Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Albumy i książki, historie browarów

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Dziś także stałem się posiadaczem książki "Historia świata w sześciu szklankach" Tom'a Standage'a. Piewsze 50 stron jest poświęcone piwu.. Poza tym jest o Coca-coli, kawie, herbacie, winie i innych alkoholach. Łącznie 334 strony.
    Attached Files
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • darek99
      Senior
      • 04-2002
      • 2147

      Browar Hohbergów we Lwówku Śląskim

      Browar Hohbergów we Lwówku Śląskim.
      Autor – Józef Andrzej Bossowski.
      Książka jest w wydaniu czarno – białym, Stron 48 , 2006 rok, sporo ilustracji , zakupiona na Allegro za 12 złotych i uważam że są to bardzo dobrze wydane pieniądze , warto mieć historię browaru w Lwówku Śląskim na półce z książkami.
      Attached Files
      Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
      Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
      skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
      Epikur z Samos.

      Comment

      • pivaria
        Senior
        • 03-2001
        • 1538

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darek99 Wyświetlenie odpowiedzi
        Browar Hohbergów we Lwówku Śląskim.
        Autor – Józef Andrzej Bossowski.
        Książka jest w wydaniu czarno – białym, Stron 48 , 2006 rok, sporo ilustracji , zakupiona na Allegro za 12 złotych i uważam że są to bardzo dobrze wydane pieniądze , warto mieć historię browaru w Lwówku Śląskim na półce z książkami.
        Hm. Czytałem tę książkę z, delikatnie mówiąc, mieszanymi uczuciami...
        Odniosłem wrazenie, że Autor do końca sam nie wiedział czy ma to być o browarze, czy o Lwówku, a może o jego przemyśleniach nt. spraw wyższych i najwyższych? Cóż, przezczytajcie i sami oceńcie...
        Warto ją mieć na pewno z jednego powodu: jest tam sporo ciekawych ilustracji.
        PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
        www.pivaria.pl
        https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          Dokładnie Pivaria ! Autor nie za bardzo coś może się skupić na temacie. Odskakuje co chwila od głównego wątku , dorzuca jakieś swoje przemyślenia i dysputy prawie że filozoficzne. Wg mnie nie podnosi to bynajmniej poziomu opracowania. Daleko tu szukać dogłębnego wyeksploatowania tematu jak np w podobnej publikacji dotyczącej mniejszego i posiadającego mniej zachowanych pamiątek browaru w Sarnakach. Autor zapowiada w treści powstanie a przynajmniej chęć poszerzenia tej publikacji w przyszłości jednak w czasie gdy książka ta powstawała istniał jeszcze browar w Lwówku. Obawiam się że zamknięcie browaru ktore nastąpiło rychło po wydaniu publikacji podetnie chęci i zapał twórczy Autora choć z drugiej strony może wręcz przeciwnie nakłoni go do dokładniejszego wniknięcia w ten niestety zamknięty rozdział historii regionu. Książka warta polecenia z jeszcze drugiego powodu Pivaria: jest to najlepsza publikacja jaką czytałem nt historii lwóweckiego browaru bo jedyna mi znana
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • pivaria
            Senior
            • 03-2001
            • 1538

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
            Książka warta polecenia z jeszcze drugiego powodu Pivaria: jest to najlepsza publikacja jaką czytałem nt historii lwóweckiego browaru bo jedyna mi znana
            Niechętnie, ale przyznam Ci rację oraz pójdę dalej: z ww. powodów jest to NAJLEPSZA NA ŚWIECIE KSIĄŻKA nt. historii lwóweckiego browaru...
            PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
            www.pivaria.pl
            https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

            Comment

            • Piwowar
              Senior
              • 05-2001
              • 2543

              Trochę jestem rozczarowany, bo po przeczytaniu stwierdziłem, że większość tekstu dotyczącego historii samego browaru (nie wspominając o obrazkach) jest po prostu wzięta z tematu "Browar Lwówek Sląski" znajdującego się w dziale Historia. Moim zdaniem wypadałoby chociaż podać źródło informacji.
              Archiwum piwne

              Poznaj
              http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
              Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
              Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

              Comment

              • JAckson
                Senior
                • 05-2004
                • 6122

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                Niew iem czy była wzmiankowana czy nie....

                Piwo we Wrocławiu. Od średniowiecza po czasy współczesne.
                Zakupiłem tę książkę poprzez internet na stronie Muzeum. Cena 20zł. (plus ~5zł koszty przesyłki)
                Last edited by JAckson; 27-08-2007, 18:45.
                MM961
                4:-)

                Comment

                • kruger_nr1
                  Senior
                  • 11-2005
                  • 801

                  Też chętnie bym kupił ''Piwo we Wrocławiu''. Możesz mi JAckson podać adres strony muzeum?
                  Kolekcja puszek piwnych:
                  http://puszkikrugera.web-album.org/

                  Comment

                  • Stolp
                    Senior
                    • 06-2002
                    • 492

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kruger_nr1 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Też chętnie bym kupił ''Piwo we Wrocławiu''.
                    Na stronie muzeum jeszcze jest:
                    http://www.mmw.pl/ksiegarnia/index.php?pok=38
                    ale podobno już się skończyły. Kolega mówił mi, że kupił dla mnie ostatni egzemplarz. Najlepiej sprawdź telefonicznie.
                    Zbieram porcelanki składów z Pomorza; kapsle dziewicze Carlsberga (cały świat) oraz powojenne zdjęcia i pocztówki Słupska
                    Szukam
                    e-materiałów (zdjęć, skanów fantów i artykułów) nt. składów i rozlewni obecnej i dawnej RP z okresu pw-ppf do strony na facebooku BEZ LOGOWANIA:
                    https://www.facebook.com/SkladyRozlewniePiwa

                    Comment

                    • JAckson
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 6122

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kruger_nr1 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Też chętnie bym kupił ''Piwo we Wrocławiu''. Możesz mi JAckson podać adres strony muzeum?
                      Stolp już podał adres. Moim zdaniem książka bardzo ciekawa, choć jeszcze całej nie przeczytałem.

                      Dodam, że we wrocławskim Centrum Taniej Książki dostępne są 3 pozycje książkowe związane z piwem (stan na 31.08).
                      1. Skarbczyk polskiego piwosza (ceny nie sprawdziłem, ale zapewne poniżej 20zł),
                      2. Prosto z Pipy (~15zł)
                      3. Przewodnik piwosza (~16zł)
                      Last edited by JAckson; 02-09-2007, 19:35.
                      MM961
                      4:-)

                      Comment

                      • kruger_nr1
                        Senior
                        • 11-2005
                        • 801

                        dzięki! książkę już czytałem i chciałbym ją mieć w swojej biblioteczce
                        Kolekcja puszek piwnych:
                        http://puszkikrugera.web-album.org/

                        Comment

                        • pivaria
                          Senior
                          • 03-2001
                          • 1538

                          Książka, której nikt nie ma...

                          Tym razem będzie o książce, której nikt nie ma... Z prostego powodu: bo i samej książki nie ma!
                          Ale nie martwcie się. Książka powstanie. Jest jednak małe "ale": pomóżcie ją stworzyć!
                          Po szczegóły odsyłam tu:
                          Prywatne ogłoszenia aktywnych Browarowiczów. Spam oczywiście nie jest tu tolerowany. Ogłoszenia o pracy: Praca w branży
                          PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
                          www.pivaria.pl
                          https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10838

                            Na Koźlakach swoją premierę wydawniczą miała książka pt. "X wieków piwa w Gdańsku".
                            Twarda oprawa, 150 stron, kredowy papier, cena 30zł.
                            Co do samej treści jeszcze nie jestem w stanie się ustosunkować.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                              Na Koźlakach swoją premierę wydawniczą miała książka pt. "X wieków piwa w Gdańsku"..
                              Podobno w sprzedaży detalicznej ma kosztować 49 zł... A okładka wygląda tak:
                              Attached Files
                              Last edited by Pendragon; 16-09-2007, 12:57.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • pivaria
                                Senior
                                • 03-2001
                                • 1538

                                Ukraina

                                Tym razem książka z Ukrainy. Jej autorem jest p. Rościsław Łozowjuk, który prywatnie jest znanym lwowskim birofilem oraz przewodnikiem po tamtejszym Muzeum Piwowarstwa.
                                Tytuł: "Piwo w kulinarnych receptach" - wydawnictwo "Społom", Lwów 2001.
                                Attached Files
                                PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
                                www.pivaria.pl
                                https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎