naszym rynku? Obawiem się, że ten rok może być jeszcze gorszy jeśli chodzi o dostępność tego typu piwa na naszym rynku (import). A nasi producenci nie wiedzieć czemu zazwyczaj sezonowe mocne koźlaki wprowadzają na rynek po zimie...

      Comment

      • golden_boy
        Member
        • 10-2010
        • 50

        1,99 - zazdroszczę aż sprawdzę dzisiaj w swoim sklepie

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika golden_boy Wyświetlenie odpowiedzi
          1,99 - zazdroszczę aż sprawdzę dzisiaj w swoim sklepie
          Raczej nie znajdziesz. U nas (Wrocław) hurtownia rzuciła w kilka miejsc to, czego nie sprzedała w zeszłym roku.

          Warszawska Paleta Piwa dystrybuuje inne fajne - Andechs:

          Comment

          • golden_boy
            Member
            • 10-2010
            • 50

            Ze dwa lata temu kumpel mi je przywiózł z Niemiec ( kupił je w zwykłym sklepie obok domu). Myślisz że może być w Carfour? W Warszawie ostatnio nie bywam, a na prowincji (Mińsk Mazowiecki) wybór jest raczej skromny.

            Comment

            • concerto
              Senior
              • 09-2003
              • 859

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi

              Ja trafiłem na wyprzedaż tych piwek za 1,99 PLN
              Gdzie było po 2 zł?

              W piwnicy wyprzedawali po 4.

              Co do tematu to jest dostępny Koźlak Jesienny z Milicza.
              Last edited by concerto; 19-11-2020, 18:33.
              "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12118

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika golden_boy Wyświetlenie odpowiedzi
                Myślisz że może być w Carfour? W Warszawie ostatnio nie bywam, a na prowincji (Mińsk Mazowiecki) wybór jest raczej skromny.
                Ty pisałeś, że pojawił się w tej sieci. Ju u siebie tam go nie widziałem więc nie wiem. Alternatywą jest ten koźlak:



                Warzy go też bawarski browar Herrnbräu dla polskiej hurtowni. Jest w sieciach Auchan i Kaufland (może w innych też) za ok 5 PLN za butelkę 0,5 l. Ja chętnie wracam do tego piwa.

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12118

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi

                  Gdzie było po 2 zł?

                  W piwnicy wyprzedawali po 4.

                  Co do tematu to jest dostępny Koźlak Jesienny z Milicza.
                  W takim osiedlowym sklepie na Skarbowców. Mieli 10 sztuk, ale już nie mają ;-))

                  Z samego źródła wiem, że to zeszłoroczna partia , ta sama co sprzedawała ją Piwnica, ale oni dostali ją w normalnej cenia. Ta była niska bo w hurtowni (Sajon) znaleźli partię bodaj z tygodniowym terminem i ją wypchali, chyba akurat tam gdzie robili dostawę.

                  Koźlak z Milicza akurat nie jest doppelbockiem (holenderski, górna fermentacja), ale tegoroczna edycja znowu udana. Bardzo fajne piwo. Jest m.in. w Piwnicy i Drink Hali we Wrocławiu.

                  Comment

                  • Brat_Piwny
                    Senior
                    • 01-2009
                    • 685

                    Dostępna nowa warka (11.04.2021) Koźlaka Dubeltowego z Cieszyna. Już w nowej szacie graficznej.

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12118

                      13.12 Święto dubeltowego koźlaka - sezon rozpoczęty :-) Click image for larger version

Name:	P1070827.JPG
Views:	295
Size:	34,3 KB
ID:	2315146

                      Comment

                      • zasada
                        Senior
                        • 05-2007
                        • 179

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika golden_boy Wyświetlenie odpowiedzi
                        pojawił się Ayinger Celebrator za bodajże 8.50 zł
                        Zgłasza się Kerfuj w Łodzi na Bandurskiego.
                        Widziałem już z miesiąc temu, dzisiaj kupiłem jedną butelkę do natychmiastowej konsumpcji i jedną na powrót do Poznania.
                        Pierwsze wrażenie: spoko ale nie zachwyca. Suszone owoce, palony karmel, wyczuwalny alkohol.

                        Każde zwierzę koi dotyk
                        Blaszony

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9729

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zasada Wyświetlenie odpowiedzi
                          Zgłasza się Kerfuj w Łodzi na Bandurskiego.
                          Widziałem już z miesiąc temu, dzisiaj kupiłem jedną butelkę do natychmiastowej konsumpcji i jedną na powrót do Poznania.
                          Pierwsze wrażenie: spoko ale nie zachwyca. Suszone owoce, palony karmel, wyczuwalny alkohol.
                          Potwierdzam walory smakowe i cenę, Kerf w warszawskiej Reducie.

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12118

                            Eisbock upodobnił się do Aventinusa Click image for larger version

Name:	P1070909.JPG
Views:	201
Size:	35,3 KB
ID:	2315895 Weizen-Doppelbocka

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12118

                              Maisel&Friends, Marc's Chocolate Bock - hybrydowy mocny, stoutowy koźlak na chwilę pojawił się na polskich półkach w ograniczonych ilościach. Niezmiennie bardzo dobre piwo! Click image for larger version

Name:	P1080052.JPG
Views:	153
Size:	22,4 KB
ID:	2316452

                              Comment

                              • darekd
                                PremiumUżytkownik
                                • 02-2003
                                • 12118

                                Ayinger Celebrator vs. Andechs Doppelbock Dunkel

                                czyli porównanie dwóch znanych, bawarskich przedstawicieli stylu.


                                AC – ekstrakt 18,5%, alk. 6,7%
                                https://www.ayinger.de/cms/index.php...rator-266.html
                                https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...tor-doppelbock


                                ADD – ekstrakt 18,8%, alk., alk. 7,1%
                                https://www.andechs.de/klosterbrauer...ck-dunkel.html
                                https://www.browar.biz/forum/piwo/piwo-konkretnie/europa/niemcy/24143-andechs-andechser-doppelbock-dunkel


                                Zaznaczam, że AC jest po terminie 10.2020, natomiast ADD 6.2021
                                W aromacie jest podobnie. AC ma wyraźniejsze tony pumpernikla i suszonych śliwek i wydaje się „cięższy”, w ADD pumpernikla dużo, dużo mniej. Dominuje bardziej bogata mieszanka owocowego suszu – są rodzynki, śliwki, aromat jest żywszy (ale piwo młodsze). Oba mają bardzo przyjemny zapach.

                                Wizerunkowa – tu już właściwie identycznie. Barwa wręcz taka sama – mocno ciemny brąz, pod światło rubinowo-wiśniowe tony. Może AC jest minimalnie ciemniejszy, ale naprawdę to ta sama tonacja kolorów. Jeśli chodzi o pianę też podobnie. Średnia, podobny kolor i struktura. Trwałość obu średnia. Minimalnie dłuższa w ADD.

                                Wysycenie – praktycznie takie samo, może ADD minimalnie bardziej musuje
                                Smak – bardzo blisko siebie. Podobnie jak w zapachu – w AC pumpernikiel wyraźny, ADD susz owocowy. Wydaje się, że w AC nieco większa kontra pod postacią palonej goryczki.

                                Asystentka naukowa – małżonka wskazała AC jako zwycięzcę tego wyrównanego boju (nieco bardziej wytrawne z goryczką). Dla mnie raczej nie jest bardziej wytrawne (jest w nim moim zdaniem nawet nieco więcej słodyczy), choć ma jednak też nieco więcej wyraźniejszej kontry pod postacią palonej goryczki. Mi trochę bardziej podobają się owocowe niuanse ADD. Jest też może nieco bardziej żywsze (jest mocniejsze, a dodatkowo AC jest już ułożone ze względu na datę).

                                Wychodzi na to, że remis. A reszta to kwestia gustu. W każdym razie pojedynek na szczycie doppelbockowej Ligi Mistrzów. Gęste, esencjonalne, alkohol schowany, pijalność bardzo dobra. Oba bardzo podobne do siebie. Wzorcowe piwa.
                                Last edited by darekd; 16-02-2021, 00:59.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎