Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Uboga oferta piwna w sklepach w Trójmieście.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gringo
    Senior
    • 07-2007
    • 2151

    Biorąc pod uwagę powierzchnię kraju i liczbę mieszkańców (potencjalnych piwoszy) to jednak dla mnie Belgia jest Królestwem piwa.

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo-sl Wyświetlenie odpowiedzi
      Biorąc pod uwagę powierzchnię kraju i liczbę mieszkańców (potencjalnych piwoszy) to jednak dla mnie Belgia jest Królestwem piwa.
      Wiesz ile jest browarów w Górnej Frankonii?

      Ponad dwieście, a mieszkańców 1 milion, powierzchnia 7 tys. km2.
      Last edited by kopyr; 09-09-2010, 14:11.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10838

        Jeżeli się mylę, bardzo proszę poprawcie mnie.
        W Belgii działa około 100 browarów a zamieszkuje ten kraj ponad 10 milionów ludzi.
        W Niemczech żyje ponad 80 milionów ludzi a działa ponad 1300 browarów.
        Tylko ta liczba plus bogata różnorodność gatunków sprawia, że NIEMCY SĄ wg mnie piwną potęgą!
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • Gringo
          Senior
          • 07-2007
          • 2151

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Wiesz ile jest browarów w Górnej Frankonii?

          Ponad dwieście, a mieszkańców 1 milion, powierzchnia 7 tys. km2.
          Właśnie od kilku chwil też o tym myślę. Bo zależy jaki podział weźmiemy pod uwagę, ja wziąłem podział polityczny na kraje i tak mi subiektywnie wyszło. Jeżeli weźmiemy tylko jedno miasto to stolicą będzie Bamberg ? Czy ktoś już zrobił tutaj statystyki tym podobne ?
          Lubię przeglądać roczniki statystyczne, ale nigdy nie spotkałem się tam z podobnymi np w danym kraju ile przypada browarów na 100 tys. mieszkańców. Ciekaw jestem wyników.

          Comment

          • Mason
            Senior
            • 02-2010
            • 3280

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
            Od chyba 2-3 lat poszukuję w Polsce, i nie tylko, piw Marcowych. Znalazłem 2 (Gosser i Heller). Od conajmniej roku szukam weizenbocka i nic.
            Dwa weizenbocki (Erdinger Pikantus i inny, którego nazwy nie pamiętam) widziałem w Piwach Regionalnych w Olsztynie, w warszawskiej Rodzince-Bis jakiś czas temu był jeden - Feslenbrau (tam w ogóle jest trochę specjałów z Niemiec, w tym także marcowe). I to nawet bliżej niż 1000km

            A właśnie w Poznaniu ma wkrótce powstać kolejny sklep w założeniu oferujący duży wybór piw różnorakich, to już będzie trzeci jeśli się nie mylę.
            Last edited by Mason; 09-09-2010, 14:23.
            JEDNO PIVKO NEVADI!

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10838

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo-sl Wyświetlenie odpowiedzi
              (...)weźmiemy tylko jedno miasto to stolicą będzie Bamberg ? Czy ktoś już zrobił tutaj statystyki tym podobne ?
              (...).
              Hmm, w Berlinie działa 19 browarów.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Gringo
                Senior
                • 07-2007
                • 2151

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                Hmm, w Berlinie działa 19 browarów.
                no to trzeba Wikipedię poprawić. W Bambergu jest ponoć "tylko" 9 i szczycą się niesłusznie.

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10838

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo-sl Wyświetlenie odpowiedzi
                  (...) W Bambergu jest ponoć "tylko" 9 i szczycą się niesłusznie.

                  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bamberg
                  W Bambergu działa 9 browarów plus jeden warzący okazjonalnie.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    A w Hanoi jest około 20 browarów, a w Sankt Petersburgu około 30....I o czym to ma świadczyć?
                    Przeliczacie stosunek ilości browarów na 100 000 mieszkańców? Jeśli tak to piwna potęgą powinno do niedawno być Niue, obecnie Palau lub Monako, a nawet Gwinea Równikowa.
                    Idziecie na ilość czy na jakość?
                    Czy ilośc browarów w danym kraju ma świadczyć o potędze czy może inne czynniki? Co z tego, ze w takich krajach jak USA, Chiny, Rosja, Niemcy ilośc browarów idzie jak nie w setki to w tysiące? Ile piw z tych państw jest doskonałymi, a ile tylko przeciętnymi?

                    Ja za piwna potęgę uważam ten kraj, z którego ilość wypitych piw w stosunku do tego co piłem mi smakuje, nie chodzi tylko o ilość ale także ich różnorodność. Dla mnie piwną potęgą są od baaaardzo dawna Czechy i na pewno taką długo pozostaną. Kolejnym takim krajem mógłbym uznać Belgię lub Holandię ale nie lubię mózgotrzepów, (a w tych krajach lubią warzyć mocne piwa - co z tego, że lepsze niż u nas, mózgotrzep to mózgotrzep) ani wszelkieg rodzaju lambiców czy Blanche'ów)
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      Faktem jednak jest, że największe zagęszczenie browarów jest w Górnej Frankonii, w dodatku są to browary unikalne, w dużej mierze rzemieślnicze, warzące na pewno piwa unikalne. Warzy się tam piwa w wielu stylach, owszem nie w tylu co w Belgii, ale jednak, nie jest to 1 czy 2 style. Także biorąc pod uwagę kilka kryteriów Oberfranken jest krainą browarów, jak informują tablice, bynajmniej nie reklamowe, a informacyjne.


                      Natomiast USA są moim zdaniem wyjątkowe dlatego, że właśnie tam piwowarstwo za sprawą >1500 browarów rzemieślniczych najbardziej się rozwija. Warzy się wszystko to co wymyślono w Europie, a w dodatku wymyślają wciąż nowe style. W Europie tego nie ma. Oczywiście to obwołanie USA królestwem piwa było z m ojej strony pewną prowokacją, ale bardzo chciałbym tam pojechać.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • Mason
                        Senior
                        • 02-2010
                        • 3280

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Czy ilośc browarów w danym kraju ma świadczyć o potędze czy może inne czynniki?
                        Jak dla mnie zróżnicowanie warzonych stylów.

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        Oczywiście to obwołanie USA królestwem piwa było z m ojej strony pewną prowokacją, ale bardzo chciałbym tam pojechać.
                        Wciąż na amerykańskim rynku dominują piwa light (prawie 53%), ale mikro-browary notują wzrost sprzedaży mimo ogólnego spadku spożycia.
                        JEDNO PIVKO NEVADI!

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jeżeli się mylę, bardzo proszę poprawcie mnie.



                          Tylko ta liczba plus bogata różnorodność gatunków sprawia, że NIEMCY SĄ wg mnie piwną potęgą!
                          No i z tym sie nie zgodzę. Jaka to różnorodność jeżeli są same lagery na wszystkie sposoby. Nuda. Jedynie pszenica górnej fermentacji.

                          Każdy będzie uważał ten kraj do którego lubi jezdzić.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                            No i z tym sie nie zgodzę. Jaka to różnorodność jeżeli są same lagery na wszystkie sposoby. Nuda. Jedynie pszenica górnej fermentacji.

                            Każdy będzie uważał ten kraj do którego lubi jezdzić.
                            No a w Belgii masz tylko górną fermentację. Nuda. Tylko koncernowe pilsy są dolnej.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                              No a w Belgii masz tylko górną fermentację. Nuda.
                              Ale owocowości więcej i innych smaczków i zapachów. A tu czystość lagerów.

                              I tak hamerykańskie najlepsze, przynajmniej dla mnie. Nawet te z Frankonii przebijają.
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • abernacka
                                Senior
                                • 12-2003
                                • 10838

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                                (...)Jaka to różnorodność jeżeli są same lagery na wszystkie sposoby. Nuda. Jedynie pszenica górnej fermentacji.
                                (...).
                                No to wymieniamy:
                                Pszenica we wszystkich odcieniach (górna fermentacja)
                                Alt (górna fermentacja)
                                Kolsch (piwo górnej fermentacji)
                                Koźlaki (kilka odmian)
                                Gose
                                Marcowe
                                Piwniczne
                                Wędzonki
                                Żytnie
                                Steinbier

                                Mało. W takim razie kocham ten nudny kraj. Dobrze, że jutro za 14 godzin już tam będę
                                Piwna turystyka według abernackiego

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎