Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pijmy piwa z Lwówka Śląskiego.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • monne
    Senior
    • 02-2006
    • 914

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wedge7
    U mnie w sklepie, w którym się na bieżąco zaopatruje podobnie Od dłuższego czasu piwa z Lwówka nie ma w hurtowniach.
    Kurcze to już ostatni browar przemysłowy na dolnym śląsku i jak słyszę o jego sytuacji to wpadam w rozpacz zwłaszcza, że Książęce to moje ulubione piwko..
    Dziś widziałam Twoje ulubione Książęce w Arenie na Komandorskiej. Stoiska 13-14 jak się nie mylę, w każdym razie pierwsza alejka od parkingu i w prawo.
    .



    Comment

    • babalumek
      Senior
      • 02-2004
      • 1207

      No i oczywiście cały czas dostępne w monopolu na rogu Lwowskiej i Zaporoskiej - dla szukających Wrocławian
      MRKS Kuźnia Jawor

      WTS Sparta Wrocław

      Comment

      • Regent
        Senior
        • 10-2002
        • 512

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baklazanek
        Dzwoniłem dzisiaj do browaru i jedyne czego się dowiedziałem, to że strajk dalej trwa. Niestety nie chciano udzielać konkretniejszych informacji, gdyż chyba wszyscy się boją szefa. Bauer będzie jutro w pracy, ze swoim tłumaczem, więc można wpaść i pogadać Będzie udzielał wywiadu, jakiemuś tygodnikowi. Ciekawie by było prowadzić tłumaczoną rozmowę przez telefon.
        Ha, ha... kto by przypuszczał że wpomniany wywiad dotyczy tygodnika " Nie ". W dzisiejszym numerze (nr4 z 25 stycznia ) artukuł na temat sytuacji w browarze z Lwówka, chyba zupełnie inne spojrzenie na temat relacji między pracodawcą a pracownikami, a także mieszkańcami Lwówka Śląskiego.
        Cytuję część artykułu : " ... tu od roboty powstrzymują się nie pracownicy, lecz pracodawca - właściciel firmy. Ograniczył on produkcję do dwóch dni w tygodniu; przez pięć pozostałych załoga byczy się w domach. Nikt nie wyleciał na bruk, wszyscy otrzymują pełne wynagrodzenie. " " Celem właściciela nie jest jednak eksperyment socjologiczny. Swoim strajkiem chce on wzbudzić lokalny patriotyzm polegający w tym wypadku na wspieraniu browaru poprzez promowanie go oraz nabywanie wytwarzanego w nim piwa."
        Z artykułu wynika że miejscowi nie chcą kupować piwa ze swojego browaru, bo właścicel jest Niemcem i obnosi się ze swoim bogactwem, a to ich boli.
        Attached Files
        Mniej alkoholu w piwach !!!
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          Jedyna pewna rzecz to taka, że Bauer przemalował swoje Lamborghini na zielono.

          Comment

          • Regent
            Senior
            • 10-2002
            • 512

            Na stronie browaru śląskiego w aktualnościach, list otwarty właściciela browaru p. Wolfganga Bauera. www.bier.pl/aktualnosci.htm
            Mniej alkoholu w piwach !!!
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • robox
              = kapslarz =
              • 11-2002
              • 8188

              Dzisiaj w wieczornym wydaniu regionalnych wrocławskich Faktów TVP3 był reportaż o sytuacji w Lwówku. Wywiad z właścicielem, praktycznie wszystko co w powyższym artykule zostało powiedziane. Były też odwiedziny w nieczynnym browarze w Sobótce i rozmowa z dawnym dyrektorem o małych browarach. No i oczywiście na koniec podali, że Browar Śląski jest ostatnim czynnym browarem na Dolnym Śląsku.

              Comment

              • Poznaniak
                Member
                • 10-2002
                • 84

                Napisałem na adres sekretariat@bier.pl list (mój kolega zresztą też), w którym jako iłośnik "Książęcego" uświadomilem Browarowi Śląskiemu, że co najmniej dwa inne lokalne browary w kraju sprzedają swoje wyroby przez internet i wyraziłem nadzieję, że BŚ też będzie łaskaw skorzystac z tego pomysłu, zamiast tylko narzekać. Piszcie i Wy, szanowni uczestnicy forum, może coś z tego wyniknie.

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  A napisałeś po niemiecku? Bauer polskiego ni w ząb.

                  PS W sobote kolega dzwonił z Kamienca, ze Lwowek beczkowy jest.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 5828

                    Ja skrobnąłem tam maila zaczynając do wyrazów solidarności w utyskiwaniu nad niechęcią Polaków do browarków regionalnych a potem pojechałem sobie po praktykach dystrybucyjnych. Mam nadzieję, że zgodnie z moją prośbą przetłumaczą mój list Panu Wolfgangowi.

                    Zachęcam i innych do znalezienia 3 minut czasu na napisanie tam maila. Może ich obudzimy wiadrem zimnego piwa na głowę

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • Pogoniarz
                      † 1971-2015 Piwosz w Raju
                      • 02-2003
                      • 7971

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum

                      Zachęcam i innych do znalezienia 3 minut czasu na napisanie tam maila. Może ich obudzimy wiadrem zimnego piwa na głowę
                      Jakim Panie Shlangi,ten tego jakim ,bo jak ktoś ma muchy w nosie...to może być ważne


                      Prawie jak Piwo
                      SZCZECIN

                      Comment

                      • arzy
                        Senior
                        • 06-2002
                        • 2814

                        Kilka słów na temat Lwówka można przeczytać na stronie www.bossowski.pl

                        w szczególność http://www.bossowski.pl/2007/01/18/p...2006/#comments
                        "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        Bractwo Piwne
                        Skład Piwa
                        Piszę poprawnie po polsku!

                        Comment

                        • PAQ
                          Junior
                          • 01-2007
                          • 11

                          Witam

                          Jakiś czas temu napisałem do działu handlowego tegoż browaru - dosyć pokaźny wykład.
                          Zawierał błędy jakie popełniają zarówno jeśli chodzi o sprzedaż, dystrybucję i krzewienie patriotyzmu

                          Starałem się pokazać im, w jaki sposób powinni oni ten handel kreować.

                          Dzisiaj otrzymałem odpowiedź - dokładne potwierdzenie tego co napisałem (a przypominam był to elaborat na kilka stron Zawierający podział skali rynku itd).

                          Podałem namiary na siebie....zobaczymy

                          Comment

                          • Shlangbaum
                            Senior
                            • 03-2005
                            • 5828

                            Ja otrzymałem z Lwówka mail zwrotny o takiej treści:

                            Szanowni Państwo,

                            Z całego serca dziękuję Państwu za wszystkie informacje, które od Państwa otrzymałem. Cała sytuacja wygląda właśnie tak, jak ją Państwo opisali. Nie mogę pojąć, że ludzie w Polsce nie szanują własnych produktów. W chwili obecnej wielkie koncerny opanowują ok. 80-90% powierzchni przeznaczonej na sprzedaż towaru w sklepach. Potrzeba nem zjednoczenia i walki z wielkimi fabrykami, które kupują rynek reklamą, a nie jakością.
                            Dla mnie jest rzeczą niezrozumiałą, że nasze piwo wielokrotnie nagradzane w latach 2001, 2002, 2004 nie znajduje uznania u lokalnych konsumentów. To sprawia, że w punktach detalicznych nie ma miejsca na produkty, ani na reklamę, z którego mieszkańcy Lwówka mogą być dumni. Dla mnie jest to brak lokalnego patriotyzmu.
                            Kończąc, chciałbym dodać, iż bez Państwa wsparcia, nie będę w stanie uratować, ani wielowiekowej tradycji mojej firmy, ani też tysięcy miejsc pracy. W razie jakichkolwiek pytań otwarty jestem na spotkanie z Państwem.



                            Z poważaniem
                            Prezes Zarządu
                            Wolfgang Bauer

                            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                            Comment

                            • Wujcio_Shaggy
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 4628

                              (...) nie będę w stanie uratować (...) tysięcy miejsc pracy (...)
                              Nazywam się Miljon, bo za miljony cierpię...
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                              Comment

                              • PAQ
                                Junior
                                • 01-2007
                                • 11



                                Napisałem po polsku. Ale bylo to skierowane do działu handlowego. Dostałem identyczną odpowiedź jak tutaj kolega zamieścił post wyżej. To niezbyt dobrze świadczy....o kompetencji działu handlowego.
                                Czyli niestety tak jak myślałem.

                                Ogólny plan jakiś tam mają, ale jak to ugryźć i z której strony to juz nie wiedzą za bardzo.

                                A szkoda..... ponieważ wkrótce KAH będzie w 1/4 konsolidacji, do tego dystrybutorzy przygotowują się powoli do zwyżek.

                                Ps. SchlangBaum jeśli chcesz, mogę ci podesłać kopie tego co im wysłałem na Priv
                                Last edited by PAQ; 29-01-2007, 14:53.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎