Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pociągiem po kolejowo-piwnych szlakach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gringo
    Senior
    • 07-2007
    • 2151

    Według nieoficjalnych informacji portalu kolejpodsudecka.pl, od grudnia i wprowadzenia nowego rozkładu jazdy nie nie bedzie m.in weekendowego pociagu relacji Opole Główne - Ostruzna (przez Jesenik).

    Na małą osdłodę cytat ze strony pkp.pl:

    "Od 1 września Klagenfurt i okolice Karyntii można odwiedzić za mniejsze pieniądze. PKP Intercity do swojej oferty SparDay, dołącza pule promocyjnych biletów na przejazdy w cenie 39 euro (w klasie 2) w relacji Warszawa - Villach. Bilety dostępne są w 60-dniowej przedsprzedaży. Taniej Karyntię można odwiedzić także, dzięki ofercie Austria Special. Mogą skorzystać z niej grupy składające się z max 5 osób. Przy zakupie biletów na podróż "tam i z powrotem" otrzymują one do 50% zniżki (Pierwsza osoba kupuje bilet po zryczałtowanej, ale i promocyjnej cenie, reszta płaci tylko 50%). Dzieci do 12 roku życia podróżują za darmo."

    Comment

    • Gringo
      Senior
      • 07-2007
      • 2151

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo-sl Wyświetlenie odpowiedzi
      dzięki ofercie Austria Special. Mogą skorzystać z niej grupy składające się z max 5 osób. Przy zakupie biletów na podróż "tam i z powrotem" otrzymują one do 50% zniżki (Pierwsza osoba kupuje bilet po zryczałtowanej, ale i promocyjnej cenie, reszta płaci tylko 50%). Dzieci do 12 roku życia podróżują za darmo."
      Czyli za 117 Euro można pojechać w 5 osób do Karyntii i z powrotem co daje 23,4 Euro na głowę - c.a. 100 PLN.

      Comment

      • Gringo
        Senior
        • 07-2007
        • 2151

        P.S. Informacja jest nieprecyzyjna, teraz juz nie wiem czy ta promocyjna cena obejmuje takze powrót czy nie.

        Comment

        • Gringo
          Senior
          • 07-2007
          • 2151

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
          To się dowiedz bo ja tel. do Katowic ale bez rezultatu...
          Dodzwoniłem się do informacji IC. Oferty jak zwykle trochę sie różnią i tak, miły Pan mi powiedział:
          Przejazd na trasie Katowice - Villach - Katowice (czyli tam i z powrotem) dla 5 dorosłych osób to 909 PLN + 120 PLN miejscówki = 1029 PLN / 5 = 205,80 PLN od osoby.
          Czyli szału nie ma ale z drugiej strony jest to mniej niż za przejazd Katowice - Warszawa - Katowice.
          Istotną zaletą jest że na wycieczce można posmakowac poza piwami Austrii jeszcze piw Słowenii i Włoch (bliskość tych krajów od Villach).

          Comment

          • Gringo
            Senior
            • 07-2007
            • 2151

            Odjazdy pociągów:

            Warszawa Wsch 6:33, Katowice 9:13, Villach 18:50

            Villach 9:14, Katowice 18:50, Warszawa Wsch. 21:42

            Comment

            • Jurandofil
              Senior
              • 10-2007
              • 976

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo-sl Wyświetlenie odpowiedzi
              Przejazd na trasie Katowice - Villach - Katowice (czyli tam i z powrotem) dla 5 dorosłych osób to 909 PLN + 120 PLN miejscówki = 1029 PLN / 5 = 205,80 PLN od osoby.
              Miesjcówki w taryfie międzynarodowej nie są obowiązkowe. Chyba, że to jakaś specjalna oferta, ale jeszcze nie spotkałem takiej, co miejscówki byłyby bezwzględne.
              Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

              Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
              Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                Trasa Harrachov - Szklarska Poręba zaliczona. Widoków mało, bo prawie wszędzie las, ale jak już się zrobi trochę przejrzyście, to jest pięknie! Przy okazji dowiedziałem się, że osada Mityny, gdzie znajduje się stacyjka Harrachov była kiedyś (bodajże w latach 1945-1962) na terenie Polski.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Gringo
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 2151

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  Trasa Harrachov - Szklarska Poręba zaliczona. Widoków mało, bo prawie wszędzie las, ale jak już się zrobi trochę przejrzyście, to jest pięknie! Przy okazji dowiedziałem się, że osada Mityny, gdzie znajduje się stacyjka Harrachov była kiedyś (bodajże w latach 1945-1962) na terenie Polski.
                  i faktycznie SA 134 jeździ ? jaka frekwencja ? są nadzieje że ten pociąg zapisze się na stałe w rj ?

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    Jeździ, zgodnie z podanym przeze mnie rozkładem. Tyle że potem trzeba 2 km do Harrachova drałować - z górki to jeszcze nie problem, gorzej z powrotem
                    W soboty i niedziele jest jednak kilka kursów autobusów, ale tylko do 28 września > http://www.portal.idos.cz/Data/pdf/L...0626_91832.pdf
                    Frekwencja taka sobie, akurat jechała około 10 osobowa niemiecka wycieczka, wiec zapełnienie miejsc siedzących było około 30-40 procentowe.
                    Last edited by Pendragon; 13-09-2010, 14:11.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12205

                      Pociągiem na piwo do Broumova?

                      Trzeba będzie poczekać, ale:

                      Comment

                      • Gringo
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 2151

                        pociągiem do Dolnej Saksonii

                        planując podróż służbową, zauważyłem że kursuje bezpośredni pociąg EC 340 relacji Kraków Główny - Lüneburg.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          Właśnie odkryłem, że 2 tygodnie temu miała miejsce premiera:

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Gringo
                            Senior
                            • 07-2007
                            • 2151

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            Właśnie odkryłem, że 2 tygodnie temu miała miejsce premiera:
                            http://eurosprinter.com.pl/58,atlas-...olejowych.html
                            No to już wiem co dostanę pod choinkę

                            Comment

                            • Pankracy
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 2770

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              Właśnie odkryłem, że 2 tygodnie temu miała miejsce premiera:
                              http://eurosprinter.com.pl/58,atlas-...olejowych.html
                              Wreszcie coś porządnego na polskim rynku. A nie tylko mapy linii kolejowych należących do zarządców z Grupy PKP.

                              Comment

                              • Pankracy
                                Senior
                                • 10-2007
                                • 2770

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                                Przy okazji dowiedziałem się, że osada Mityny, gdzie znajduje się stacyjka Harrachov była kiedyś (bodajże w latach 1945-1962) na terenie Polski.
                                Osada Mityny to dawne Tkacze. Regulacja granicy miała miejsce w 1958.

                                W przeszłości granica w okolicach Harrachova przebiegała tak:

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎