Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Uboga oferta piwna w sklepach w Trójmieście.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • etykieta
    Senior
    • 08-2005
    • 180

    Oferta w Trójmieście

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
    Dobrze, że jutro za 14 godzin już tam będę
    szczęściarz !!!

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      Koelsch, Marcowe, Piwniczne, Pilsy, Lagery, Hellesy to w zasadzie jedno Różnią się szczegółami.

      Koźlak to pokarmelowany jasny lager, Schwarz to poczerniony jasny lager, Dunkel to pociemniony jasny lager.

      Wędzonka jedynie jest ciekawa.

      Żytnich to tyle co kot napłakał.

      Ty jesteś niewiarygodny, bo zakochany po uszy w tym kraju.

      Jak dobrze pójdzie to bedę w Berlinie na 11 listopada.
      Last edited by jacer; 09-09-2010, 18:00.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10838

        Gość odważna teza.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
          Gość odważna teza.
          To oczywiście wieeelkie uproszczenie.

          No nic nie poradzę, znudziła mnie dolna fermentacja. Także w domowym warzeniu.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10838

            Przepraszam miało być Dość zamiast Gość.

            A widzisz, pomijając piwa pszeniczne za górną fermentacją raczej nie przepadam.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
              A widzisz, pomijając piwa pszeniczne za górną fermentacją raczej nie przepadam.
              Myślę, że bardziej niż amerykańskie piwa urzekł mnie ich chmiel, zaskakujący, wprowadzający niepokój, zastanawiający, że tak może smakować chmiel.

              Także ten sezon będzie upływać przy warzeniu z użyciem amerykańskich chmieli.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • Bombadil13
                • 05-2005
                • 2479

                Przed dwoma godzinami wróciłem ze Smaka. Mają w oferice, strzelam, 300-500-700 piw (nie wie pewnie tego sam dyrektor)! Czy to jest uboga oferta???
                Ja nie widziałem bogatszej! Pewnie, że nie ma tam wszystkiego. Nie ma Luxemburga, Monako, Niue, Burundi... nie ma Marcowego, Weizenbocka, Kolscha. Ale to nie jest uboga oferta!
                Poszukuję

                Comment

                • Bombadil13
                  • 05-2005
                  • 2479

                  I jeszce jedno!
                  Pewnie spora cześć z tego pójdzie w kanał. Przy tej ilości napewno spora. I co ma począć biedny Dyrektor, gdy my wołamy o kolejne pozycje. Kto mu kupi Rauchbiera w siedmiu odmianach? Kto kupi Kolscha z sześciu browarów w cenie 6-8zł za sztukę (a taniej być nie może)?
                  Poszukuję

                  Comment

                  • tomek35
                    Senior
                    • 02-2007
                    • 497

                    Wydaję mi się, że oferta piw regionalnych w Trójmieście stale się powiększa i chyba już nie jest tak ubogo, jak 1-2 lata temu. Przykładem może być nowo otwarty sklep Zuzy w Tesco na gdańskim Chełmie. Sporo tam czeskich piw, pojawiają się niemieckie, a dzisiaj zauważyłem też piwa z Hausta: jasne, bock i pszeniczne

                    Comment

                    • beaviso
                      Senior
                      • 02-2010
                      • 215

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Od chyba 2-3 lat poszukuję w Polsce, i nie tylko, piw Marcowych. Znalazłem 2 (Gosser i Heller). Od conajmniej roku szukam weizenbocka i nic.
                      Do wymienionego przeze mnie wcześniej Erdingera Pikantusa dołączył sam Schneider Aventinus (Weizenbock). Widziany w sklepie Zuza na Orunii Górnej, być może jest również w bliźniaczym sklepie na terenie Tesco na Chełmie. Piwo wybitne!

                      Ponadto pojawiły się piwa Schlenkerla - Rauchbier Weizen i Rauchbier Maerzen. Wędzona pszenica czeka w lodówce na specjalną okazję.

                      M.

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10838

                        Jest coraz lepiej i to cieszy ale nadal mi się marzą takie wpisy od trójmiejskich właścicieli:

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Strefa-Piwa Wyświetlenie odpowiedzi
                        W piątek jedziemy po towar, więc (...)
                        Proszę nie ograniczajcie się tylko do oferty polskich hurtowni. Ten pierwszy z brzegu przykład może o czyś świadczyć.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10838

                          Minęło kilka miesięcy....i jakby było odrobinę lepiej.
                          Niestety nadal doskwiera mi brak piw ze świata.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • MaszynaDoPiwa
                            Junior
                            • 03-2011
                            • 27

                            Ale to chyba nie tylko w Trójmieście,brak smaków z różnych zakątków świata to zdecydowanie szersza przypadłość która ogarnęła nasz kraj.. Ale wierzę,że zmieni się to na lepsze.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              A ja napiszę tak: naród pomorski pragnie piwek z małych czeskich browarów. Tych, które są dostępne we Wrocławiu - jak Dobruszka, Car, Hubertus, Kvasar Sentice czy Rychnov. Wystarczy ściągnąć stamtąd.
                              Który sklep będzie pierwszy, kto skontaktuje się z Browarkiem, Drink Halą czy też 101 piw? A może to nie będzie tylko sklep?

                              Można to zorganizować nawet w formie zamówień od konkretnych "piwców", by zminimalizować ryzyko (krótkie terminy ważności). W jednym miesiącu taki PET, w następnym inny. Przyjedziemy, odbierzemy, zapłacimy - niczym specjaliści z ING Przy okazji uzupełnimy zapasy o inne piwa z oferty.
                              Last edited by Pendragon; 14-05-2011, 14:32.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • tomek35
                                Senior
                                • 02-2007
                                • 497

                                Piję właśnie Rampusaka i zapytuję z pewną dozą nieśmiałości, kiedy wreszcie w Trójmieście będą osiągalne piwka z małych browarów czeskich lub niemieckich?
                                Polskie browary juz się z lekka opiły, i szukamy czegoś nowego. Jestem przekonany, że radą będą tu służyć koledzy: Pendragon w tematach czeskich, i Abernacka - niemieckie browary.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎