Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    Mam na myśli, że na ich profilu już widać, że działają. Nie wizytowałem, a było to w sumie do Pendragon -a, bo u niego jest jeszcze w nieaktywnych. No i nowy Maryenstadt nie ma swojej pinezki. Z wywiadu z piwowarem wynika, że już tam działają.

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23799

      Browar Rojber będzie nadal warzył, ale pod inną nazwą i właścicielem.
      Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.
      Last edited by ART; 06-04-2023, 06:44.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
        Mam na myśli, że na ich profilu już widać, że działają. Nie wizytowałem, a było to w sumie do Pendragon -a, bo u niego jest jeszcze w nieaktywnych. No i nowy Maryenstadt nie ma swojej pinezki. Z wywiadu z piwowarem wynika, że już tam działają.
        Kozak w nieaktywnych? Od stycznia jest w działających, panie kulego.
        Last edited by Pendragon; 05-04-2023, 17:12.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment


        • e-prezes
          e-prezes commented
          Editing a comment
          Moim oczom ukazał nieco inny obraz rzeczywistości. Czyżby inny jej wymiar w którym Polska się pogrążyła w połowie?
      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
        Browar Rojber będzie nadal warzył, ale pod inną nazwą i właścicielem.
        Welder przejął gary.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          Ale Sycyny nie umieściłeś... chyba, że znów źle widzę.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            A co jest w Sycynie?

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment


            • e-prezes
              e-prezes commented
              Editing a comment
              Drugi Maryensztadt
              Last edited by e-prezes; 06-04-2023, 09:54.
          • kjaros
            Senior
            • 03-2007
            • 377

            "Restauracja Przystań zamknięta. Właściciel oskarżony o wielomilionowe oszustwa

            Czarne chmury zebrały się nad przyszłością restauracji Przystań i Browaru Przystań - jednej z lepszych restauracji na Śląsku i najlepszej w Parku Śląskim. Od początku marca restauracja jest nieczynna. Klienci, którzy mieli rezerwacje na obiady okolicznościowe nie wiedzą, jak odzyskać pieniądze. Właściciel Przystani natomiast siedzi w areszcie."


            Paweł Szałankiewicz, eska.pl
            Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              Drugi Maryensztadt naniesiony wczoraj. Wiedziałem o nim od miesiąca, ale jakoś zapomniałem wprowadzić.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment


              • e-prezes
                e-prezes commented
                Editing a comment
                Informowałem w Blogówce o nowym materiale Docenta, który rozmawiał z piwowarem. Dlatego się zdziwiłem, że jeszcze nie naniesiony.
            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              Czy ten nowy Maryensztadt uwarzył jakieś konkretne piwo? Będą się odróżniali od macierzystego browaru, czy produkcja pod wspólną marką?

              Comment


              • e-prezes
                e-prezes commented
                Editing a comment
                To rozbudowa mocy, więc to raczej przeniesienie pod tą samą marką. Będą działały pod jednym szyldem.
            • Pankracy
              Senior
              • 10-2007
              • 2769

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
              Czy ten nowy Maryensztadt uwarzył jakieś konkretne piwo? Będą się odróżniali od macierzystego browaru, czy produkcja pod wspólną marką?
              Nowy browar jeszcze nie produkuje piwa. Trwa remont, adaptacja hal i montaż sprzętu. W Sycynie działa na razie tylko magazyn Maryensztadtu, gdzie przechowywane są m.in. beczki.
              Celem założenia drugiego browaru (pod szyldem "EkoBrowar") jest zwiększenie mocy produkcyjnych firmy, wdrożenie nowych produktów (np. destylatów Sycyna Distillery, napojów Easier), a także zbudowanie w dalszej perspektywie miejsca, gdzie odbywałyby się eventy, działałaby gastronomia itp.


              Comment

              • Pankracy
                Senior
                • 10-2007
                • 2769

                Browar Dolina Bobru wznowił kilka dni temu produkcję w nowym miejscu. Warzy w Jeleniej Górze.
                Browar Łażany zaprzestał produkcji w Żarnowie (d. Browar Hoppy Lab). Co dzieje się ze sprzętem nie wiem.
                Browar Welders produkuje w Jemielnicy. Przejął Browar Rojber.

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4312

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nowy browar jeszcze nie produkuje piwa. Trwa remont, adaptacja hal i montaż sprzętu. W Sycynie działa na razie tylko magazyn Maryensztadtu, gdzie przechowywane są m.in. beczki.
                  Celem założenia drugiego browaru (pod szyldem "EkoBrowar") jest zwiększenie mocy produkcyjnych firmy, wdrożenie nowych produktów (np. destylatów Sycyna Distillery, napojów Easier), a także zbudowanie w dalszej perspektywie miejsca, gdzie odbywałyby się eventy, działałaby gastronomia itp.

                  Dlatego się zdziwiłem, że taki pośpiech z nanoszeniem nowego browaru.
                  Czy krakowski Pukal i mały Reden w Chorzowie są już na amen zamknięte?

                  Comment


                  • e-prezes
                    e-prezes commented
                    Editing a comment
                    Z tego co ostatnio słyszałem to sprzęt Pukala został "uwolniony" z pierwotnej lokalizacji, więc jak coś to już będzie inny browar (inne miejsce).
                • Pankracy
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2769

                  Instalacja Pukala została zdemontowana i przeniesiona do Nowego Targu. Czeka na zmontowanie. Będzie z niej korzystać Nowotarska Manufaktura Piwna.
                  Minibrowar Reden (ul. Sobieskiego w Chorzowie) - restauracja działa, ale wg Polskie Minibrowary.pl sprzęt od roku stoi nieużywany. Piwo do lokalu jest dowożone z ul. Inwalidzkiej (Chorzów Batory).

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    Hm, jest jakaś konkretna lokalizacja w Nowym Targu, czy to odległa przyszłość, bo na profilu nie podają adresu? Swoją drogą, można dostać kręćka od tych wszystkich dziwnych zmian...
                    Last edited by Prusak; 14-04-2023, 23:40.

                    Comment


                    • e-prezes
                      e-prezes commented
                      Editing a comment
                      Obstawiam, że Sokoła 2. Tak stoi w KRS i nie dokonywali zmian w tej materii.
                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dlatego się zdziwiłem, że taki pośpiech z nanoszeniem nowego browaru.
                    Chodziło mi o wrzucenie do "w planach".

                    A wracając do:
                    Z tego co ostatnio słyszałem to sprzęt Pukala został "uwolniony" z pierwotnej lokalizacji, więc jak coś to już będzie inny browar (inne miejsce).
                    Jak dla mnie Pukal jest w zamkniętych, a mamy nowy browar w realizacji. Tym bardziej to jeszcze zawiłe, że obie firmy mają aktualne zezwolenie hurtowe na obrót. A obie spółki nie mają tych samych udziałowców.
                    Last edited by e-prezes; 15-04-2023, 14:53. Powód: upupełnienie

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎