Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Artezan jest jak matka tzn jest tylko jeden. W Błoniu. W Natolinie jest Bazyliszek. Nazewnictwo browarów na naszej stronie bazuje na nazwach głownych jako pierwszych więc było by Artezan - Błonie i Bazyliszek - Natolin. Kolektybilia starsze i tak zostały już dodane a nowe będą dodawane bez problemu stosując obie, aktualne i nie mylące nazwy. To tylko oczywiście taka moja sugestia jako osoby związanej z tymi browarami bo zbierającymi birofilia z nich.
    Zawsze można w nagłówku historyczno-opisowym browaru w dziale Kolekcjonerstwo dać dopisek iż do marca/kwietnia 2015 roku browar w Natolinie miał nazwę Artezan a później - Bazyliszek.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
      Czyli jak w końcu ma wyglądać dodawanie do bazy piw z Bazyliszka? Zgłaszałem 3 nowe: WKD Grodzisk, Jelonki i Cud nad Wisłą, Dyczkin się wstrzymuje bo nie wie jak ma wpisać.
      Czy Bazyliszek [Artezan] Natolin, czy [Artezan Natolin] Bazyliszek czy jeszcze jakoś inaczej. Uważam, że w tym momencie Bazyliszek powinien występować jako browar, gdyż warzą na własny rachunek we własnym browarze własne autorskie piwa, a Artezan jest zupełnie gdzie indziej czyli w Błoniu. Zrób porządek Arcie, zapodaj Dyczkinowi jakieś dyrektywy.
      Po FDPie będę nad tym ślęczał, tymczasem trochę trzeba się powstydzić w oczekiwaniu
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • solfernus
        Senior
        • 08-2004
        • 1025

        To może nasz admin przy okazji Legnicę i Gubin poprawi. Że jeszcze wspomnę o paru innych browarach, które się "męczą" w Galerii i czekają na dodanie do Kolekcjonerstwa.
        Ale na to pewnie zabraknie "czasu" bo po FDP będzie miał głowę []
        Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
          Zgłaszałem 3 nowe: WKD Grodzisk, Jelonki i Cud nad Wisłą, Dyczkin się wstrzymuje bo nie wie jak ma wpisać.
          Czy Bazyliszek [Artezan] Natolin, czy [Artezan Natolin] Bazyliszek czy jeszcze jakoś inaczej.
          A pisz pan chłopczyk.

          Jedno jest pewne - od jakiegoś czasu piwa Bazyliszka wychodzą już z Natolina i nie są to piwa kontraktowe, tylko własne. Nie wiem od kiedy, bo sam piwowar (spotkany w Warszawie) bez notatek nie był w stanie powiedzieć.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika solfernus Wyświetlenie odpowiedzi
            To może nasz admin przy okazji Legnicę i Gubin poprawi. Że jeszcze wspomnę o paru innych browarach, które się "męczą" w Galerii i czekają na dodanie do Kolekcjonerstwa.
            Ale na to pewnie zabraknie "czasu" bo po FDP będzie miał głowę []
            Dobijcie mnie jeszcze wyciągając zylion innych niezrealizowanych spraw
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4538

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi

              Jedno jest pewne - od jakiegoś czasu piwa Bazyliszka wychodzą już z Natolina i nie są to piwa kontraktowe, tylko własne. Nie wiem od kiedy, bo sam piwowar (spotkany w Warszawie) bez notatek nie był w stanie powiedzieć.
              Tak właśnie jest, wszystkie ostatnie nowości są z Natolina, jeśli będą powtórzone piwa wcześniej warzone w innych browarach to na pewno zgłoszę. Widuję się z chłopakami z Bazyliszka przynajmniej raz na tydzień więc mam świeże wieści. No i czekam na ruch Arta w sprawie browaru Natolin.
              Last edited by dadek; 30-04-2015, 22:25.

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                Zgłaszałem 3 nowe: WKD Grodzisk, Jelonki i Cud nad Wisłą,
                Łęęęę ???! Co to za projekty ? Można coś więcej na ich temat czy wszystkim znane tylko mi coś uciekło ?
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  To nie projekty (= nowe browary) tylko nazwy piw z Bazyliszka.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    Aaaaaaha... najbardziej zaintrygowały mnie te Jelonki. Pomyślałem że to zmaterializowanie się dawnych planów uruchomienia browaru w Bliznem które de facto graniczy z warszawskimi Jelonkami. Tak czy siak fajnie że moje osiedle ma jeśli nie browar to przynajmniej swoje pierwsze, dedykowane piwo bo zakładam że nazwa właśnie od niego pochodzi.
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      Zamiast browaru Browarzyciel otwiera 16 maja multitap:

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • fidoangel
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 3489

                        Ale chyba z drugim bbizonem jak z fotek widać.
                        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4305

                          No to mamy 127 browarów. Jeśli mamy myśleć o ostrożnym podejściu do sprawy, to do końca czerwca, czyli do polowy roku zadebiutują jeszcze cztery.
                          Natomiast jeśli chodzi o koniec roku kalendarzowego, to w najbardziej optymistycznej wersji będziemy mieli 127 + 30, ale to właściwie nigdy się nie sprawdza...
                          Last edited by Prusak; 09-05-2015, 20:49.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19159

                            A Browar Polonea w Stępinie liczycie, czy podobnie jak Kamionkę długo nikt nie zauważając pomijał.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              Nie liczymy, bo nikt ich piwa nie zauważył w sklepach. A te co były, to były kontraktowane gdzieś, jakiś Połczyn czy cuś.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19159

                                Czyli wszyscy mieli w piwie Polonea 6.2% Piwo Mocne literką B na spodzie?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎