Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zdjęcia Browaru w Czarnkowie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosty
    Junior
    • 02-2007
    • 3

    Zdjęcia Browaru w Czarnkowie

    Witam
    Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z Browaru w Czarnkowie z października 2010.
    Dzień nie był produkcyjny.
    Część fotek nie mogłem umieścić. Miesiąc negocjacji, które można a które nie, i tak jest lepiej niż na początku.
    Brak osób na zdjęciach bo pracownicy niechętnie dają się fotografować.
    Nie jestem pracownikiem browaru, od lat chciałem porobić tam zdjęcia i udało się, chociaż jeszcze chciałbym tam wrócić.
    Ze względu na sprzedaż browaru w prywatne ręce, może już niedługo być tam inaczej.
    Pozdrawiam.

    https://picasaweb.google.com/1092679...rnkowie102010#
  • Rycho_128
    Senior
    • 03-2007
    • 1039

    #2
    Hm. Od czasu naszego Zlotu Trzcianka/Czarnków (wrzesień 2007) niewiele się zmieniło, poza tym że odniosłem wrażenie że jakoś tak czyściej, bardziej zadbane wszystko - w sumie wbrew temu, czego można się było spodziewać. Przecież o ile mi wiadomo, w browar raczej nie inwestowano. A, no pijalnia przy browarze była czynna...
    Last edited by Rycho_128; 17-02-2011, 11:53.
    Gdański Browar WaRy
    Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
    Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

    Comment

    • TomX
      Senior
      • 09-2004
      • 1035

      #3
      Fajna galeria, przyjemnie się ogląda. Dzięki!

      Pytanie laika: ta nierdzewna rura w kadziach fermentacyjnych (fot.48, 125) to instalacja do chłodzenia piwa w trakcie fermentacji? Jako czynnik chłodzący wykorzystuje się zimną wodę, czy bardziej ekstremalnie - amoniak albo glikol (nie znam się zbyt na chłodnictwie więc jak pytanie jest debilne to przepraszam)
      Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

      I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Cudo fotki , super klimat ! Prawie czuć zapach gotowanej brzeczki w tych pomieszczeniach To jest to co kocham
        Czy są szanse na reaktywację firmowej pijalni ? Co obecnie się tam znajduje ? Jak znam życie to pewnie hurtownia kurzu i gratów z browaru na które nie było miejsca w innych pomieszczeniach.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Rycho_128
          Senior
          • 03-2007
          • 1039

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TomX Wyświetlenie odpowiedzi
          Fajna galeria, przyjemnie się ogląda. Dzięki!

          Pytanie laika: ta nierdzewna rura w kadziach fermentacyjnych (fot.48, 125) to instalacja do chłodzenia piwa w trakcie fermentacji? Jako czynnik chłodzący wykorzystuje się zimną wodę, czy bardziej ekstremalnie - amoniak albo glikol
          Jak zwiedzaliśmy browar w 2007 r. to oprowadzająca nas po browarze Pani Piwowarka mówiła, że do chłodzenia piwa w trakcie fermentacji używa się tzw. wody lodowej o temperaturze bliskiej 0 st C.
          Tak to wyględało w 2007...>>
          Gdański Browar WaRy
          Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
          Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

          Comment

          • Rycho_128
            Senior
            • 03-2007
            • 1039

            #6
            A tu bardzo miła Pani Piwowarka (ktoś pamięta jej imię i nazwisko, bo mi, kurka umknęło, czego się bardzo wstydzę) tłumaczy nam, jak ta brzeczka jest chłodzona (2007). Klik.
            Last edited by Rycho_128; 17-02-2011, 12:33.
            Gdański Browar WaRy
            Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
            Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

            Comment

            • przemo70
              † 1970-2019 Piwosz w Raju
              • 05-2007
              • 1501

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
              Cudo fotki , super klimat ! Prawie czuć zapach gotowanej brzeczki w tych pomieszczeniach To jest to co kocham
              Czy są szanse na reaktywację firmowej pijalni ? Co obecnie się tam znajduje ? Jak znam życie to pewnie hurtownia kurzu i gratów z browaru na które nie było miejsca w innych pomieszczeniach.
              Również bardzo mi się podobają te fotki, szczególnie ta z korytkiem brzeczkowym, które wygląda prawie jak nówka A w pomieszczeniach pijalni jeszcze w zeszłym roku znajdował się sklepik firmowy i myślę że istnieje nadal, co sprawdzę niebawem
              Save water, drink beer ...

              http://www.parowozy.com.pl/
              http://www.kamery.wolsztyn.pl/
              https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #8
                Rewelacja. Jak dla mnie mogło by być więcej fotek fermentującego piwa.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
                  jakoś tak czyściej
                  Tak, też widzę, że od czasu naszej wizyty wyczyścili kadzie fermentacyjne z zewnątrz ze spleśniałych drożdży No i na Grandzie (Grancie, korytku Granda, Grandta - każdy wybierze, co woli) nie ma centymetrowej warstwy kurzu
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TomX Wyświetlenie odpowiedzi
                    ... Jako czynnik chłodzący wykorzystuje się zimną wodę, czy bardziej ekstremalnie - amoniak albo glikol ...
                    Jeśli to była chłodnia solankowo - amoniakalna, to obowiązkowo musi być wymieniona. Nie wolno stosować obecnie urządzeń amoniakalnych.

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                      Tak, też widzę, że od czasu naszej wizyty wyczyścili kadzie fermentacyjne z zewnątrz ze spleśniałych drożdży No i na Grandzie (Grancie, korytku Granda, Grandta - każdy wybierze, co woli) nie ma centymetrowej warstwy kurzu
                      Niedobrze, receptura nie zostanie zachowana.

                      Comment

                      • kosty
                        Junior
                        • 02-2007
                        • 3

                        #12
                        Dziękuję za pozytywne opinie. Pijalni nie ma, jest sklepik firmowy. Co prawda działający w nieregularnych odstępach czasu!? Jak już wspomniałem w grudniu zmienił się właściciel, przejecie browaru ma nastąpić 1 marca, jak będzie - zobaczymy. Ja jestem dobrej myśli! Zobaczcie jak zmieniła czystość browaru i dostępność Noteckiego od 2007!

                        Comment

                        • IvanH
                          Member
                          • 06-2007
                          • 63

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie wolno stosować obecnie urządzeń amoniakalnych.
                          Na czym opierasz swoje stwierdzenie?

                          To aktualnie najbardziej powszechny system w branży spożywczej.



                          A galeria i zdjęcia bardzo ciekawe.

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10838

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosty Wyświetlenie odpowiedzi
                            (...)Zobaczcie jak zmieniła czystość browaru i dostępność Noteckiego od 2007!
                            ...i jakość
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • kosty
                              Junior
                              • 02-2007
                              • 3

                              #15
                              no tak jakość... legendarna. Ale tak z 20 lat codziennych doświadczeń z Noteckim wiem, że były tygodnie, że nie dało się tego pić (pewnie ta pleśń i nie tylko, na szczęście sraczki nigdy nie było) i były tygodnie cudownego smaku. A od 2-3 lat smak się zmienił, nazwę to ustabilizował. Mi osobiście to odpowiada. Nadal jestem fanem czarnkowskiego piwa i wolę czysty browar i ten smak.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎