Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo w TV

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    Za 5 minut 3 część serii "Królestwo za browar" w kuchnia.tv !

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Maidenowiec
      Senior
      • 07-2004
      • 2287

      Dzięki, a miałem oglądać CSI
      Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

      Thou shallt not spilleth thy beer!

      Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        Co mnie zniszczyło, to koszt browaru- 15.000 funtów, to przy dzisiejszym kursie jakieś 75-80tys. zł. Ku.wa gdzie my żyjemy?
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Maidenowiec
          Senior
          • 07-2004
          • 2287

          Mnie tak samo. Ale nie widać było całej instalacji. Chyba tylko dwa tanki tam się przewinęły, poza tym kadź zacierna wyglądała na dosyć małą. Nie pamiętam poza tym czy instalacja nowa czy z odzysku.

          Swoją drogą, mnie bardziej zniszczyło jak się wkurzali, że formalności im zajmują 2 tygodnie. Dopiero teraz można powiedzieć, ku*** w jakim my kraju żyjemy, że u nas to rok zajmuje przy pomyślnych wiatrach
          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

          Thou shallt not spilleth thy beer!

          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            W sensie że tanio? To nie można takiego sprzętu z Wysp sprowadzić?

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
              W sensie że tanio? To nie można takiego sprzętu z Wysp sprowadzić?
              Wiesz oni nie mają systemu metrycznego. A przecież wzorcowanie, legalizowanie to podstawa.
              Mnie tak instalacja w tej cenie by interesowała. Urząd Miar w bólach jakoś można przebrnąć.
              Warzelnia była second hand, ale 3-4 razy taniej niż najtańsza instalacja do kupienia w Polsce.

              Wracając jeszcze do serialu, to trochę mnie jednak rozczarowało, to, że warzenie piwa butelkowego zlecają do większego browaru.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • Maidenowiec
                Senior
                • 07-2004
                • 2287

                Bo ja wiem. Ile ta ich warzelnia na oko miała? 2-3 hekto? Poza tym mówili o chyba pół miliona butelek minimum w skali roku. Zarąbaliby się bez porządnej linii rozlewniczej.
                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                Thou shallt not spilleth thy beer!

                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                  Bo ja wiem. Ile ta ich warzelnia na oko miała? 2-3 hekto? Poza tym mówili o chyba pół miliona butelek minimum w skali roku. Zarąbaliby się bez porządnej linii rozlewniczej.
                  Nie no oczywiście, ze to jest nierealne, żeby maluteńki browar dostarczał piwo do TESCO. Tylko, czy rzeczywiście musi to robić? Tak naprawdę, to całe przedsięwzięcie bazuje na umiejętnościach piwowarskich tego zaprzyjaźnionego browaru i popularności Morriseya.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • darko
                    Senior
                    • 06-2003
                    • 2078

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    Wracając jeszcze do serialu, to trochę mnie jednak rozczarowało, to, że warzenie piwa butelkowego zlecają do większego browaru.
                    W Niemczech zdarza się to często; mały, lokalny czy restauracyjny browar zleca produkcję na badzie własnych receptur i pod swoją marką, po czym sam sprzedaje piwa w lokalnych marketach. Nie da się ukryć, że takie piwo smakuje inaczej.

                    Comment

                    • Borysko
                      Senior
                      • 02-2004
                      • 1144

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                      Co mnie zniszczyło, to koszt browaru- 15.000 funtów, to przy dzisiejszym kursie jakieś 75-80tys. zł. Ku.wa gdzie my żyjemy?
                      Instalacja była raczej skromna, cena wcale nie wydala mi sie okazyjna. Zero automatyki.

                      Comment

                      • darko
                        Senior
                        • 06-2003
                        • 2078

                        Na stronie http://www.youtube.com/morrisseyfox jest filmik z warzenia "Christmas Ale". Rzeczywiście, sprzęt nie jest cudem techniki, ale kwota też nie jest wielka.

                        Comment

                        • robox
                          = kapslarz =
                          • 11-2002
                          • 8188

                          No i w Teleexpresie relacja z VI Warsztatów Piwowarskich, widać było m.in. ARTa i Marusię, która zresztą udzieliła krótkiego wywiadu.

                          Comment

                          • Maidenowiec
                            Senior
                            • 07-2004
                            • 2287

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robox Wyświetlenie odpowiedzi
                            No i w Teleexpresie relacja z VI Warsztatów Piwowarskich, widać było m.in. ARTa i Marusię, która zresztą udzieliła krótkiego wywiadu.
                            Że que
                            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                            Thou shallt not spilleth thy beer!

                            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                            Comment

                            • robox
                              = kapslarz =
                              • 11-2002
                              • 8188

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                              Że que
                              Sorry, oczywiście, że nie z tegorocznych Warsztatów (które przed nami), tylko z jakiejś wcześniejszej imprezy. Było ogólnie o domowym warzeniu piwa.
                              Last edited by robox; 12-04-2009, 16:25.

                              Comment

                              • zgroza
                                Senior
                                • 03-2008
                                • 3597

                                To nie był wywiad, cała sekwencja trwała 20 sekund, Marusia mówiła coś o nadzei na browary rzemieślnicze, a prowadzące skwitowała, że piwowarzy domowi muszą wypić to, co nawarzą.
                                Lotna ekspozytura browaru

                                Też Was kocham.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎