Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary Łódzkie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cez
    Senior
    • 01-2003
    • 1789

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Myszon007 Wyświetlenie odpowiedzi
    Witam!

    Pracuję wakacyjnie od tygodnia w Browarach przy rozlewie do puszek , więc mam nieco świeżych wieści

    Niestety przez cały tydzień laliśmy piwo dla Biedronek, i stanowi ono zdecydowaną większość produkcji - Fasberg, Keniger i Gold Caramel :/ Własne marki browaru takie jak Mocne Lodwar czy Porter są rozlewane od wielkiego święta :/

    Porter leżakuje 11 miesięcy.

    Browar zatrudnia pracowników na umowę-zlecenie przez OHP (studenci) , stawka 8zł/h brutto.
    Wydaje mi się, że to ważniejsza wiadomość niż po ile jest portrer...

    Myszon napisz co będzie się działo dalej
    Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9734

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cez Wyświetlenie odpowiedzi
      Wydaje mi się, że to ważniejsza wiadomość niż po ile jest portrer...

      Myszon napisz co będzie się działo dalej
      Dwa razy TAK.

      Po pierwsze, to są ważne i niestety, nie najlepsze informacje.
      Po drugie, z ciekawością i niepokojem będę śledził dalsze doniesienia.


      Po trzecie jednak, moja wiadomość miała na celu poinformowanie szanownej forumowej publiczności, że we "flagowym" sklepie BŁ śladów zbliżającej się katastrofy nie widać. Rozlewanie portera "od wielkiego święta" też trudno uznać za oznakę upadku browaru .




      PS. A "kratkę" Portera kupiłem już zapobiegliwie na Zlot na wymianę...

      Comment

      • acid641
        Junior
        • 08-2007
        • 26

        No i co z tym Browarem? Ostatnio znowu widziałem ogłoszenie, że szukają ludzi do pracy - zarówno do pracy fizycznej jak i biurowej - więc może w końcu zadbają o marketing?
        Minister Piwowarstwa ostrzega: picie piwa koncernowego zabija kubeczki smakowe.

        Magazyn Obywatel | Recenzje książek


        Comment

        • coldfire
          Senior
          • 01-2008
          • 374

          Browary Łódzkie bliskie upadłości?

          Witam.
          Dzisiaj podczas rozmowy ze sprzedawcą w Łódzkim sklepie Piwoteka (pozdrowienia) doszły mnie słuchy jakoby Browary Łódzkie były bliskie stanu upadłości...
          Podobno BŁ starały się od miasta o jakieś dofinansowanie, jednak nasz kochany prezydent K. odmówił.
          Mam nadzieję, że jednak do tego nie dojdzie - stracilibyśmy między innymi jednego z najlepszych, o ile nie najlepszego Portera w Polsce...
          Jeśli chodzi o moje obserwacje, to już od paru miesięcy jest nieczynny sklep przy browarze, ten na Północnej. Tak to innych objawów kiepskiej kondycji nie widzę - piwa z BŁ w Biedronce są, w innych sklepach też widziałem Portera, Lodwara, Corka.
          Może jednak Wy coś więcej o tym słyszeliście - ale nie ukrywam, że chciałbym aby ktoś te informacje zdementował...
          Last edited by coldfire; 25-02-2009, 16:08.
          Piwa i pacierza nie odmawiam

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            Wasz prezydent nawet jakby chciał, to nie może w żaden sposób dofinansować BŁ, ani żadnych innych browarów, bo prawo na to nie pozwala. Jednostki samorzadu terytorialnego nie mogą finansować działalności spółek prawa handlowego, ani w żaden inny sposób finansować działalności gospodarczej, poza przypadkami wymienionymi w ustawie o samorządzie gminnym.

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              Niestety ale to zadna sensacja. Browary Łódzkie wg mnie niestety już od kilku lat są na równi pochyłej
              Wiele rzeczy na to wskazuje.
              Przecież Coldfire mieszkasz w Łodzi. Nie możesz po prostu pójść do browaru jako np kolekcjoner i podpytać o sytuację np pracowników ?
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • coldfire
                Senior
                • 01-2008
                • 374

                Mogę i jak tylko będę w najbliższym czasie miał więcej czasu to tam wpadnę, ale na tą chwilę chciałem się Was spytać, może ktoś wie już więcej na ten temat.
                Jeśli informacja okaże się prawdziwa, to nie pozostaje nic innego jak robić miejsce w piwnicy na Portera...
                Szkoda tylko, że BW same się prosiły o tą upadłość uprawiając tak idiotyczną politykę cenową, sprzedaży (dystrybucja) i produkcji (klasa low-end), że aż ściska poślady...
                Last edited by coldfire; 25-02-2009, 20:58.
                Piwa i pacierza nie odmawiam

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10838

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coldfire Wyświetlenie odpowiedzi
                  (...)
                  Wystarczy popatrzeć na butelki - kto teraz będzie z przyjemnością kupował piwo w razy zjechanej butelce Euro?
                  Jakoś Niemcom to nie przeszkadza, zresztą mi także.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • coldfire
                    Senior
                    • 01-2008
                    • 374

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jakoś Niemcom to nie przeszkadza, zresztą mi także.
                    Właśnie dlatego się zreflektowałem i już wcześniej zdanie to usunąłem

                    Ja jednak lubię kupować piwo ładnie opakowane - w końcu butelka wraz z etykietą też jest częścią produktu.
                    Z takiego założenia pewnie wychodzili panowie z browaru Amber i chyba im się to opłaciło...
                    Piwa i pacierza nie odmawiam

                    Comment

                    • dadek
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 4568

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coldfire
                      "Jeśli chodzi o moje obserwacje, to już od paru miesięcy jest nieczynny sklep przy browarze, ten na Północnej"

                      Sklepy firmowe były nieczynne do końca stycznia gdyż (według informacji pani z działu marketingu BŁ) pracownicy odbierali zaległe urlopy. Obecnie powinny być już normalnie czynne ale nie byłem ostatnio w Łodzi i nie sprawdzałem.
                      Last edited by ART; 27-02-2009, 12:49. Powód: cyt

                      Comment

                      • behegrzmot
                        Senior
                        • 01-2009
                        • 276

                        Mialem dzisiaj najdzieje na Portera z Orlej ale zastalem pozamykane kraty i brak jakichkolwiek informacji czy i ew. kiedy punkt jest/bedzie czynny; na poczatku lutego zreszta bylo podobnie. Nie nastraja to optymistycznie.

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4568

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jakoś Niemcom to nie przeszkadza, zresztą mi także.
                          Mi też zupełnie nie przeszkadza butelka euro. W Polsce już nieliczne browary jej używają i to się może stać wyróżnikiem Browaru Łódź. Etykiety łódzkich piw też mają swój oryginalny, tradycyjny styl, jak dla mnie są ok. Może to tylko przyzwyczajenie? Jednak Porter Łódzki uznaję za nr 1 w Polsce, Cork też świetny a i jasnymi nie pogardzę. Szkoda że marketing w BŁ szwankuje.

                          Comment

                          • dadek
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 4568

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika behegrzmot Wyświetlenie odpowiedzi
                            Mialem dzisiaj najdzieje na Portera z Orlej ale zastalem pozamykane kraty i brak jakichkolwiek informacji czy i ew. kiedy punkt jest/bedzie czynny; na poczatku lutego zreszta bylo podobnie. Nie nastraja to optymistycznie.
                            No to kiepsko Jednak w sprawie sklepów firmowych i dostępności łódzkiego piwa w innych miejscach można dowiedzieć się od miłej pani z działu marketingu BŁ pod nr 042 6332756. Dzięki niej, będąc w Łodzi, miałem możliwość zakupienia piwek w innych sklepach w mieście.

                            Comment

                            • dadek
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 4568

                              Byłem w Łodzi 13.03, sklep przy browarze czynny wt. - pt. 10 - 18, sob. 9 -17, niedz. pon. nieczynne. Asortyment opisałem w temacie sklepu w dziale Piwo gdzie.

                              Comment

                              • Piotg
                                Junior
                                • 03-2009
                                • 1

                                Browar Łódzki

                                Do BŁ nie radzę się wybierać bo jest chroniony jak twierdza, nawet sekretariat jest niedostępny. Słaba reklama - nie ma działu reklamy, nikogo od marketingu, wizerunek firmy jest kreowany ? chyba nie ma nikogo. Sprzedaż tylko do marketów i to wszystko.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎