Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dlaczego piwo PINTY musi kosztować powyżej 10 zł w knajpie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #31
    Pinta w niektórych lokalach w Katowicach jest po 9 zł

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #32
      Wykazałem ile to piwo może kosztować. Przyjąłem do wiadomości informację tomolka (też do tego się jako wspólnik kiedyś się przymierzałem) i uważam, że cena rzemieślniczych powyżej 9 zł jest zwykłym dymaniem klienta. Cóż, stracę to i owo, ale wolę wydać na coś innego.

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #33
        U mnie jest po 7,50 czy po 8zł. Po jedenaście to jest we Wrocku Białej Podlaskiej to trochę daleko do Wrocka.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #34
          Niektórzy nie rozumieją ludzi ze wschodu. Ja też wiele rzeczy nie jestem w stanie pojąć. Jak zrobisz swoje to już minie czas pokuty i zakupię Twoje... ale nie wyżej niż 10 zł (no dobra 9,10 zł)
          Last edited by e-prezes; 10-12-2013, 22:39.

          Comment

          • Mason
            Senior
            • 02-2010
            • 3280

            #35
            Dymanie klienta, wyzysk i tym podobne dyrdymały. Temat, który powraca jak bumerang i zawsze z tym samym skutkiem, czyli żadnym. Czekam (i pewnie nie tylko ja), aż któryś z narzekaczy na ceny otworzy swój lokal w centrum dużego miasta i będzie serwował lane piwa rzemieślnicze z narzutem jakiego wymaga na forum. Byłbym stałym klientem.
            JEDNO PIVKO NEVADI!

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #36
              Ale nie wymagam tej ceny w centrum miasta. Mieszkam na kompletnym zadupiu, gdzie na zimę knajpy mają utarg na poziomie ujemnym.

              Comment

              • tomolek
                Hophead
                • 05-2006
                • 1752

                #37
                Jeszcze mi się przypomniało, że biznesplan zakłada lokal z kuchnią, a na żarciu to dopiero jest marża Bez wsparcia się koncepcją "gastropubu" narzut musiałby być jeszcze większy.

                Dla zobrazowania kosztów podam przykładowe ceny lokali w Lublinie. Lokal około 200 m k.w w centrum jednak w sporym oddaleniu od deptaka i Starego Miasta (które przyciągają 90% ludzi wychodzących "na miasto") miesięczny koszt wynajmu to 12 000 zł netto (bez opłat za media itp.)
                Kamienica na Starym Mieście, nietypowa bo bardzo wąska, w rezultacie powierzchnia do wykorzystania wcale nie tak duża, a problemy z adaptacją lokalu ogromne (nie wiadomo gdzie zrobić kuchnię, bez windy gastronomicznej ani rusz) 30 000 zł netto za miesiąc.
                W obu przypadkach dochodzi do tego bardzo mała powierzchnia na urządzenie ogródka, w lecie - tragedia.
                Weźcie pod uwagę, że do tego trzeba dodać prąd, wodę, ścieki no i ogrzewanie tak dużej powierzchni w zimie. A nakłady na inwestycję? W przypadku pierwszego z przykładowych lokali jeszcze nie tak źle, bo był po pełnej renowacji, stan "deweloperski" (ale policzcie sobie chociażby koszty samej posadzki - materiał i robocizna). W drugim przypadku z racji nietopowego lokalu, jego "zabytkowści" koszty poszłyby w setki tysiące złotych.
                A reszta kosztów? Mnóstwo ludzi nie zdaje sobie ile to różnych wydatków czeka właściela knajpy... Kiedyś już o tym pisałem http://www.browar.biz/forum/showpost...2&postcount=69

                Mały update do tamtego postu: o dziwo okazuje się, że ceny w Lublinie dorównują tym w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku.
                www.ohbeautifulbeer.com

                www.mateuszdrozdowski.pl

                „Kwaśny Edi herbu Koreb

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #38
                  Czyli jak rozumiem wszystkim odpowiada cena PINTY i innych rzemieślników w handlu detalicznym? Pytanie retoryczne, bo jak wiedzę, że nikt nie oponuje...

                  Comment

                  • tomolek
                    Hophead
                    • 05-2006
                    • 1752

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    Czyli jak rozumiem wszystkim odpowiada cena PINTY i innych rzemieślników w handlu detalicznym? Pytanie retoryczne, bo jak wiedzę, że nikt nie oponuje...
                    Ależ nie, ja chciałbym odbierać swoja porcję Pinty w ramach co miesięcznego deputatu, albo uzyskać na nie 50% dofinansowania z dajmy na to z urzędu miasta.
                    Ale skoro nie żyjemy już w czasach słusznie minionych, ceny kształtują zdrowe rynkowe zasady. Skoro wszystko sprzedaje się na pniu w takich cenach, to przecież nie będą cen obniżać. Czy Ty jako producent zrobiłbyś to w tej sytuacji?
                    Towar jest wart tyle ile klient jest skłonny za to zapłacić...
                    www.ohbeautifulbeer.com

                    www.mateuszdrozdowski.pl

                    „Kwaśny Edi herbu Koreb

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #40
                      OK, nie mam więcej pytań i temat można zamknąć. Ja odpadam.

                      Comment

                      • concerto
                        Senior
                        • 09-2003
                        • 859

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                        otworzy swój lokal w centrum dużego miasta i będzie serwował lane piwa rzemieślnicze z narzutem jakiego wymaga na forum. Byłbym stałym klientem.
                        To może pytanie pomocnicze - pytam bo nie wiem. Czy jest w dużym polskim mieście knajpa z piwem okołorzemieślniczym, która funkcjonuje poza ścisłym centrum z powodzeniem, z cenami znacząco niższymi?

                        We Wroc swego czasu bardzo dobre ceny miał Lamus ( 8 zł. za RJ ), ale to chyba się skończyło i podobne piwa oscylują teraz wokół 10 zł
                        "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                        Comment

                        • olie
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 777

                          #42
                          PDSL miał po otwarciu takie ceny, dalej je ma co jakiś czas (fiesty + poniedziałki).

                          Comment

                          • anteks
                            maruda
                            • 08-2003
                            • 10738

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
                            To może pytanie pomocnicze - pytam bo nie wiem. Czy jest w dużym polskim mieście knajpa z piwem okołorzemieślniczym, która funkcjonuje poza ścisłym centrum z powodzeniem, z cenami znacząco niższymi?

                            We Wroc swego czasu bardzo dobre ceny miał Lamus ( 8 zł. za RJ ), ale to chyba się skończyło i podobne piwa oscylują teraz wokół 10 zł

                            W promocji po 7zl. piwa 18blg po 10zł
                            Mniej książków więcej piwa

                            Comment

                            • WojciechT
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 2546

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
                              To może pytanie pomocnicze - pytam bo nie wiem. Czy jest w dużym polskim mieście knajpa z piwem okołorzemieślniczym, która funkcjonuje poza ścisłym centrum z powodzeniem, z cenami znacząco niższymi?

                              We Wroc swego czasu bardzo dobre ceny miał Lamus ( 8 zł. za RJ ), ale to chyba się skończyło i podobne piwa oscylują teraz wokół 10 zł
                              Rino w Sosnowcu. Pinta, AleBrowar po 8 zł.
                              Last edited by WojciechT; 11-12-2013, 08:04.

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                #45
                                Zawsze mnie zastanawiało dlaczego na tym forum tak zaciekle broni się "dymających". To jakaś choroba zakaźna idąca od góry, a której objawami jest przekonanie, że wolny rynek tworzą tylko wytwórcy, producenci i usługodawcy? Czy na pewno "dymany" niema prawa zmienić pozycji w jakiej odbywa się ten piękny akt?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎