Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Temperatura podawania piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pieczarek
    zwykle cham i prostak
    • 06-2001
    • 5011

    #31
    Oglądając niedawno reklamę jakiegoś dosyć znanego w Niemczech browaru zobaczyłem butelki piwa tkwiące w kostkach lodu jak szmpan. Lubię zimne piwa ale wydawało mi się to lekką przesadą. Ponieważ zapomniałem z jakiego browaru pochodziła ta reklama zacząłem przeglądać różne niemieckie strony aby odnaleźć coś podobnego. Na stronie Warsteinera znalazłem w ich sklepie fikuśny pojemnik na lód służący do schładzania piwa.
    Tu małe pytanie do kolegów z Niemiec. Czy widzieliście gdzieś u siebie takie naczynie z lodem w praktycznym użyciu?
    To "coś" na zdjęciu kosztuje 25 euro bez paru centów.
    Attached Files

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #32
      Satan napisał(a)
      A ja marzę o takiej małej lodóweczce , którą mógłbym postawić sobie w pokoju.
      Mam to samo! Co prawda rodziciele niczego mi nie zabraniają, ale nie omieszkają rzucić znaczącego spojrzenia, jak usłyszą brzęk butelek. Niby siniaków od tego nie mam, ale ile można...

      W szerokim świecie są zdaje się w sprzedaży takie lodóweczki w kształcie puszki coli, odpowiednio pokolorowane. Zawsze myślałem o sprawieniu sobie takiej i postawieniu w pokoju.

      Comment

      • Tumry
        Senior
        • 01-2003
        • 204

        #33
        cieple piwo

        Kilka razy zdarzyło mi się sięgnąć po piwo ciepłe (z przymusu oczywiście) i zdarzyło się nie dopić do końca.
        Kiepskie piwo i jeszcze ciepłe - to już lepiej nic.
        Te najlepsze jeszcze jakoś przechodzą przez gardło.
        Tumry
        sasiad47@gmail.com.pl
        (gdyby wszyscy piwosze dobrej woli ...)

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #34
          Powiem ci, że w przypadku bólu gardła piję właśnie ciepłe piwo i nie jest źle. Zresztą są piwka, które powinno się podawać w temperaturze pokojowej, np. niektóre ale - jeśli na butelce nie jest napisane, że trzeba schłodzić, to nie chłodzę i piwo jest naprawdę dobre.

          Comment

          • Tumry
            Senior
            • 01-2003
            • 204

            #35
            z solą

            Miałem przynajmniej 2 kumpli (nadal żyją - czas przeszły, bo drogi się rozeszły), którzy zimą pili schlodzone na maxa, ale koniecznie z szczyptą soli, bo "wtedy gardlo nie boli".
            I ich nie bolało !!!
            Tumry
            sasiad47@gmail.com.pl
            (gdyby wszyscy piwosze dobrej woli ...)

            Comment

            • Center
              Senior
              • 03-2003
              • 133

              #36
              Podczas zwiedzania Browaru Beck's & Co. w Bremen przewodnik opowiadał m.in. o tym w jakiej temperaturze powinno się podawać piwo. Twierdził on mianowicie, że piwo powinno być schłodzone co jednak nie oznacza, że ma być za zimne. Nie pamiętam w tej chwili o jakiej temperaturze mowił, ale podzielam zdania kolegów, którzy różnicują temperaturę od rodzaju piwa.
              P.S. Ja oczywiście tez wolę piwa zimne, chociaż jak ostatnio piłem Belfasta w temperaturze pokojowej bardzo mi smakował

              Comment

              • jerzy
                piwoholik
                • 10-2001
                • 4705

                #37
                Satan napisał(a)
                A ja marzę o takiej małej lodóweczce , którą mógłbym postawić sobie w pokoju. Jako osoba mieszkająca ze swoimi niekoniecznie tolerancyjnymi na piwo rodzicami(głównie moja Mama) [...]
                Uważaj, bo jak już wydasz pieniądze na lodówke, to mama może zacząć częściej zaglądać do Twojego pokoju :-[
                Lepiej pomyśl o własnym M ;->
                browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                Comment

                • Satan
                  Member
                  • 12-2002
                  • 48

                  #38
                  jerzy napisał(a)

                  Uważaj, bo jak już wydasz pieniądze na lodówke, to mama może zacząć częściej zaglądać do Twojego pokoju :-[
                  Lepiej pomyśl o własnym M ;->
                  Ja mam 19 lat i (mam nadzieję) idę od października na studia do Wrocka,gdzie bębę mógł pić piwko na legalu
                  Satan

                  Comment

                  • marcopolok
                    Senior
                    • 10-2001
                    • 2334

                    #39
                    pieczarek napisał(a)
                    Oglądając niedawno reklamę jakiegoś dosyć znanego w Niemczech browaru zobaczyłem butelki piwa tkwiące w kostkach lodu jak szmpan. Czy widzieliście takie naczynie z lodem w praktycznym użyciu?
                    Informuję że posiadam takowe z Grolsch`a jednak służy mi jako praktyczny biurkowy kubełek na śmieci.
                    bez brody...

                    Comment

                    • pieczarek
                      zwykle cham i prostak
                      • 06-2001
                      • 5011

                      #40
                      Rozumiem, że masz pojemnik na lód od Grolscha i cieszę się z Tobą. Ale czy widziałeś to kiedyś w praktycznym użyciu (nie jako biurkowy kubełek na śmieci)?

                      Comment

                      • marcopolok
                        Senior
                        • 10-2001
                        • 2334

                        #41
                        Widziałem! ale nie zasypywało się tego kostkami lodu tylko zalewało wodą w której pływał lód.
                        W taki sposób dobre holenderskie żony podają ukochanym mężom wieczorne piwko.
                        bez brody...

                        Comment

                        • ByWalec
                          Junior
                          • 05-2002
                          • 12

                          #42
                          Za niska temperatura to brak jakiegokolwiek smaku piwa, tylko coś zimnego i lekko szczypiącego w język, ale przy za wysokiej czasami wychodzą z piwa takie smrodki że lepiej je schłodzić aby móc wypić. Jak dla mnie wniosek jest jeden: złoty środek tyle że każdy musi wyczuć gdzie dla niego to jest

                          Comment

                          • Satan
                            Member
                            • 12-2002
                            • 48

                            #43
                            Właśnie popijam Leffe'a i tam jest napisane, że ma być spożywany w temp 5-6 St.
                            A belle-vue 2-3 st.
                            Satan

                            Comment

                            • kopernik
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 204

                              #44
                              odpowiednia temperatura piwa to jedno, a dojście do tej temperatury to drugie. Może ktoś wie, czy szybkie ochłodzenie piwa ma jakiś wpływ na jego smak temat na czasie bo już widziałem w sklepach piwo w bonetach obok lodów.

                              Comment

                              • crizz
                                ...
                                • 02-2003
                                • 1255

                                #45
                                kopernik napisał(a)
                                Może ktoś wie, czy szybkie ochłodzenie piwa ma jakiś wpływ na jego smak
                                Nie wydaje mi się, żeby smak miał się zmienić, jeżeli zakończysz chłodzenie przy rozsądnej temperaturze... Heh, zdarzało mi się chłodzić piwo w zamrażarce, czasami za długo, tak, że pływały kryształki lodu. Po "ociepleniu" nie smakowało już tak dobrze .

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎