Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary Regionalne Jakubiak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    Ludzie! O czym był link? O tym, że Browary Jakubiak pracują nad whisky; to chyba jest bardziej ciekawsze niż jakieś pseudo-naukowe dywagacje, dyskutujcie proszę o whisky. Zwłaszcza, że z polską whisky mieliśmy już do czynienia dawno temu (były to co prawda mieszanki, ale były), koncentraty kupowano w firmie Inver House, Zielona Góra wypuściła wielce udaną Dark Whisky, a rynek jest chłonny i Polacy piją brown spirits coraz więcej, więc jeśli oferta Browarów Jakubiak będzie atrakcyjna, smaczna i tańsza od przeciętnego Glenlivet'a czy Royal Lochnagar'a, to chyba warto się dowiedzieć więcej-mam nadzieję, że Pan Marek napisze parę słów, i czekać.
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • tristan_tzara
      Senior
      • 12-2007
      • 1038

      Jeśli zrobią torfiaki to aż kupię

      Comment

      • Areh
        Senior
        • 12-2014
        • 120

        Za wódą pędzoną na myszach nie przepadam, ale jak pokaże się na rynku, to z ciekawości kupie.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          Moim zdaniem Dark Whisky szału nie czyniła, ale może nie pamiętam, dawno temu to było...
          Zdecydowanie kupię polską whisky (przynajmniej raz, degustacyjnie), chociaż porterówkę ciężko pić.
          Z "rudych na myszach" preferuję zdecydowanie "wyspę mniejszą" i jej łagodniejsze, słodowe destylaty. Ale polską whisky kupię... Bez względu na poglądy i preferencje Marka .

          To pisałem ja, Pancernik, z pewnością zawyżający średnią wieku bizonów wielbiciel lagerów, choć nie-janusz i bez wąsów (bez brody tym bardziej! ).

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            Dwie rzeczy z tej wypowiedzi mnie zdziwiły, że tylko BRJ otwiera, w powojennej historii Polski, nowe browary. I radość z tego, że marnotrawi się wodę w procesie produkcji w ilości 12 litrów na litr piwa.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
              Moim zdaniem Dark Whisky szału nie czyniła
              Szału nie czyniła, ale była ersatz'em dobrym na te czasy i w cenie więcej niż przyzwoitej; w końcu ceny prawdziwych whisky nie były niskie i tak jak teraz np. Jasiu jest na każdą kieszeń i ciągle na promocjach, bo nastąpiła dywersifikacja produktu, wtedy to było dobro luksusowe-najwyższa półka.
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • tristan_tzara
                Senior
                • 12-2007
                • 1038

                Dark whisky i jakieś niskie jasie są o tyle dobre że serce nie boli jak ktoś miesza z kolą i lodem. Mam nadzieje że ta BRJowa jednak będzie wykonana max pieczołowicie i klasy wysokiej. Skoro japończycy potrafią to czemu nie Polacy

                Comment

                • Petitpierre
                  Senior
                  • 01-2014
                  • 2560

                  To jest sytuacja współczesna, kiedyś jak Jasiu był albo z Pewex'u, a później ze stref bezcłowych i smakował jak ten najnowszy Export Blend-polecam, to nie wyczyniano takich herezji, a o singl'ach to raczej można było pomarzyć.

                  Dlatego dobrze byłoby wiedzieć jaki jest mash bill tej whisky, o jakiej mocy weszła do beczki, z jakiego dębu ta beczka, jak mocno wypalona, co było wcześniej w beczce i kiedy możemy się spodziewać pierwszych prób?
                  Mały porterek-przyjaciel nerek

                  Comment

                  • franekf
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 944

                    Tak wracając nieśmiało do tematu, a konkretniej do whisky - to pytanie (a nawet dwa) do znających się na rzeczy.
                    Po pierwsze to Ciechan chyba swoją whisky przedestylował w kolumnie a nie w alembiku, bo to co widać na materiale to chyba kolumna do destylacji ciągłej?
                    No i drugie pytanie - słody na pewno takie same do whisky i piwa? Tzn domyślam się, że są takie używane do piwa i whisky jednocześnie, ale chyba nie warzą Ciechana z Golden Promise?
                    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                    Piwny Janusz bez Teku

                    Comment

                    • chemmobile
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 2168

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
                      Po pierwsze to Ciechan chyba swoją whisky przedestylował w kolumnie a nie w alembiku, bo to co widać na materiale to chyba kolumna do destylacji ciągłej?
                      Rudą pijam, ale kompletnie nie znam się na jej produkcji, dlatego zapytam: czy sugerujesz, że kolumny destylacyjne są w jakiś sposób gorsze od alembików? Kolumny destylacyjne i rektyfikacyjne pozwalają na uzyskanie produktu lepszej jakości, z mniejszą zawartością fuzli
                      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                      Comment

                      • franekf
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 944

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                        Rudą pijam, ale kompletnie nie znam się na jej produkcji, dlatego zapytam: czy sugerujesz, że kolumny destylacyjne są w jakiś sposób gorsze od alembików? Kolumny destylacyjne i rektyfikacyjne pozwalają na uzyskanie produktu lepszej jakości, z mniejszą zawartością fuzli
                        Ja też nie zagłębiałem się nigdy specjalnie mocno w produkcję, ale w Szkocji whisky słodową destyluje się tylko w tradycyjnych alembikach, zbożową natomiast w kolumnach. Ponoć alembik daje lepszy, bardziej złożony destylat - może to pochodna jego słabszego niż w kolumnie oczyszczenia?
                        Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                        http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                        Piwny Janusz bez Teku

                        Comment

                        • fidoangel
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 3489

                          A dzisiaj w telewizji kolorowej było o Jacku Danielsie jak go przepuszczają przez kilku metrową warstwę węgla drzewnego aby pozbyć się niepotrzebnych dodatków. Nie widziałem czym to destylują ale tak oczyszczają. Jakby było z kolumny to może nie było by potrzeby? A może inni puszczają na kolumnę i nie muszą doczyszczać na węglu?
                          Last edited by fidoangel; 09-03-2015, 22:19.
                          "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                          Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                          Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                          Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                          Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                          Comment

                          • franekf
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 944

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                            A dzisiaj w telewizji kolorowej było o Jacku Danielsie jak go przepuszczają przez kilku metrową warstwę węgla drzewnego aby pozbyć się niepotrzebnych dodatków. Nie widziałem czym to destylują ale tak oczyszczają. Jakby było z kolumny to może nie było by potrzeby? A może inni puszczają na kolumnę i nie muszą doczyszczać na węglu?
                            Daniels też jest destylowany w kolumnie, nie robiliby tego w takich ilościach w tradycyjnych alembikach. Filtrowanie ma go po prostu jeszcze wygładzić, bo czasu w beczce mało, a i drewno nowe.
                            Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                            http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                            Piwny Janusz bez Teku

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23799

                              Użytkownik Koorgan dostał bana. Pewnie i tak wróci tu w kolejnym wcieleniu.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • Petitpierre
                                Senior
                                • 01-2014
                                • 2560

                                Kolumna odziera produkt z nut wyższych alkoholi, różnych smaczków, typowo aromatycznych. Chcemy mieć alkohol neutralny, używamy kolumny, chcemy mieć alkohol nie pozbawiony smaku i aromatu używamy prostszej, bardziej tradycyjnej aparatury. Aparat od destylacji ciągłej, wynaleziony przez Irlandczyka notabene, Eneasza Coffey'a nie daje produktu lepszego czy gorszego, tylko produkt czystszy, przydaje się np. przy produkcji spirytusu, który będzie stanowił bazę dla dalszych produktów, więc powinien być oczyszczony, czytaj rektyfikowany. Np. destylacja piwa w przypadku alembiku wymaga 2-3 odpędów, w przypadku użycia kolumny jest to jeden raz, zawartość alkoholu jest taka sama, ale już w smaku i aromacie różnice będą bardzo widoczne. Większość wódek jest destylowana kolumnowo, podobnie whiskeys z USA, jest to również dopuszczalne w przypadku calvados'u, ale już w przypadku koniaku prawnie zakazane.
                                Last edited by Petitpierre; 10-03-2015, 17:42.
                                Mały porterek-przyjaciel nerek

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎