Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary rzemieślnicze w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10737

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi

    Ooooo !! Ta wiadomość tak mnie zaciekawiła że aż przełamałem swoją niechęć do nowego wyglądu BB i napisałem post.
    Czy to jest kolejne podejście do odpalenia działalności tego browaru który próbował ruszyć już kika lat temu ? Pamiętam że chyba próbował lansować wynalazek technologiczny typu "Beer tower" ktory finalnie, po odpuszczeniu sobie browaru, wylądował w warszawskim Jabeerwocky ? Pamiętam że ten tyci browar miał się mieścić w typowym mieszkalnym domu w tej miejscowości. Ulicy już sobie nie przypomnę.
    O tym myslisz?
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      dokładnie
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Pankracy
        Senior
        • 10-2007
        • 2767

        Nie jest to kolejne podejście do minibrowaru w Bliznem Jasińskiego. Rafał Kowalczyk wziął się za budowę browaru w Domaniewku i tam realizuje swoje browarnicze plany.
        To jest zupełnie inny browar, w innej miejscowości i prawie przy samych rogatkach Warszawy.

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          Od powstającym od dawna browarze w Domaniewku skoligaconym z Jabeerwockie'm to wiem.
          Chodziło mi o to czy możesz coś więcej napisać o tym drugim w Bliznem. Jakiś adres może ?
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi

            Ooooo !! Ta wiadomość tak mnie zaciekawiła że aż przełamałem swoją niechęć do nowego wyglądu BB i napisałem post.
            Czy to jest kolejne podejście do odpalenia działalności tego browaru który próbował ruszyć już kika lat temu ? Pamiętam że chyba próbował lansować wynalazek technologiczny typu "Beer tower" ktory finalnie, po odpuszczeniu sobie browaru, wylądował w warszawskim Jabeerwocky ? Pamiętam że ten tyci browar miał się mieścić w typowym mieszkalnym domu w tej miejscowości. Ulicy już sobie nie przypomnę.
            Beertower to zamierzchłe czasy. Dziś nie stawia się takich tyci browarów, bo nie mają uzasadnienia ekonomicznego. 5-10 hl lub więcej jak ktoś już coś o rynku wie. Piwa nie restauracyjne mimo pandemii działają w innym reżimie, ale jeśli urobiły kanały dystrybucji poza knajpowymi to dalej dobrze działają.
            Last edited by e-prezes; 19-01-2021, 20:21.

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              Dobra już nie gadajmy o tym browarze z piwną wieżą. O niedoszłym Browarze Browarzyciel napisałem w tym temacie pod koniec 2012 roku tutaj https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...50#post1620950 (nie znam ikonek badziewnego paska edycji w "nowym BB" na pamięć by wklieić link lepiej). Proszę więc o ewentualne info nt NOWEGO browaru w Bliznem wspomnianego przez Pankracego jeśli można.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • Pankracy
                Senior
                • 10-2007
                • 2767

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                Od powstającym od dawna browarze w Domaniewku skoligaconym z Jabeerwockie'm to wiem.
                Chodziło mi o to czy możesz coś więcej napisać o tym drugim w Bliznem. Jakiś adres może ?
                M.B. Ewa Polewany
                ul. Długa 5, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego.

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12118

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                  Browar Zbrozło z Obornik Śląskich otrzymał zatwierdzenie typu zbiorników.
                  No to już tylko czekać na informację o warzeniu.
                  Na stronie niespecjalnie chwalą się browarem:



                  Nawet wydawało mi się, że to kontrakt. Piwa mają pasteryzowane - póki co czekoladowy porter i APA.

                  Comment

                  • Pankracy
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2767

                    Nowy browar w woj. warmińsko-mazurskim:

                    Browar Mikołajki
                    Stare Sady 12
                    11-730 Mikołajki

                    Produkcja piwa już ruszyła.

                    Comment

                    • pawlosek12
                      Senior
                      • 11-2012
                      • 107

                      Ma ktoś link do tego browaru.

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4305

                        Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.

                        Comment

                        • Pankracy
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 2767

                          Kolejny minibrowar powstaje na Dolnym Śląsku.
                          Okolice Sycowa - stadnina koni i agroturystyka o nazwie Folwark Lesieniec. Budynek przyszłego zakładu piwowarskiego już stoi.

                          Browar Lesieniec
                          Gaszowice 19
                          56-500 Biskupice

                          Comment

                          • Pankracy
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 2767

                            Tego browaru wśród tegorocznych debiutantów chyba jeszcze nikt nie przedstawiał.

                            Browar Uście
                            Uście 18
                            67-415 Uście

                            Mikrobrowar w starej szkole wiejskiej. Instalacja na pewno już tam jest. Pozwolenie na sprzedaż też już posiada. Czy produkuje piwo jeszcze nie wiem.

                            Comment

                            • Pankracy
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 2767

                              Rankerov
                              Krosnowice 91
                              57-362 Krosnowice

                              Browar rzemieślniczy Huberta Krecha. Osoby znanej w światku z projektów piwowarskich takich jak np. "Piwo z Twierdzy Kłodzko", ale przede wszystkim z popularyzacji cydru w Polsce.
                              Inwestycja jest na etapie montażu instalacji. Relacje z budowy browaru można śledzić na videoblogu Huberta.
                              Last edited by Pankracy; 26-04-2021, 11:25.

                              Comment

                              • Pankracy
                                Senior
                                • 10-2007
                                • 2767

                                Kolejny minibrowar, z Dolnego Śląska, a konkretnie z Pogórza Kaczawskiego.
                                Prawdopodobnie ruszy jeszcze w tym roku.

                                Gościniec pod Gruszą
                                Stara Kraśnica 9
                                59-540 Świerzawa

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎