Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Albumy i książki, historie browarów

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10838

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
    Czy ktoś z was miał w ręku tą książkę?
    Wczoraj udało mi się zakupić w gdańskiej księgarni ów album w cenie 39,90zł. Jest to pięknie wydany album (320 stron) opisujący szcegółowo ponad 350 marek i gatunków piw z całego świata (Polskę reprezentuje m.in. Strzelec Jasny oraz Okocim Porter). Polecam!
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23807

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
      Wczoraj udało mi się zakupić w gdańskiej księgarni ów album w cenie 39,90zł. Jest to pięknie wydany album (320 stron) opisujący szcegółowo ponad 350 marek i gatunków piw z całego świata (Polskę reprezentuje m.in. Strzelec Jasny oraz Okocim Porter). Polecam!
      pojawi się w naszym sklepiku za kilka dni
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • pivaria
        Senior
        • 03-2001
        • 1538

        Nowa Kisążka

        Staraniem Piwnego Magazynu PIVARIA ukazała się kolejna (4) pozycja książkowa. Tym razem jest to "Piwo z Nadbużańskiego Podlasia" - Browar Szumera w Sarnakach. Jej autorami są panowie Janusz W. Nowosielski oraz Rafał Zubkowicz.
        Attached Files
        PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
        www.pivaria.pl
        https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

        Comment

        • wojciex
          Member
          • 02-2006
          • 57

          Witam! Czy istnieją jakieś informacje nt browarów dolnośląskich przed rokiem 1945? Korzystam tylko z niemieckiej strony www.schlesien-bonn.de, ale słyszałem, że zawiera ona błędy. Czy istnieje jakaś literatura odnośnie rodzajów szkła oraz szacowania wieku piwnych flaszek? Pozdrawiam birofilistów

          Comment

          • Piwowar
            Senior
            • 05-2001
            • 2543

            Niestety strona Schlesien-bonn.de z powodu braku czasu jeszcze długo będzie zawierała błędy. Jeżeli zaś chodzi o literaturę, to aktualnie najlepszą książką na temat butelek jest "Formen Deutscher Bierflaschen im Wandel der Zeit" Hansa Steigerwalda. Nad określaniem wieku szkła i butelek pracujemy, ale jest to zajęcie na dziesięciolecia i wykorzystać można aktualnie tylko to, co jest w bazie danych, a żeby pasowało do posiadanych eksponatów, trzeba mieć trochę szczęścia.
            Archiwum piwne

            Poznaj
            http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
            Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
            Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

            Comment

            • wojciex
              Member
              • 02-2006
              • 57

              Nic to, pozostaje mi korzystanie ze strony "bonn" bo i tak jest mi bardzo przydatna Piwowar, na czym głównie polegają błędy tej strony? Pozdrawiam

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23807

                bardzo proszę założyć nowy temat, bo ten nie jest odpowiedni dla omawiania stron internetowych.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • seba_gliwice
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 374

                  Witam,

                  Pod koniec stycznia b.r. po przeszło 10 latach żmudnych i dokładnych badań archiwalnych oraz mozolnych przygotowań edytorskich, nakładem Muzeum w Gliwicach wyszła wreszcie długo oczekiwana pozycja mojego autorstwa - monografia "Zarys Dziejów Piwowarstwa Gliwickiego". Zapraszam serdecznie do jej nabycia, ponieważ nakład wynosi zaledwie 500 szt. Oprócz bardzo szczegółowego odtworzenia historii wszystkich gliwickich browarów (było ich ponad 14 !), zawiera ona również m.in. monograficzne opracowanie historii wrzenia piwa, rzemiosła piwowarskiego i przemysłu browarnianego w Gliwicach, miejskiej gminy piwowarskiej, opakowań i reklamy piwnej funkcjonującej w Gliwicach, opis gatunków piwa wytwarzanych na miejscu oraz importowanych do Gliwic, historię gliwickich piwiarni, hurtowni, składów i rozlewni piwa oraz wiele innych cennych informacji, wydobytych z czeluści archiwalnych magazynów.

                  Poniżej zamieszczam notkę z oficjalnego folderu reklamowego Muzeum w Gliwicach.

                  Wyd. I, Gliwice 2006, format B5, oprawa twarda, 326 stron, fotografie czarno-białe (176) i kolorowe (34), teksty w j. polskim, streszczenia w j. angielskim i niemieckim

                  "Opracowanie Sebastiana Różyńskiego jest pierwszą tak gruntowną i popartą szerokimi badaniami archiwalnymi monografią piwowarstwa gliwickiego w okresie od średniowiecza do połowy XX wieku.
                  Praca wpisuje się w szerszy kontekst badań nad produkcją spożywczą na obszarze Górnego Śląska. Autor skupił się na możliwie dokładnym odtworzeniu historii wszystkich gliwickich browarów, zwłaszcza na tle XIX-wiecznych transformacji rzemiosła piwowarskiego oraz u progu rodzącego się w połowie XIX wieku i rozwijającego się dynamicznie w XX wieku przemysłu browarniczego.
                  Dzięki zgromadzonym przez Autora bogatym zbiorom zabytków i fotografii związanych z piwowarstwem książka prezentuje nie tylko wyjątkowo ważne pod względem źródłowym informacje, ale także rzadkie i wcześniej nie publikowane materiały ikonograficzne dotyczące gliwickiego piwowarstwa".

                  Click image for larger version

Name:	ksiazka okladka.jpg
Views:	1
Size:	17,3 KB
ID:	2022935

                  Comment

                  • vociek
                    • 09-2002
                    • 119

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seba_gliwice

                    Pod koniec stycznia b.r. po przeszło 10 latach żmudnych i dokładnych badań archiwalnych oraz mozolnych przygotowań edytorskich, nakładem Muzeum w Gliwicach wyszła wreszcie długo oczekiwana pozycja mojego autorstwa - monografia "Zarys Dziejów Piwowarstwa Gliwickiego". Zapraszam serdecznie do jej nabycia, ponieważ nakład wynosi zaledwie 500 szt.

                    [ATTACH]25822[/ATTACH]
                    Jestem już szczęśliwym właścicielem tej książki (47 zł wraz z przesyłką). Książka wydana bardzo starannie, wyraźne ilustarcje, twarda okładka. Szczęka mi spadła, gdy czytałem tę książkę i uświadamiałem sobie jak olbrzymią pracę wykonał autor aby uzyskać taki efekt. Zachwycony jestem nie tyle znajomością tematu "piwnego", co wielką miłoscią do swojej "Małej Ojczyzny".
                    Zdrowie autora

                    Comment

                    • seba_gliwice
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 374

                      Wiatm,

                      Dziękuję bardzo za uznanie. Miło jest poczuć, że realizowanie takich projektów daje nie tylko spełnienie swoich własnych pasji, ale również uznanie ludzi związanych z tematem. To dzięki takim opiniom po raz kolejny przekonuję się, że tak ogromna i czasochłonna praca mimo, że nie przynosi korzyści wymiernych (niestey w takim żyjemy kraju ) daje ogromną satysfakcje i poczucie spełnionego obowiązku wobec historii miejsc, w których żyjemy i ludzi pochłoniętych podobną pasją.

                      Pozdrawiam wszystkich i szczerze zachęcam do podjęcia się podobnych wyzwań w obrębie swoich własnych małych ojczyzn ... Jak powiedział sam Georg Hegel - "Nic co wielkie nie powstaje bez pasji"

                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        Zarys dziejów piwowarstwa gliwickiego - cena podawana na stronie Muzeum - 34,00 zł
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • seba_gliwice
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 374

                          Jako autor tej książki potwierdzam 34 PLN jako jej cenę detaliczną na miejscu w Gliwickim Muzeum. Proszę mieć jednak na uwadze, że przy sprzedaży wysyłkowej Muzeum doliczy sobie zarówno za przesyłkę jak i pakowanie. Znając realia będzie to 10-12 PLN.

                          Zresztą najlepiej sprawdzić samemu ...

                          Comment

                          • adam16
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 9865

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seba_gliwice
                            Jako autor tej książki potwierdzam 34 PLN jako jej cenę detaliczną na miejscu w Gliwickim Muzeum. Proszę mieć jednak na uwadze, że przy sprzedaży wysyłkowej Muzeum doliczy sobie zarówno za przesyłkę jak i pakowanie. Znając realia będzie to 10-12 PLN.

                            Zresztą najlepiej sprawdzić samemu ...
                            Najlepiej podjechać do Muzeum, jeśli to w zasięgu Tylko dlatego zamieściłem tą informację.
                            Browar Hajduki.
                            adam16@browar.biz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                            Comment

                            • vociek
                              • 09-2002
                              • 119

                              [QUOTE=seba_gliwice]Jako autor tej książki potwierdzam 34 PLN jako jej cenę detaliczną na miejscu w Gliwickim Muzeum. Proszę mieć jednak na uwadze, że przy sprzedaży wysyłkowej Muzeum doliczy sobie zarówno za przesyłkę jak i pakowanie. Znając realia będzie to 10-12 PLN.


                              Oczywiście cena podana przeze mnie obejmuje również przesyłkę. Muzeum wysyła wyłącznie za pobraniem, więc cena wysyłki jest stosunkowo duża.

                              Comment

                              • Shlangbaum
                                Senior
                                • 03-2005
                                • 5828

                                Omawiana książka w ciągu najbliższej doby pojawi się w sklepie www.piwowar.biz - myślę cały czas nad ceną

                                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎