Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

O „zwracalności” butelki zwrotnej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petrus
    Senior
    • 10-2002
    • 381

    W biedronkach też mają przyjmować butelki zwrotne które mają na sklepie kupon czy tam voucher ma być ważny 10 dni .

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4552

      W Biedronkach butelki zwrotne są już dawno, tylko że w tych butelkach możesz kupić Harnasia, Warkę i Kasztelana Więc sensu nie widzę.

      Comment

      • woosaa
        Senior
        • 07-2005
        • 1548

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
        Inflacja dopada nawet butelki zwrotne.
        Po Miłosławach kasują już w Auchan równe 73 grosze.

        No to chyba nie wszędzie.W Gliwicach butelka 50 groszy.
        mb WOS

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19165

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petrus Wyświetlenie odpowiedzi
          W biedronkach też mają przyjmować butelki zwrotne które mają na sklepie kupon czy tam voucher ma być ważny 10 dni .
          Trochę mnie to "rozwaliło". Nagle okazuje się, że umowa między sprzedawcą a klientem ma jakieś obwarowania.Rozumiem, jak ktoś chce za 2 lata oddać butelkę, ale 10 dni to jakiś absurd. W Kaufie też są terminowalne, ale termin jest liczony w miesiącach.
          Last edited by e-prezes; 20-04-2022, 10:58.

          Comment

          • SupeR_PiwosZ
            Senior
            • 05-2008
            • 307

            Największą paranoją w tym całym burdelu jest fakt, że dany browar nakleja kontry z napisem BUTELKA BEZZWROTNA na butelki zwrotne. W prywatnych sklepach monopolowych taką butelkę przyjmują bez dyskusji a w sieciówkach (np. Kaufland) to już problem rangi globalnej.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19165

              Czy ja wiem czy paranoja? Polityka Kaufy!
              Nie chcą wprowadzać kolejnej zwrotnej butelki, bo wymagałoby to zwiększenia powierzchni magazynowej pustych butelek. Fortuna konsekwentnie wpycha piwa do sieciówek i to jest efekt kompromisu. A ty myślisz, że 100 % butelek zwrotnych trafia spowrotem do browaru?

              Comment

              • SupeR_PiwosZ
                Senior
                • 05-2008
                • 307

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy ja wiem czy paranoja? Polityka Kaufy!
                Nie chcą wprowadzać kolejnej zwrotnej butelki, bo wymagałoby to zwiększenia powierzchni magazynowej pustych butelek. Fortuna konsekwentnie wpycha piwa do sieciówek i to jest efekt kompromisu. A ty myślisz, że 100 % butelek zwrotnych trafia spowrotem do browaru?
                Jak najbardziej to paranoja moim zdaniem. Kaufland jest jednym z przykładów. Nie powiedział bym, żeby zwiększenie powierzchni magazynowej stanowiło jakiś problem nie do przeskoczenia. Tym bardziej dla sieciówek. Jeśli miało by to podnieść cenę butelki piwa to mi to nie przeszkadza. Dlaczego w Czechach czy Niemczech nie mają z tym problemu? Wiadoma sprawa, że 100% butelek do browaru spowrotem nie trafi z różnych przyczyn. Pomijając wszystko przy systemie opakowań zwrotnych generowane było by mniej śmieci. Gdzie się nie ruszysz to co krok się człowiek potyka o jakieś butelki czy puszki po piwie bo cymbałowi jednemu z drugim już ciężko było wyrzucić do jakiegokolwiek śmietnika.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19165

                  Ja to widzę trochę inaczej. Ale rozumiem Twoje rozgoryczenie. Temat rzeka i wałkowany od lat. Ja nie doszukuje się w tym sensu, tylko przyjmuję to co jest. Zwracam i jeśli będzie można zwracać >80 % szkła to też będę zwracać, jak za PRL-u. Ale żyjemy w takim a nie innym państwie, gdzie ten problem jest nierozwiązany od lat. BTW, jest filmik u Kopyra o nowym programie recyklingu w Polsce. Natomiast decyzje Kaufy i Fortuny rozumiem i akceptuję, choć wydają się... nielogiczne.

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4552

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SupeR_PiwosZ Wyświetlenie odpowiedzi
                    Największą paranoją w tym całym burdelu jest fakt, że dany browar nakleja kontry z napisem BUTELKA BEZZWROTNA na butelki zwrotne. W prywatnych sklepach monopolowych taką butelkę przyjmują bez dyskusji a w sieciówkach (np. Kaufland) to już problem rangi globalnej.
                    No oczywiście że przyjmują, niczym się ona nie różni i ma ten sam kod kreskowy. Oprócz Carrefour (gdzie kodów nie sprawdzają) w każdej Żabce można oddać (gdzie są zczytywane na kasie). A w Auchan automat (jeśli jest) też je normalnie łyka, a kody czyta.

                    Comment

                    • LESNICZYy
                      Senior
                      • 01-2018
                      • 950

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi

                      No oczywiście że przyjmują, niczym się ona nie różni i ma ten sam kod kreskowy. Oprócz Carrefour (gdzie kodów nie sprawdzają) w każdej Żabce można oddać (gdzie są zczytywane na kasie). A w Auchan automat (jeśli jest) też je normalnie łyka, a kody czyta.
                      W oszołomie , zależy jakim , nie ma tak wesoło . Nie łyka nawet butli kupionych u nich i to na Górnym Śląsku ... Ale na pocieszenie ostatnio były puchy za 33% ceny startowej

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2292

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
                        W oszołomie , zależy jakim , nie ma tak wesoło . Nie łyka nawet butli kupionych u nich i to na Górnym Śląsku ... Ale na pocieszenie ostatnio były puchy za 33% ceny startowej
                        Standard. Komuś nie chcę się wprowadzić w automatach Auchan kodów kreskowych na butelki zwrotne, które sami obarczają przy zakupie kaucją. Dlatego od pewnego czasu do automatu wycieczek nie robię, walę prosto do POKu po zwrot kaucji.
                        I jeszcze czasem te śmieszne kwoty kaucji, 61 groszy, 73 grosze... panie kasjerki czy to w Kerfie czy Auchanie "zachwycone" wydawaniem końcówek.

                        Comment

                        • SupeR_PiwosZ
                          Senior
                          • 05-2008
                          • 307

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi

                          No oczywiście że przyjmują, niczym się ona nie różni i ma ten sam kod kreskowy. Oprócz Carrefour (gdzie kodów nie sprawdzają) w każdej Żabce można oddać (gdzie są zczytywane na kasie). A w Auchan automat (jeśli jest) też je normalnie łyka, a kody czyta.
                          To dziwne. Jak chciałem oddać butelki po Miłosławiu w Kaufie z napisem na kontrze butelka bezzwrotna to babka na POKu nie chciała mi tego przyjąć.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19165

                            I dziwisz się? Ja oddaję je w Żabce.

                            Comment

                            • Krakus
                              Senior
                              • 04-2007
                              • 170

                              Mi kiedyś też nie chcieli w Żabce przyjąć butelek bezzwrotnych po Miłosławie (konkretnie to po Chmielowym Lagerze).

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19165

                                Mam paragon zakupu, piwo jest w ofercie i nigdy mi się nie rzucali. Tam gdzie robią z tego problem (nawet z zakupionymi u nich) już nie chodzę. Trzeba sobie jakoś radzić. To co mogę ponad zakupione zdaje w automacie w Kaufie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎