Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

PINTA warzy!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • indy
    Member
    • 05-2007
    • 34

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
    Oki, żona i znajomi zawsze mówią, że szukam dziury (czarnej?) w całym.
    Żeby nie było krytykanctwa to moja uwaga do Ataku Chmielu: zapach jest za mało cytrusowy, te chmiele, które są podane powinny dać właśnie taki efekt. Teraz aromat postrzegam, jako zdecydowanie żywiczny z elementami miodowymi (to chyba nie utlenienie?). Smak jest w porządku, może ciut za bardzo karmelowy.

    Reasumując: ja bym przesunął balans zapachu bliżej cytrusów, żeby było cytrusowo-żywicznie. Jaśniejszy kolor spowodowany odebraniem słodów karmelowych pozytywnie wpłynie też na smak.

    PPS: a za całość przedsięwzięcia, logistycznie jak dla mnie nie do ogarnięcia, to wielki szacunek dla PINTY
    Podpisuję się pod tym obiema ręcyma i nagami. Dodatkowo piwo wydaje się być zbyt mocno treściwe.
    Niecierpliwie czekam na kolejne warki.
    Mój piwny Blog

    Comment

    • damon
      Junior
      • 11-2010
      • 26

      W koncu AIPA na polskim rynku. 2.5 roku na to czekalem (od powortu z USA po kilkuletnim pobycie i zarazeniu sie tamtejszymi IPA). Najbardziej mnie cieszy fakt, ze Atak Chmielu bedzie warzony ponownie (oby do konca zycia istnial na naszym rynku ).

      Comment

      • Pankracy
        Senior
        • 10-2007
        • 2773

        Czy pojawiła się już oferta Pinty w Warszawie?
        Miało być u "Joli", ale na forum w temacie cisza.

        Comment

        • MaszynaDoPiwa
          Junior
          • 03-2011
          • 27

          Fajny pomysł na projekt, można gdzieś dostać to piwko ?

          Comment

          • zeko
            Senior
            • 07-2004
            • 708

            W Zywieckiej dostałem tylko A'LA GRODZISKIE. Świetne piwko. Gratulacje
            Polakom gratulujemy BRACKIEGO
            "Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka - pasja"
            http://picasaweb.google.com/d.jochman

            Comment

            • Zdrój
              Senior
              • 05-2001
              • 284

              PINTA - czekamy.

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
              Czy pojawiła się już oferta Pinty w Warszawie?
              Miało być u "Joli", ale na forum w temacie cisza.


              Czyli w skrócie: czekamy
              Browamator Piwowar PINTA Festiwal Birofilia

              Comment

              • Żywiec
                Senior
                • 12-2001
                • 1571

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy pojawiła się już oferta Pinty w Warszawie?
                Miało być u "Joli", ale na forum w temacie cisza.
                Piwo w Warszawie pojawi się po Festiwalu Birofilia. Na pewno będzie dostępne w sklepach JOLA i RODZINKA BIS.

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec Wyświetlenie odpowiedzi
                  Piwo w Warszawie pojawi się po Festiwalu Birofilia. Na pewno będzie dostępne w sklepach JOLA i RODZINKA BIS.
                  Zapomniałeś dopisać ... jak zostanie.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • Żywiec
                    Senior
                    • 12-2001
                    • 1571

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    Zapomniałeś dopisać ... jak zostanie.
                    Jak zostanie

                    Tym razem jednak powinno bo Atak Chmielu i Czarna Dziura zostały uwarzone w większych ilościach w związku z bardzo dużym zainteresowaniem klientów.

                    Comment

                    • opeciarz
                      Junior
                      • 03-2011
                      • 8

                      Wszystko w tym piwie (Atak Chmielu) mi sie podoba, smak rewelka, kolor ciemnego bursztynka wspaniały, etykieta - jak to określiła moja znajoma "trochę jak z taniego jabola" ale własnie taka też mi sie podooba, najabzdiej dokucza mi cena!!! Sześć złociszy (za tyle zakupiłem butelkowe) to troszkę za dużo. Większość niemieckich i czeskich browarków jest w sklepie "U marii" w cenie do 5 złotych. Chcę być fanem tego piwa i kupować oraz pić go dużo ale cena powoduje że czsto przed ladą decyduję się na coś innego

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        Ciekawe czy pani z etykiety Odsieczy Wiedeńskiej wywoła burzliwą dyskusję nad tym czy ubrana jest w pancerz płytowy czy zbroję husarza z kirysem

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          Z nowych piw najbardziej smakowała mi Pierwsza Pomoc. 70+/- to jakoś nie moja bajka. Szkoda, że PINTA nie uwarzyła kolońskiego była by konkurencja do Grand Championa w konkursie na piwo roku.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • mwa
                            Senior
                            • 01-2003
                            • 5071

                            Tu się zgadzam, że Pierwsza Pomoc była najlepsza.
                            Pozdrawiam Cię !!!!

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              Z nowego wypustu PINTY spróbowałem Szkockiego oraz Pierwszej Pomocy. Chciałem napisać, że rozczarowałem się ich smakiem, ale właściwie wszystko jest w porządku. Po prostu Scottish Heavy 70 nie jest stylem, który zdobędzie moje uznanie. Tak samo jest z 10-tką lagerem, w którym brakuje mi bardziej wyrazistej goryczki. Pozostaję zatem przy AIPA i a'la Grodziskim i czekam na nowy rzut!
                              Attached Files
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              • Krzysiu
                                Krzysiu
                                • 02-2001
                                • 14936

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ciekawe czy pani z etykiety Odsieczy Wiedeńskiej wywoła burzliwą dyskusję nad tym czy ubrana jest w pancerz płytowy czy zbroję husarza z kirysem
                                Zbroja jak zbroja, narzucona skóra pantercza jakoś to maskuje, ale ten hełm garnczkowy na beczce pasuje raczej do wypraw krzyżowych, niż do odsieczy wiedeńskiej. To już zbyt gruby błąd, wiele osób zaangażowanych w ruch rycerski zwróci na to uwagę.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎