Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary Ziem Północnych i Zachodnich w latach 1945 - 1952

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    #16
    Drugi czyli pierwszy

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4325

      #17
      A jaki nakład ma mieć książka? Większy niż 300-500 egz.?

      Comment

      • slawekkazek
        Senior
        • 01-2003
        • 544

        #18
        Z tego co się orientuję, aktualny koszt jednego arkusza wydawniczego to co najmniej 450 - 500 zł. Ponieważ książkę obliczono na 40 arkuszy, do tego z twardą okładką (co przy tej objętości jest logiczne),łatwo policzyć, że nie była to mała kwota. Nakłady książek naukowych rzadko przekraczają 500 egzemplarzy, standardem jest raczej liczba około 300. Wyjątkiem była "Encyklopedia" która miała nakład 500 egzemplarzy i dość szybko się rozeszła, skąd obecny dodruk. Na szczęście kalkulacja wydania pierwotnego jest zrobiona tak, że dodruk jest stosunkowo prostą kwestią. Wszelkie sugestie co do możliwości wsparcia pierwszego tomu (który obliczam na około 300 stron - zapewne przełoży się to 20 - 25 arkuszy) są mile widziane. Za dwa - trzy miesiące sprawa stanie "na wokandzie". Mogę zdradzić, że w międzyczasie ukaże się niewielka książka pod roboczym tytułem "Browar w Górze Ropczyckiej w latach 1875 - 1920. Propinacja, dzierżawy, karczmy". Jest w końcowej fazie przygotowań.

        Comment

        • Ziomek87
          Junior
          • 06-2022
          • 3

          #19
          Czy wiadomo już może coś o ewentualnej promocji książki, tj. kiedy i gdzie?

          Comment

          • slawekkazek
            Senior
            • 01-2003
            • 544

            #20
            Tym razem bez obsuwy, drukarnia wysłała książkę do Wydawnictwa w czwartek (30 listopada) o godz. ... 22.10. Ale zdążyli. Odebrałem już egzemplarze autorskie, na stronach Księgarni Akademickiej (wydawca) książka pojawi się zapewne w poniedziałek, niestety... Fizycznie, w księgarni na ul. św. Anny w Krakowie, książka będzie obecna również w poniedziałek (jak nie zasypie śniegiem

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4325

              #21
              Książka jest co prawda na stronie wydawnictwa, ale nie ma jeszcze opcji zakupu.

              Comment


              • Ziomek87
                Ziomek87 commented
                Editing a comment
                Dzwoniłem tam dzisiaj. Są w trakcie dodawania pozycji do sklepu.
            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10838

              #22
              Dzwoniłem do wydawnictwa. Jest już opcja zakupu, z której nie omieszkałem dokonać.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                #23
                Nie wiedziałem o problemach, więc o 22 kupiłem bez problemu.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4325

                  #24
                  Problemy były tylko na samym początku, jak się okazuje. Też zakupiłem wczoraj wieczorem.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    #25
                    Podobno paczka w drodze. Jak dobrze pójdzie jutro książka wpadnie w me ręce
                    Z drugiej strony u kurierów trwa na dobre szczyt paczkowy, więc może aż tak dobrze nie będzie.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4325

                      #26
                      To masz szczęście, mi wysłano mejla, że wydano zlecenie spakowania. Widzę, że rzecz jest wyczekiwana. Nie ukrywam, że też jej wypatruję.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        #27
                        Pierwsza informacja też dotyczyła pakowania, ale zanim wróciłem do domu była już druga, że kurier odebrał paczkę.
                        W tej chwili jestem już dumnym posiadaczem niezłego tomiska

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • pizmak666
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 1898

                          #28
                          Sławku, a wiadomo kiedy będzie można zakupić pozycję o Górze Ropczyckiej?
                          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                          Comment

                          • Ziomek87
                            Junior
                            • 06-2022
                            • 3

                            #29
                            Dzisiaj i do mnie dotarła książka. Robi wrażenie 👍
                            Troszkę żałuję, że nie znalazł się w zestawieniu żaden z leszczyńskich browarów, a jest Wschowa czy Góra? Być może nie było browaru E. Schneider pana Bogatscha w Hauptvereinigung der Deutschen Brauwirtschaft?

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4325

                              #30
                              Coś z tymi wysyłkami wydawnictwo się ociąga w niektóych przypadkach, więc wciąż trudno mi zweryfikować zawartość.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎