Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary restauracyjne w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gopher
    Senior
    • 10-2007
    • 450

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika believer Wyświetlenie odpowiedzi
    Mam małe pytanko czy w końcu ktoś wie , gdzie bedzie sie mieścił planowany minibrowar w Puławach? jak sugerowano powyżej szukałem w sieci ale niegdzie jednak nie znalazłem. Z góry dzieki za odpowiedź
    pozdrawiam
    believer
    Browar będzie się mieścił przy ul. 6-sierpnia 43 w zabudowaniach po byłym Spomasz-u. Info prosto z Puław .
    Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

    Comment

    • Pankracy
      Senior
      • 10-2007
      • 2770

      No to jak Gopher puścił farbę to też coś dam od siebie.

      Budynek, w którym będzie się mieścił minibrowar w Puławach wygląda tak:
      ul. 6 sierpnia, Puławy
      Last edited by Pankracy; 22-01-2009, 21:16.

      Comment

      • tomek35
        Senior
        • 02-2007
        • 497

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
        Budynek, w którym będzie się mieścił minibrowar w Puławach wygląda tak:
        ul. 6 sierpnia, Puławy
        Gdzieś zasłyszałem, że minibrowar ma ruszyć wiosną tego roku, ale patrząc na zdjęcie mam wątpliwości. Ten budynek musi przejść kapitalny remont.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
          Gdzieś zasłyszałem, że minibrowar ma ruszyć wiosną tego roku, ale patrząc na zdjęcie mam wątpliwości. Ten budynek musi przejść kapitalny remont.
          A skąd wiesz jak wygląda w środku? Instalacja browaru w lutym, ruszyć ma niby 1 maja, ale obstawiałbym szybciej lipiec...

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • tomek35
            Senior
            • 02-2007
            • 497

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            A skąd wiesz jak wygląda w środku? Instalacja browaru w lutym, ruszyć ma niby 1 maja, ale obstawiałbym szybciej lipiec...

            Oceniam go z zewnątrz i na razie wygląda dosyć obskurnie, no chyba że ma właśnie tak wyglądać.

            Comment

            • kishar
              Senior
              • 10-2003
              • 1691

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
              Oceniam go z zewnątrz i na razie wygląda dosyć obskurnie, no chyba że ma właśnie tak wyglądać.
              To zdjęcie jest dość stare, cześć w głębi zdjęcia obłożona murem pruskim to będzie hotel, to na planie głównym to rzeczona hala remontowa Spomaszu, jak ją widziałem trwał remont w środku i tam będzie główna sala konsumpcyjna, a z prawej strony ma być dobudowana nowa część gdzie będzie mieściła się instalacja browaru. Obskurnie nie będzie wyglądać tego jestem pewien. Jak wszystko dobrze pójdzie to otwarcie jest planowane w długi majowy weekend, ale wiadomo jak to bywa z takim inwestycjami.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                Jak to ja, nie mogłem się powstrzymać przed sprawdzeniem, jak dojechać do tego przybytku w Puławach. Podaję rozpiskę - gdy będzie założony temat o browarze, to będzie można przenieść.

                Ulica 6 sierpnia każdy zainteresowany sobie znajdzie w google maps, albo gdzie kto lubi. Jest to ulica nad samą Wisła, równoległa do Kołłątaja i Piaskowej, czyli traktów którymi możemy się dostać do miasta od strony Dęblina/Warszawy. jest to jeszcze miasto, obok jest nawet jakieś osiedle, ale w zasadzie 300 metrów dalej miasto, w sensie zabudowa mieszkalna, się kończy i zaczyna się strefa przemysłowa. Wytrwali mogą oczywiście pokonać całe miasto na piechotę, ale po co skoro w mieście działa komunikacja miejska? Bilet w tej chwili kosztuje 1.70. Dojechać należy na przystanek o nazwie PIASKOWA (na ulicy o tej samej nazwie). W rozkładzie internetowym nosi numer 226 - nie wiem, czy na "żywym" przystanku to gdziekolwiek jest uzewnętrznione. Następnie przejść na drugą stronę tej ulicy i przejść osiedle w kierunku Wisły. Powinno się wyjść akurat w okolicach browaru. Następny przystenek mieści się przy bazie MZK. Z niego należy się troszkę cofnąć poprzez ulice Kombatantów i Wiślaną.

                Z dworca PKP (a w zasadzie przystanku) Puławy do ulicy Piaskowej możemy dojechać autobusami nr 3,4,11, 15. Rozkład jest tu W tym celu wychodzimy na ulicę Partyzantów (poprzeczna do torów). Spod dworca odjeżdżają autobusy linii 12 do Kazimierza oraz kilka kursów interesujących nas linii 3 i 15. Sprawdzamy czy może akurat nam pasują. Jeśli nie, to robimy kilkadziesiąt kroków więcej na wspomnianą ulicę Partyzantów.

                Gdyby ktoś wysiadł przez pomyłkę na dworcu Puławy (a nie Puławy Miasto), to będzie miał utrudnioną sprawę, może stąd do browaru dojechać linią 2, która kursuje stąd w zasadzie tylko rano, jest też kilka kursów innych linii. Lepiej się nie pomylić, bo jest stąd naprawdę daleko do centrum miasta, a do browaru jeszcze dalej.

                Dla osób wybierających PKS też nie jest źle. Z dworca wychodzimy an ulicę Lubelską, gdzie koło Urzędu Miejskiego możemy wsiąść w linie 2,6,14,15. Można też udać się na ul. Wojska Polskiego i tam wybrać linię nr 3.

                Gdyby linki przestały działać należy sprawdzić rozkłady na stronie http://www.mzk.pulawy.pl Zresztą należy to uczynić zawsze przed podróżą
                Last edited by Pendragon; 22-01-2009, 22:59.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  Budynek jest ekstra. Nie sądziłem że na Lubelszczyźnie są budynki z tzw murem pruskim bo ten bardziej kojarzy mi się z północną Polską ale nieważne. Ciekawe jak stary jest ten budynek. Przedwojenny ? Wygląda bardzo orginalnie. Dla mnie obskurne są "aluminiowo-szklane" browary restauracyjne w centrach handlowych z nienaturalnie tam naznoszoną czerwoną cegłą
                  Może uda mi się go odwiedzić jeszcze w tym roku
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    Obskurne jest ogrodzenie, sam budynek wymaga tylko otynkowania lub pomalowania tych cegieł, żeby było konsekwentnie.

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4313

                      Hm, to ciekawe, minibrowar w Puławach ruszy pewnie szybciej niż w Lublinie. Potwierdza to stereotyp, że cywilizacja idzie z zachodu, Najpierw Radom, potem Puławy, a jeszcze później Lublin.
                      Last edited by Prusak; 23-01-2009, 19:01.

                      Comment

                      • Pankracy
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 2770

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                        Budynek jest ekstra. Nie sądziłem że na Lubelszczyźnie są budynki z tzw murem pruskim bo ten bardziej kojarzy mi się z północną Polską ale nieważne. Ciekawe jak stary jest ten budynek. Przedwojenny ? Wygląda bardzo orginalnie. Dla mnie obskurne są "aluminiowo-szklane" browary restauracyjne w centrach handlowych z nienaturalnie tam naznoszoną czerwoną cegłą
                        Może uda mi się go odwiedzić jeszcze w tym roku
                        Ten mur pruski to atrapa, ale budynki są zabytkowe. Pochodzą z okresu I wojny światowej. Zostały wzniesione przez żołnierzy austro-węgierskich w 1916 roku z przeznaczeniem na magazyny (Austriaccy okupanci miasta budowali w tym czasie w Puławach z pomocą wojska drewniany most na Wiśle). Później służyły jako warsztaty stoczni rzecznej. W PRL zostały zaadaptowane na fabrykę maszyn spożywczych Spomasz. Od kilku lat nie były użytkowane, aż do obecnej przebudowy na cele hotelowo-rozrywkowe.

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4313

                          Jestem bardzo ciekaw, jak uda się eksperyment z Puławami i tą lokalizacją. Dla mnie nie ma aż tak wielkiego znaczenia miejsce, tzn.ktoś kto chce skosztować innego piwa dotrze wszędzie, ale przecież (nie oszukujmy się) taka klientela nie zapewni obrotów firmie. Mam złe doświadczenia z pewnego pubu, w kórym właściciele powiedzieli mi kiedyś, że nie mogą się opierać na mnie i jeszcze ok. 10 osobach, bo im się to nie opłaca, chociaż fajnie jest być lokalem piwnie elitarnym.

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4313

                            No to się jeszcze dokładam. Dzisiejsza informacja z FPW, nie wiem na ile wiarygodna, bo to lokalny szmatławiec.


                            Piwo od piwnicy aż po dach


                            Kamienica przy Grodzkiej 15. Remont dobiega końca. Fot. Małgorzata Genca
                            Być może już 2 kwietnia na Starym Mieście przy ul. Grodzkiej ruszy nowa restauracja, a wraz z nią pierwsza w Lublinie piwiarnia z własnym browarem. Dziś firma Kobud, właściciel budynku, ma rozpocząć w piwnicy montaż urządzeń browarniczych.

                            Remont kamienicy trwa od przeszło roku. Zgodnie z zamierzeniami inwestora całość ma być przeznaczona pod działalność gastronomiczną. - Na trzech kondygnacjach będzie piwiarnia, na dwóch pozostałych restauracja - mówi Tadeusz Legieć, prezes firmy Kobud. - We wtorek rozpoczynamy montaż urządzeń służących do produkcji piwa.

                            Jakie to będzie piwo? - Oczywiście niepasteryzowane. Gatunków będzie kilka: pszeniczne, ciemne i jasne - wylicza Bogdan Szponar, który ma sprawować opiekę nad przyszłym browarem w kamienicy. - Jego zaletą będzie zawartość witaminy B, która znacznie poprawia walory smakowe trunku. Ale najpierw przez kilka tygodni musi poleżakować - zastrzega.

                            Najciekawsze jest to, że każdy klient przez szybę będzie mógł zobaczyć, jak fermentuje i powstaje piwo, które będzie tam produkowane. Jeśli zechce wypić je w domu, to zostanie mu ono sprzedane na wynos w jednolitrowej butelce zamykanej na zatrzask.

                            - Rozpoczęcie działalności planujemy na 2 kwietnia, ale pod warunkiem, że Lubzel będzie w stanie dostarczyć nam wystarczającą moc, bo urządzenia są bardzo energochłonne - tłumaczy prezes Tadeusz Legieć.

                            Lokal ma być dostępny także dla osób niepełnosprawnych, ponieważ będzie czynna ośmioosobowa winda. Kilka dni temu z fasady kamienicy zniknęła siatka zabezpieczająca. Teraz rozpocznie się malowanie i montaż urządzeń browarniczych.

                            To nie jedyna kamienica, która jest remontowana na Starym Mieście. W budynku naprzeciwko trwające od kilku lat prace budowlane również zmierzają ku końcowi. Świadczy o tym odkryta już fasada. W tym roku zostanie także przeprowadzony remont kamienicy Rynek 19

                            Oby tak było. I wtedy trzeba wycofać tezę o postępie cywilizacyjnym. Zobaczymy....

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              Artykuł był już wklejony do prasówki...
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              • kishar
                                Senior
                                • 10-2003
                                • 1691

                                Artykuł o browarze w Puławach - wklejony do prasówki.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎