Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Temperatura podawania piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iron
    Senior
    • 08-2002
    • 6703

    #46
    Nie pamiętam gdzie, czy od kogo to słyszałem, ale jak ów tajemniczy interlokutor twierdził szybkie schładzanie piwa odbija się na smaku tegoż.

    Jest też inna szkoła - aby piwka (nawet lagery) pić w temperaturze pokojowej - powiedzmy kilkanaście stopni Celsjusza. Ponoć wtedy najlepiej wyczuwalne są wszelkie niuanse smakowe, jest tylko jedno ale - przejdzie to tylko z dobrymi piwami - piwka nienajlepsze czy przeciętne będą raczej nie do wypicia.

    Osobiście wolę jednak piwa schłodzone, a czy szybko czy wolno to zależy od aktualnej sytuacji i potrzeb.
    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
    Rock, Honor, Ojczyzna

    Comment

    • wiciu_w
      Member
      • 10-2001
      • 60

      #47
      To o czym mówi iron dotyczy przede wszystkim nowych (temp. pokojowa) warunków oceniania piw podczas profesjonalnych degustacji

      Comment

      • drwicik
        Junior
        • 05-2009
        • 4

        #48
        Ja tam lubię piwko schłodzone tak do 7-8 stopni 9wszelakie jasne), mocne piwa ciemne lubię cieplejsze 12-14 stopni. A zima przy -20 zdarza mi się chłodzić piwko na parapecie, od temp pokojowej do "idealnej" w 20 minut, ale ile ona wynosi nawet nie chce wiedzieć, takie uroki zimowego piwa z parapetu.

        Comment

        • zgroza
          Senior
          • 03-2008
          • 3597

          #49
          Uprzejmie donoszę, że na Graffenwaldera przetrzymanego na parapecie zewnętrznym od lutego do kwietnia (ok. 20 przejść przez 0) zamrażanie wpłynęło zauważalnie, ale nie smakował dużo gorzej. I czemuś miał dużo obfitszą pianę.
          Lotna ekspozytura browaru

          Też Was kocham.

          Comment

          • baklazanek
            † 2014 Piwosz w Raju
            • 08-2001
            • 3562

            #50
            W jednym z opolskich barów nadziałem się na ciekawą ofertę. W karcie oferowano Arcyzimnego Żywca Nie skusiłem się, ale następnym razem zapytam, o jaką temperaturę chodzi.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎