Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    No nie jest ale sprzedaż piwa załatwia wszelkie wątpliwości i jest pochodną wszelkich poprzednich działań.
    Nie mieszajmy w tym momencie z browarami ze składem celnym i bez niego.
    Last edited by fidoangel; 13-10-2015, 20:06.
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      Tu nie chodzi... Aby nie zaciemniać. Są browary, które jeszcze nie uwarzyły, ale już są gotowe. Uwarzyły pierwszą warkę, ale nie do sprzedaży, etc. Czasem jest to więcej niż miesiąc, a wliczając brak wiarygodnej informacji na b.biz o statusie może świadczyć o tym, że browar jest, a jakby go nie było. Przykład Polonea. Ktoś zweryfikował, że faktycznie warzy?
      Last edited by e-prezes; 13-10-2015, 20:52.

      Comment

      • rafano
        Member
        • 08-2013
        • 35

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
        Tychy, Katowicka 2, Park Hotel
        Jest może jakieś źródło pisane ?
        Niestety google zwraca ten wątek i nic więcej nie mogę znaleźć.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          Ja dodaję do bazy jak otrzymam info że piwo poszło w świat, albo jak mi nagadacie że mam coś mimo ww. dodać, bo w przeciwnym razie browarbiz znowu będzie w tyle
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            No właśnie... Browar Jana jest w bazie, a piwa nie. To on ruszył czy nie?

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              Pierwszy rozlew już był...
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                Ruszył, na Fb zdaje się jest informacja o rozlewie do butelek.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  A jakie piwa rozlali?

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    No przecież masz FB ;-)
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                      No nie jest ale sprzedaż piwa załatwia wszelkie wątpliwości i jest pochodną wszelkich poprzednich działań.
                      Dokładniej i prościej okreslić się nie da.
                      Nie jestem ekonomem ale jeśli browar zaczyna oficjalnie sprzedawać swoje piwo tzn że wszystko jest tip-top bo w końcu sprzedaż piwa to jego cel powstania.
                      Jeśli uwarzył a nie ma prawa do sprzedaży bo urzędas zabrania, w związku z czym rozdaje piwo znajomym królika z FB, to dla mnie jest browarem domowym Może takim większym i lepiej wyposażonym ale nadal domowym.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        o.0 no mam FB i co z tego? Skoro wiesz to zgłoś dodanie do bazy. Jasne, że moment sprzedaży jest tu istotny. Kwestia tylko jest o jakiej sprzedaży mówimy?! Piwo trafi do hurtowni i tam się kisi. Nikt z b.bizonow o tym nie wie, nie zgłasza, więc browaru nie ma.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nikt z b.bizonow o tym nie wie, nie zgłasza, więc browaru nie ma.
                          Ciekawe podejście

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            Nie wszystko jest reklamowane na profilach FB, nie wszystko jest dla nas dostępne on-line, więc jest możliwość, że o czymś nie wiemy. Prosty przykład - Polonea.

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              Powinniśmy się zrzucić na beczkę piwa dla tego, kto w końcu wyjaśni sprawę z tą Poloneą. Sam chętnie bym to zrobił, ale w okolice Stepiny, Strzyżowa i Frysztaka, gdzie ponoć wg jednego z forumowiczów zamówiono piwo Bieszczadzkie w Polonei, wybieram się dopiero w grudniu.

                              Comment

                              • Zdrój
                                Senior
                                • 05-2001
                                • 284

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                                Powinniśmy się zrzucić na beczkę piwa dla tego, kto w końcu wyjaśni sprawę z tą Poloneą. Sam chętnie bym to zrobił, ale w okolice Stepiny, Strzyżowa i Frysztaka, gdzie ponoć wg jednego z forumowiczów zamówiono piwo Bieszczadzkie w Polonei, wybieram się dopiero w grudniu.
                                A jaka to będzie beczka? ;-)
                                Browamator Piwowar PINTA Festiwal Birofilia

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎