Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

O „zwracalności” butelki zwrotnej

Collapse
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
    I dziwisz się? Ja oddaję je w Żabce.
    Pewnie, że się dziwię temu debilizmowi. Bo inaczej nazwać się tego nie da. Browar i tak przyjął by taką butelkę.

Comment

• Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
      W oszołomie , zależy jakim , nie ma tak wesoło . Nie łyka nawet butli kupionych u nich i to na Górnym Śląsku ... Ale na pocieszenie ostatnio były puchy za 33% ceny startowej
      Potwierdzam Twoje słowa, chyba nawet pisałem o tym w tym temacie i jak to wyglądało w Żorach. Teraz niby znowu działa automat ale trzeba mieć paragon, jeszcze nie próbowałem, kiedyś pani w POK-u mnie o tym informowała. Kupiłem bodajże jakieś Tyskie IPA i Portera, Raciborskie (jak jeszcze było dostępne w Auchan) i nie przyjęło mi butelek.

Jestem jak najbardziej za kaucją na butelki plastikowe, puszki, szkło po wódce, małpkach itp. Teraz w portfelu noszę paragony z 3 różnych sklepów, bo u siebie kupię piwo z kaucją 50 gr za butelkę, a w Kauflandzie za niektóre biorą tylko 30 groszy.
      Last edited by dzemek; 19-06-2022, 19:13.

Comment

• Ja jestem za powszechnym systemem zwrotnym, a nie półśrodkami. Paragonów w portwelu przybywa. Tylko sporadycznie nie żądają w sklepach. Tylko jak znam życie (i jak prawił Kopyr) zapłacą za to konsumenci i to dużo więcej niż obecnie, bo jak zwykle ktoś będzie musiał zrobić na tym biznes. Naszym kosztem...

Comment

• Dopóki będzie wymóg dostępności w sklepie danego rodzaju piwa, to nie będzie powszechny system kaucyjny.'
          Ale to wymaga standaryzacji, i zrzucania niestandardowych bezpośrednio na stłuczkę (tak działa duński system).
          Lotna ekspozytura browaru

Też Was kocham.

Comment

• Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            Ja jestem za powszechnym systemem zwrotnym, a nie półśrodkami.
            Ja też. Najlepiej na wzór Niemiec. Tam za dany typ butelki jest jedna stawka, a dodatkowo (co bardzo mi się podoba) najwyższą kaucję nie mają butelki wielokrotnego użytku, a jednorazówki (25 centów) - puszki i jednorazowe butelki PET. Dzięki temu tereny zielone są tam czyste.

https://www.mehrweg.org/einkaufen/pfand/

Mam nadzieję, że będzie kaucja co najmniej 1 zł. za "małpki", które walają się po całym mieście. Jeśli sam konsument nawet ją wyrzuci, to znajdzie się chętny ekostrażnik, który ją zabierze.

Comment

• Na Słowacji ostatnio kupowałem w potravinach i markecie piwo z butelce, puszce i napój gazowany w plastiku.
              Wszystko już jest obarczone kaucją zwrotną na paragonie.
              U nas nadal niedasizm panuje, dużo bicia piany i dyskusji, żadnych konkretów wdrożonych w życie od lat.

Comment

Working...
              X