Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy Brackie Pale Ale można nazwać koncerniakiem?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #16
    A czy ktoś twierdzi, że jest podobne do innych koncerniaków? Gdzie tak napisałem?
    Na świecie bywają pyszne koncerniaki (śmiem twierdzić, że lepsze niż BPAB) i nikt się nie unosił gdy tak je nazywałem. To piwo jest koncerniakiem, ale na tle wszystkich pozostałych polskich kocerniaków (przynajmniej tych nadal dostępnych) wybija się wyraźnie jakością.
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • dyzman
      Senior
      • 01-2008
      • 108

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
      90% czeskich piw sprzedawanych w Czechach to obecnie niestety takie "europiwa"...

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
      Możliwe, nie analizowałem nigdy ich rynku
      Jeśli nie było analizy... to po cholere ten idiotyczny wniosek? A porównywanie czeskich "koncerniaków" do polskich to daleko idące faux pas...
      Last edited by dyzman; 04-01-2011, 18:50.
      "Piwo stanowi dowód tego, że Bóg nas kocha i pragnie naszej szczęśliwości" Benjamin Franklin

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyzman Wyświetlenie odpowiedzi
        Jeśli nie było analizy... to po cholere ten idiotyczny wniosek? A porównywanie czeskich "koncerniaków" do polskich to daleko idące faux pas...
        O ile z pierwszym zdaniem mógłbym się zgodzić, to z drugim nijak. Staropramen, Radegast czy Gambrinus to taki sam badziew jak u nas.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #19
          No na tle czeskich piw to te wyżej wymienione są słabsze ale Gambrinusa nie przyrównałbym do naszych koncernówek. Jest wodnity, jest jednowymiarowy, ale ma goryczkę i chemielowość na poziomie którego Tyskie i Zywce razem wzięte nie mogą osiągnąć. Nie są to też piwa mdłe, co niestety w Polsce wcale nie ejst takie rzadkie.

          Comment

          • Czik
            Member
            • 09-2010
            • 33

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            O ile z pierwszym zdaniem mógłbym się zgodzić, to z drugim nijak. Staropramen, Radegast czy Gambrinus to taki sam badziew jak u nas.
            A co myślisz o Budweiserze (czeskim oczywiście)?

            Koncerniak to nietrafione słowo. Paulaner leje piwo masowo, ma wielki koncern, a pomimo tego leje piwa smaczne i na pewno nie pozbawione charakteru. Zdecydowanie bardziej pasuje mi określenie "eurolager", powszechnie używane np. na wyspach .

            Comment

            • Seta
              Piję piwo
              • 10-2002
              • 6964

              #21
              Problem w tym, że najbardziej znane produkty Paulanera nie są lagerami. I nie są szczególnie wybitne w swoim gatunku. I tak, są pozbawione charakteru.
              Właścicielem czeskiego Budweisera nie jest koncern. To średniawy lager moim zdaniem, nieco lepszy od Perły.
              Gambrinusa ostatnio ledwo wypiłem. Wolę Lecha.
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czik Wyświetlenie odpowiedzi
                A co myślisz o Budweiserze (czeskim oczywiście)?

                Koncerniak to nietrafione słowo. Paulaner leje piwo masowo, ma wielki koncern, a pomimo tego leje piwa smaczne i na pewno nie pozbawione charakteru. Zdecydowanie bardziej pasuje mi określenie "eurolager", powszechnie używane np. na wyspach .
                Budweiser z tych wielkich czeskich piw jest chyba jeszcze najsmaczniejszy. PU z kranu też bywa niezły, ale powtarzam Staropramen, Radegast czy właśnie Gambacz to są dla mnie synonimy tandety i degrengolady czeskiego piwowarstwa. Tylko czy jeszcze czeskiego?

                Z Paulanerem to sprawa wygląda tak, na tle Żywca, Lecha, Staropramena itd. to wyróżnia się pozytywnie, ale już na tle innych browarów bawarskich, to nie za bardzo.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                  Właścicielem czeskiego Budweisera nie jest koncern. To średniawy lager moim zdaniem, nieco lepszy od Perły.
                  Ten zielonobutelkowy z polskich zupamarketów faktycznie jest nijaki, ale ten dostępny w Czechach to w ogóle inna liga niż Perła, bez porównania.

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #24
                    Ten zielonobutelkowy z polskich zupamarketów faktycznie jest nijaki, ale ten dostępny w Czechach to w ogóle inna liga niż Perła, bez porównania.
                    Tzn, że Budweiser dostępny w Polsce to jakaś gorsza wersja eksportowa? Nie piłem go (tego dostępnego np w Carefourze) ruski rok więc nawet nie wiem jak blisko mu do Perły.

                    Staropramen 10% czy 12% to faktycznie piwa które upadły nisko i niczym nie zachęcają do spozycia przynajnniej w wersji butelkowej. Muszę jednak przyznać, że czeskie koncerny to wciąż przynajmniej o jeden poziom piwa sytuowane wyżej aniżeli ich polskie odpoiwedniki. Wspomniany Staropramen ma w ofercie piwo "Granat", chyba polotmave o całkiem przyzwoitym smaku, a więc jest choć jedna pozycja którą moim zdaniem można wypić z mniejszą lub większą przyjemnością. CP czy KP nie ma w ofefcie nawet jednego typowego ciemniaka czy półciemniaka i nie licząc jednego portera nie mają żadnego piwa nietypowego które mogłoby przyciągnąć moją uwagę.

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Tzn, że Budweiser dostępny w Polsce to jakaś gorsza wersja eksportowa?
                      Tak to odbieram, bo nie wyczuwam w nim tej charakterystycznej kwiatowej nuty, którą bardzo lubię w piwach Budvaru.

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                        CP czy KP nie ma w ofefcie nawet jednego typowego ciemniaka czy półciemniaka i nie licząc jednego portera nie mają żadnego piwa nietypowego które mogłoby przyciągnąć moją uwagę.
                        Mamy portery, lepsze moim zdaniem od wspomnianego Granata.

                        Budweiser jest do wypicia, możliwe, że w swojej ojczyźnie świeższy jest lepszy. W przyszłą środę sprawdzę. Z drugiej strony na pewno są w Czechach lepsze od niego pilsy.
                        Last edited by Seta; 05-01-2011, 11:28.
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          #27
                          Dyskusja nt tego czy można powiedzieć, że w Czechach są lepsze pilsy od Budweisera wydzielona z tego wydzielenia tu:
                          Miejsce dla zupełnie początkujących piwowarów, którzy pomimo przestudiowania wszelkich artykułów i tematów na Forum nie mogą sobie poradzić ze startem.
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎