Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co ze Szwejkiem z Góry? [Browar Szwejk, Góra]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skandal
    Senior
    • 05-2002
    • 1439

    Co ze Szwejkiem z Góry? [Browar Szwejk, Góra]

    1,5 tygodnia temu wracając z południa polski zajechałem do Góry z nadzieją napicia sie nareszcie Szwejka, butelki do nabrania płynu przygotowane. Pierwsza przydrożna knajpa pare km przed Górą. Ucieszony wychodzę z auta bo widze reklamę Szwejka. Niestety okazało się że nie ma. Podobno zamówione już miesiąc temu ale narazie nic nie dotarło. Później podobna sytuacja już w samej Górze. Gdy podjechałem pod browar widok był dość marny. Dziurawy, popękany szyld, bałagan za bramą. Dopiero po przyjeździe do domu poznajdywałem posty o jakiś kłopotach browaru w Górze. Co się tam dzieje? Czy to już definitywnie zamknięcie browaru czy tylko przerwa w warzeniu? I czy jeszcze gdzieś serwują Szwejka z zapasów?
  • pawelek59
    Senior
    • 04-2003
    • 195

    #2
    Ja byłem w Górze w maju, również nie znalazłem nigdzie górowskiego Szwejka. Potem czytałem gdzieś na forum, że piwo z Góry dostępne jest jako Saazer w okolicach Raciborza. Będąc w Raciborzu kilkakrotnie od tego czasu również nie spotkałem tego piwa. Wydaje mi się, że browar w Górze już nie warzy. Czy ktoś może potwierdzić tą informację.

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      W browarze byłem w sierpniu.Nie napiłem się piwa bo niestety nie było "wolnej" beczki ale browar jak najbardziej działa.Na razie całe piwo idzie do jakiejś hurtowni na Śląsk ale podobno planują powrót na lokalny rynek.

      Comment

      • pawelek59
        Senior
        • 04-2003
        • 195

        #4
        Szkoda, że nie można nigdzie się dowiedzieć gdzie ta "tajemnicza" hurtownia to piwo sprzedaje, bo nie ukrywam, że chętnie napiłbym się tego piwa.

        Comment

        • Slowik
          Junior
          • 07-2005
          • 2

          #5
          Hmm, to mój pierwszy post tutaj. Szwejk jest w BOJANOWIE, a nie GÓRZE różnica jakiś 15 km, ale jednak. Pozddrowienia Piorun

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Ależ zapewniam Cię, że w Bojanowie jst Szwejka, zaś Szwejk właśnie w Górze

            Comment

            • skandal
              Senior
              • 05-2002
              • 1439

              #7
              Moderator czuwa, Moderator radzi, Moderator zawsze ci poradzi i w tym przypadku ma świętą racje. Patrz dział Browary.

              Comment

              • Slowik
                Junior
                • 07-2005
                • 2

                #8
                Ha sprawdziłem ( pracuję 5 km od tego browaru), a więc w obecnej chwili myliłem się JA i myliliście się WY:
                A więc krótka historia nazw browaru w Bojanowie ( zaznaczę, że niekompletna i zebrana w przerwie na kawę):
                - ItalPol Polska Sp. z o.o., Pierwszy Czeski Browar w Polsce - tak się kiedyś nazywali ( tak mi powiedziała koleżanka, z pracy, która tam pracowała)
                - Szwejk
                - i teraz nowość aktualna nazwa to BB ( Browar Bojanowo) - informacja od kierowcy w tym browarze.

                Pozdrawiam Słowik

                P.S. - Czy z samego słodu pilzeńskiego ( + drożdże, chmiel i innee dodatki ) da się zrobić jakieś sensowne piwo, czy muszę jeszcze dokupić jakieś inne słody ? Jeśli było nie bijcie tylko dajcie jakiś odnośnik....

                Comment

                • jerzy
                  piwoholik
                  • 10-2001
                  • 4705

                  #9
                  My się nie mylimy!
                  Browar Bojanowo warzy piwo "Pilsener Szwejka", zaś Browar Szwejk w Górze Śl. warzy(ł) piwo "Szwejk".
                  browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                  Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23806

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Slowik
                    Ha sprawdziłem ( pracuję 5 km od tego browaru), a więc w obecnej chwili myliłem się JA i myliliście się WY:
                    A więc krótka historia nazw browaru w Bojanowie ( zaznaczę, że niekompletna i zebrana w przerwie na kawę):
                    - ItalPol Polska Sp. z o.o., Pierwszy Czeski Browar w Polsce - tak się kiedyś nazywali ( tak mi powiedziała koleżanka, z pracy, która tam pracowała)
                    - Szwejk
                    - i teraz nowość aktualna nazwa to BB ( Browar Bojanowo) - informacja od kierowcy w tym browarze.

                    Pozdrawiam Słowik

                    P.S. - Czy z samego słodu pilzeńskiego ( + drożdże, chmiel i innee dodatki ) da się zrobić jakieś sensowne piwo, czy muszę jeszcze dokupić jakieś inne słody ? Jeśli było nie bijcie tylko dajcie jakiś odnośnik....
                    jak mniemam istotą tego tematu było samo piwo o nazwie Szwejk, nie nazwa browaru owo piwo warzącego.

                    co do pytania o warzeniu - można sensowne piwo uwarzyć na samym słodzie plz w zasypie. Lepiej jednak zadawać tego typu pytania w odpowiednim dziale Forum dot. browarnictwa domowego. Na pewno znajdziesz.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • pawelek59
                      Senior
                      • 04-2003
                      • 195

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss
                      W browarze byłem w sierpniu.Nie napiłem się piwa bo niestety nie było "wolnej" beczki ale browar jak najbardziej działa.Na razie całe piwo idzie do jakiejś hurtowni na Śląsk ale podobno planują powrót na lokalny rynek.
                      Czy może ktoś ma najświeższe informacje na temat Góry? Od dłuższego czasu wszystkie informacje są bardzo tajemnicze (gdzieś jakaś hurtownia, piwo którego nikt się nie napił...). Czy ktoś mieszkający w pobliżu Góry mógłby te informacje zweryfikować.

                      Comment

                      • pawelek59
                        Senior
                        • 04-2003
                        • 195

                        #12
                        Rozumiem, że nikt nie posiada aktualnych informacji na temat browaru w Górze. Może ktoś zamieszkały w pobliżu Góry mógłby zrobić rekonesans?

                        Comment

                        • rychur
                          Senior
                          • 12-2002
                          • 151

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pawelek59
                          Rozumiem, że nikt nie posiada aktualnych informacji na temat browaru w Górze. Może ktoś zamieszkały w pobliżu Góry mógłby zrobić rekonesans?
                          Warzy,ale bardzo mało. Wyłącznie na potrzeby wspominanej hurtowni. Pod jaką nazwą sprzedaje się? nie wiadomo! Przypuszczam,że... aaa może nie będę publicznie przypuszczał.
                          Zatrudnili właśnie 2 ludzi z Bojanowa, którzy ( jak myślę) wesprą Browar swym doświadczeniem.
                          Strasznie szkoda Szwejka.

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rychur
                            Zatrudnili właśnie 2 ludzi z Bojanowa, którzy ( jak myślę) wesprą Browar swym doświadczeniem.
                            O dżizzz.....
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • skandal
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 1439

                              #15
                              Oby to nie było wspieranie z którego wyjdzie takie coś jak robią właśnie w Bojanowie
                              Gdzie oni to piwo mogą sprzedawać, i jako co

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎