Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słody wędzone

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Słody wędzone

    Nie dawno, jakiś czas temu urządziłem z przyjacielem degustację piwną.
    Zakupiliśmy 7 różnych piwek i od czegoś należało zacząć więc na pierwszy ogień poszło piwo z Pinty 70 szylingów. I to był wieeeelbłąd
    Ten smak, ten zapach, to nie było to. Wędzonka, tak pisało na etykiecie. Piwo na pół a i tak ciężko było to wypić
    Cała późniejsza degustacja została popsuta przez ten dziwny posmak na tyle języka. Próba przypomnienia Ale Ale to daremny trud a i pozostałe piwa też nie wypadły ciekawie.
    Czy ta wędzonka tak potrafi zdominować kubki smakowe, że picie piwa staje się udręką i żadnych doznań nie ma??
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Zdrój
    Senior
    • 05-2001
    • 284

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie dawno, jakiś czas temu urządziłem z przyjacielem degustację piwną.
    Zakupiliśmy 7 różnych piwek i od czegoś należało zacząć więc na pierwszy ogień poszło piwo z Pinty 70 szylingów. I to był wieeeelbłąd
    Ten smak, ten zapach, to nie było to. Wędzonka, tak pisało na etykiecie. Piwo na pół a i tak ciężko było to wypić
    Cała późniejsza degustacja została popsuta przez ten dziwny posmak na tyle języka. Próba przypomnienia Ale Ale to daremny trud a i pozostałe piwa też nie wypadły ciekawie.
    Czy ta wędzonka tak potrafi zdominować kubki smakowe, że picie piwa staje się udręką i żadnych doznań nie ma??
    Tak, picie piw wędzonych może być udręką. Jak jedzenie serów przeżartych na wylot pleśnią o aromacie obornika.
    Wygląda to więc tak - pokochaj albo rzuć
    Browamator Piwowar PINTA Festiwal Birofilia

    Comment

    • Mason
      Senior
      • 02-2010
      • 3280

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
      Czy ta wędzonka tak potrafi zdominować kubki smakowe, że picie piwa staje się udręką i żadnych doznań nie ma??
      Wrażliwiec z Ciebie, ot co . 70 Szylingów ma raczej delikatną wędzonkę, śmiem wątpić czy byłaby w stanie aż tak wpłynąć na kubki smakowe. Trzymaj się z dala od Schlenkerli - taka wędzonka mogłaby Cię zabić
      JEDNO PIVKO NEVADI!

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
        Wrażliwiec z Ciebie, ot co . 70 Szylingów ma raczej delikatną wędzonkę, śmiem wątpić czy byłaby w stanie aż tak wpłynąć na kubki smakowe. Trzymaj się z dala od Schlenkerli - taka wędzonka mogłaby Cię zabić
        Mój brat miał wątpliwość wypicia tego mistrzowskiego wynalazku Więc i ja pójdę jego śladami pomny swoimi doświadczeniami.
        Ale Nigdy nie mówię nigdy.
        P.S. Za dużo tych mordek w moich postach. Nie wiem co na to Krzysiu
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • TomX
          Senior
          • 09-2004
          • 1035

          #5
          Ja tam wędzonkę w piwie pokochałem od pierwszego łyka
          Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

          I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
            Wrażliwiec z Ciebie, ot co . 70 Szylingów ma raczej delikatną wędzonkę, śmiem wątpić czy byłaby w stanie aż tak wpłynąć na kubki smakowe.
            Dlatego myślę, że tu o coś innego musiało chodzić.
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #7
              A wystarczyło coś przegryźć aby oczyścić kubki smakowe.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #8
                Trzymaj się z dala od Schlenkerli - taka wędzonka mogłaby Cię zabić
                Jak gdzieś ją spotkasz przypadkiem to od razu oddaj ją nam, my będziemy wiedzieć jak to "paskudztwo" zutylizować

                Ja tam z wędzonką od razu zaskoczyłem, większy szok przeżyłem próbując pierwszy raz stouta i weizena.

                Comment

                • zgoda
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 3516

                  #9
                  Najpierw spróbowałem Schlenkerli - i już wiedziałem że to nie dla mnie. Potem próbowałem Alaskan Smoked Porter i kilku a'la Grodziskich i utwierdziłem się w przekonaniu, że nie toleruję nawet odrobiny wędzonki w piwie.

                  Grunt to wiedzieć co omijać.
                  Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                    A wystarczyło coś przegryźć aby oczyścić kubki smakowe.


                    Próbowałem na kilka sposobów, jedynie zębów nie myłem
                    Posmak został do końca degustacji czym zepsuł przyjemność picia ulubionego trunku.
                    Odczucia towarzysza były podobne do moich.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zgoda;
                    Najpierw spróbowałem Schlenkerli - i już wiedziałem że to nie dla mnie. Potem próbowałem Alaskan Smoked Porter i kilku a'la Grodziskich i utwierdziłem się w przekonaniu, że nie toleruję nawet odrobiny wędzonki w piwie.

                    Grunt to wiedzieć co omijać.

                    Wędzonki będę unikał na pewno, pozostanie tylko próbna degustacja dla etykiety

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PIOTER4
                    Jak gdzieś ją spotkasz przypadkiem to od razu oddaj ją nam, my będziemy wiedzieć jak to "paskudztwo" zutylizować

                    Ja tam z wędzonką od razu zaskoczyłem, większy szok przeżyłem próbując pierwszy raz stouta i weizena.

                    Piwa napijemy się pewnie na przyszłym zlocie Takie mam plany na przyszły rok. Myślę że wędzonka dobra będzie na chrzest .
                    Co do stouta, jest ok. Lubie wytrawny smak
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • crocco
                      Senior
                      • 12-2010
                      • 590

                      #11
                      Wędzonkę polecił mi belialek w sklepie i zyskał wiernego klienta.Piwo w stylu kochaj albo rzuć. Ja pokochałem. Zresztą lubię wynalazki.

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        • 08-2003
                        • 10738

                        #12
                        Wędzone to moje ulubione piwa
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          #13
                          Czy pijesz je na początku degustacji czy na jej końcu?
                          Wypijasz jedno czy więcej piw?
                          Pijesz je wraz z innymi czy jako samodzielne trunki?
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • crocco
                            Senior
                            • 12-2010
                            • 590

                            #14
                            Z przyjemności robisz problem.Zawsze i w każdej kolejności.

                            Comment

                            • dyczkin
                              Serce w kolorze blaugrana
                              • 05-2011
                              • 3657

                              #15
                              Całkiem niedawno zakupiłem świadomie Jak w dym
                              I muszę przyznać że to bardzo dobre piwo zaś sama wędzonka już mi praktycznie nie przeszkadza Ma swój urok.
                              Następny krok to już chyba tylko Schlenkerlia. I albo wóz albo przewóz
                              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                              Moje warzenie // Piwny Wojownik

                              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎