Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witam jestem nowy na forum i planuje otworzyć bar piwny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafal90210
    Junior
    • 03-2014
    • 2

    Witam jestem nowy na forum i planuje otworzyć bar piwny

    Tak jak w temacie jestem nowy na forum i planuje otworzyć bar piwny .mam 20 lat w tym roku kończę szkolę i planuje wziąć pierwszy projekt z UE
    Mam budynek (woda, prąd, internet , wc ) o powierzchni 10X8 +dość duża działka i bardzo by mi zależało na otwarciu takiego obiektu lecz nie wiem co jak i w ogóle jeśli chodzi o pozwolenia itp. Najbliższy taki budynek znajduje się ok 15km od mojego miejsca zamieszkania Jeżeli ktoś mógłby mi podpowiedzieć od czego mam zacząć byłbym bardzo wdzięczny pozdrawiam Rafał.
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Jaka część Polski albo miasto? Mała czy duża miejscowość? Jak wygląda konkurencja? Co chcesz mieć w asortymencie? Tylko koncernówki, czy też coś ciekawszego?

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Na początek trzeba znaleźć projektanta, który zrobi projekt i uzyska wszelkie uzgodnienia z urzędami.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10385

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
        Na początek trzeba znaleźć projektanta, który zrobi projekt i uzyska wszelkie uzgodnienia z urzędami.
        Na początek to trzeba poszukać podobnych wątków na forum, nie ty jeden chciałeś otworzyć coś....
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • gumball
          Senior
          • 06-2002
          • 119

          #5
          A wystarczy trochę przejrzeć forumowe działy:
          Jeśli masz pytania przed podjęciem decyzji o uruchomieniu działalności związanej z piwem (najlepiej tym dobrym) - tu jest miejsce na to.
          piwo - to lubię!

          Comment

          • tomolek
            Hophead
            • 05-2006
            • 1752

            #6
            Na początek to trzeba wiedzieć, że europejska nierządnica nie daje kasy na bary piwne...
            www.ohbeautifulbeer.com

            www.mateuszdrozdowski.pl

            „Kwaśny Edi herbu Koreb

            Comment

            • gwzd
              Senior
              • 01-2012
              • 622

              #7
              Na browary niby też nie, a jednak niektórzy się załapali. Wystarczy ładnie napisać wniosek

              Comment

              • tomolek
                Hophead
                • 05-2006
                • 1752

                #8
                Akurat z knajpą raczej bez szans, chyba, że podciągać pod rozwój turystyki...
                No to może niech kolega poda jaki to projekt niby ma być...
                www.ohbeautifulbeer.com

                www.mateuszdrozdowski.pl

                „Kwaśny Edi herbu Koreb

                Comment

                • rafal90210
                  Junior
                  • 03-2014
                  • 2

                  #9
                  Witam

                  Witam co do tego projektu to mam osobę która mi pomorze więc ta dotacja to nie problem
                  mieszkam w gminie na której nie ma żadnego baru ani w jej obrębie jest to serce gminy cały czas policja nas gania i wpisuje mandaty ponieważ nie ma miejsca przeznaczonego do wypicia tzw browarka kiedyś dostając magiczną stóweczkę od funkcjonariuszy zapytałem to niby gdzie mamy pić a on do mnie -to otwórzcie bar więc pomyślałem , że taki bar piwny będzie strzałem w 10
                  Na samym początku myślałem tylko nad koncernówkami ,bo jak to się mówi nie od razu Rzym zbudowano
                  W poście chodziło mi tylko na tym żeby ktoś mnie pokierował gdzie mogę dostać koncesję i do kogo mam się zgłosić zakładając owy bar
                  Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny
                  Pozdrawiam Rafał

                  Comment

                  • anteks
                    maruda
                    • 08-2003
                    • 10739

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafal90210 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Witam co do tego projektu to mam osobę która mi pomorze więc ta dotacja to nie problem
                    I całe szczęście
                    Last edited by anteks; 17-03-2014, 19:49.
                    Mniej książków więcej piwa

                    Comment

                    • tomolek
                      Hophead
                      • 05-2006
                      • 1752

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafal90210 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Witam co do tego projektu to mam osobę która mi pomorze więc ta dotacja to nie problem
                      Na początek mogła by Ci pomóc z ortografią

                      Zapewniam Cię, że dotacja na knajpę to jest problem. Chyba, że coś się w unijnych programach zmieniło, ale wątpię. Od kiedy je obserwuję (czyli od dawna) kryteria są coraz ostrzejsze a zakres dopuszczalnych form działalności coraz węższy.
                      Chyba, że chodzi o kasę z UP ale to niezbyt duża suma i za moment środki się skończą (jeżeli jeszcze są).

                      Z drugiej strony nie wróżę temu biznesowi powodzenia jeżeli już na początku masz problem z wyszukaniem tak podstawowych informacji w Google.
                      www.ohbeautifulbeer.com

                      www.mateuszdrozdowski.pl

                      „Kwaśny Edi herbu Koreb

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎