Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ceny piwa - piwo w cenie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • PiwnicaZamkowa
    codziennie od 16:00
    • 05-2011
    • 805

    ceny piwa - piwo w cenie

    Dłuższy już czas nosiłem się z zamiarem założenia tego wątku.
    To forum jak i rynek dzieli się na producentów piwa i jego dystrybutorów oraz na konsumentów. Wiadomo,że browar,hurtownia,sklep pub chce sprzedać piwo po cenie go satysfakcjonującej,pokrywającej koszty i pozwalającej generować jakieś zyski. Konsument liczy na bogatą ofertę w przystępnych cenach. Od kilku lat jesteśmy w fazie tworzenia rynku normalnych ,prawdziwych piw. Jak to przebiega sami wiemy i często jest to tematem dyskusji na forum. Marudzimy na małą ilość specjalistycznych sklepów z bogatą ofertą.Entuzjastycznie reagujemy na powstanie nowych "przybytków". Z drugiej strony coraz częściej piwo kupujemy w dyskontach i sieciówkach.I tu jest sedno sprawy. Piwny sklep by utrzymać ciekawą ofertę piw dla "koneserów" musi dużo sprzedawać piw typu lager i wszelakich owocówek. Inaczej podzieli los licznych poprzedników. Przejdę do przykładu swojego miasta. W Bielsku-Białej jesienią otworzył się specjalistyczny sklep piwny. Ma ciekawą i bogatą jak na nasze miasto ofertę.Widać,że właściciel się stara. Ceny ma normalne,niewygórowane. W grudniu w centrum miasta powstały delikaresy "Piotr i Paweł". W swojej ofercie oczywiście mają też piwa. Wszystko niby ok. Zdrowa konkurencja jest potrzebna. W tym wypadku o takiej być chyba nie może.
    Podam przykładowe ceny piw w "PiP":
    Jabłko/śliwka w piwie - 3,99
    Porter warmiński - 5,94
    Lubuskie jasne - 2,19
    Złote lwy - 3,99
    Orkiszowe z miodem - 4,69
    Fortuna czarne miod. - 3,29
    Fortuna wiśniowa - 2,69
    Ciechan wyborny - 2,75
    Znawcy tematu wiedza,że to sa zaniżone ceny.
    Gdzie tu miejsce na normalny handel? Jak normalny,dobry sklep ma się utrzymać na rynku? Ciekaw jestem co na to browary?
    Jak tak dalej będzie to sklepy specjalistyczne będą jak te meteoryty a na forum będą się powtarzać narzekania.
    pozdrawiam Krzysztof
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10739

    #2
    Dajesz do zrozumienia że piwa sprzedają po zaniżonych cenach? Może sieciówki wynegocjowały lepsze w browarze?
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
      Dajesz do zrozumienia że piwa sprzedają po zaniżonych cenach? Może sieciówki wynegocjowały lepsze w browarze?
      Z koniami będziesz się kopał
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10739

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
        Z koniami będziesz się kopał
        JA? Do słodowni też mam mieć pretensje że browarom sprzedają słód po 2 zł a mi po 4zł?
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
          JA? Do słodowni też mam mieć pretensje że browarom sprzedają słód po 2 zł a mi po 4zł?
          Mali zawsze przegrywają z dużymi
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Powiem tak, ciężko się utrzymać z samego piwa. Ostatnio słyszałem, od hurtownika z Wrocławia, że zamknęły się 4 sklepy typowo piwne, z którymi współpracował. PiP nie utrzymuje się z piwa. Delikatesy Centrum na szczęście też nie.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • Feti
              Senior
              • 10-2010
              • 801

              #7
              W płockim PiP Kormoran Swieży jest po 3.49 a w takim sklepiku w Mrągowie za 2.59+ kaucja za butelke. Kurde fix. To dopiero zmowa cenowa i zaniżone ceny. A porter Warmiński poniżej 5 pln. Każdy znawca tematu wie, że te sklepiki dopłacają. Pracowałem kiedyś w handlu w sieciówce. Jest coś takiego jak koszt transportu. Koszt transportu palety piwa obok palety z ziemniakami, krzesłami, butami, to ułamek kosztu transportu tylko palety piwa i niczego więcej.

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10739

                #8
                Poznań ciechany w sklepie ze zdrową żywnością po 6-7 zł
                Grodzisk Wlkp Łomża n/p 0,33l PiP około 2,60 - Intermarche 3,60
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
                  W płockim PiP Kormoran Swieży jest po 3.49 a w takim sklepiku w Mrągowie za 2.59+ kaucja za butelke. Kurde fix. To dopiero zmowa cenowa i zaniżone ceny. A porter Warmiński poniżej 5 pln. Każdy znawca tematu wie, że te sklepiki dopłacają. Pracowałem kiedyś w handlu w sieciówce. Jest coś takiego jak koszt transportu. Koszt transportu palety piwa obok palety z ziemniakami, krzesłami, butami, to ułamek kosztu transportu tylko palety piwa i niczego więcej.
                  Ja portera Warmińskiego widziałem po ponad 6 zł. I dlatego ciągle nie ma w moim DP

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                  Powiem tak, ciężko się utrzymać z samego piwa. Ostatnio słyszałem, od hurtownika z Wrocławia, że zamknęły się 4 sklepy typowo piwne, z którymi współpracował. PiP nie utrzymuje się z piwa. Delikatesy Centrum na szczęście też nie.
                  A ja wciąż myślę o otwarciu takiego właśnie sklepu
                  I bądź tu panie mądry i pisz wiersze
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                    A ja wciąż myślę o otwarciu takiego właśnie sklepu
                    I bądź tu panie mądry i pisz wiersze
                    U mnie jest Bank Piwny, tylko że gośc ma jeszcze cztery sklepy. Delikatesy, dwa z wódką jeden tylko z piwem i tam sprzedaje głównie koncernówki, ale ma tez ciekawe.
                    Last edited by jacer; 17-01-2012, 01:02.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • PiwnicaZamkowa
                      codziennie od 16:00
                      • 05-2011
                      • 805

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ja portera Warmińskiego widziałem po ponad 6 zł. I dlatego ciągle nie ma w moim DP



                      A ja wciąż myślę o otwarciu takiego właśnie sklepu
                      I bądź tu panie mądry i pisz wiersze
                      Prowadząc Piwnicę Zamkową też myślelismy o sklepie. Ale po analizie rynku oraz kalkulacji stanowczo zarzucilismy ten projekt.Na nasze szczęście.Wyliczylismy,że musielibysmy dziennie sprzedawać około 400 butelek piwa. Taka ilość pokrywała koszty prowadzenia i zapewniała drobny zysk. Dobry sklep ma szeroki asortyment piw ale zarabia nie na górnej półce ale właśnie na lagerkach i słodkich "kolorowankach". I pomyśl,że przychodzi moment ,że te Twoje "dochodowe" piwa są w lepszej ofercie w markecie obok.

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        • 08-2003
                        • 10739

                        #12
                        Na samym dobrym piwie nie uciągniesz
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • bosonogi
                          Member
                          • 05-2011
                          • 87

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                          Na samym dobrym piwie nie uciągniesz
                          bo ilu jest browarbizowców co do ciebie przyjdzie po "dobre" piwo? Szara rzeczywistość nie ma się nijak do optymizmu na Forum

                          Comment

                          • arzy
                            Senior
                            • 06-2002
                            • 2814

                            #14
                            Przykład z Częstochowy.
                            W lato, nie wiem jak teraz, w Auchan, ceny niższe niż ja kupuje w hurcie.
                            "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            Bractwo Piwne
                            Skład Piwa
                            Piszę poprawnie po polsku!

                            Comment

                            • Sokół83
                              szynkarz
                              • 12-2004
                              • 1598

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwnicaZamkowa Wyświetlenie odpowiedzi
                              Zdrowa konkurencja jest potrzebna. W tym wypadku o takiej być chyba nie może.
                              A co w tym niezdrowego? PiP jako sieć zamawia dużo i dostaje taniej, więc też taniej może sprzedać. Duży zawsze może sprzedać taniej niż mały - obojętne czy to w produkcji, usługach czy handlu. A Ty jaki w tym spisek wywęszyłeś? Może napisz do UOKiK

                              A swoją drogą, na mnie jako łodzianinie, te ceny jakoś nie robią wrażenia i te same piwa kupuje jeszcze taniej. Mam się teraz zbiczować, bo zabijam polską przedsiębiorczość?
                              Z INNEJ BECZKI

                              www.fotopolska.eu

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎