Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Porozmawiajmy o gustach...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #46
    FCJP - SAMOKRYTYKA

    grzech napisał(a)


    Marusiu Droga !

    W morzu postów typu "duże jest be, małe jest cacy", twój wyróżnił się świerzością poglądów, ostrością i kontrowersyjnością sądu. Mam więc pytanie: co sądzisz o ludziach lubiących mielone z dużą ilością czosnku i pijących Łomżyńskie Mocne z bączka ???
    Wiem, wiem - świeżością.

    Comment

    • Kemp
      Senior
      • 03-2002
      • 357

      #47
      A może zamiast dielić ludzi pod kątem spożywania, podzielilibyśmy ich na mądrych i głupich ?
      Kemp

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23805

        #48
        lepiej pięknych i mądrych
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • StaryKocur
          Senior
          • 01-2002
          • 1521

          #49
          A jak się trafi jakaś żaba?

          SK
          Piwo pite z umiarem
          nie szkodzi w żadnych ilościach.

          Comment

          • StaryKocur
            Senior
            • 01-2002
            • 1521

            #50
            Upsss.
            Chyba popelniłem faux- pas
            Rzecz jesna, nie miałem na mysli zielonego kolegi,
            co to filuternie mruga do nas na Forum lewym oczkiem.

            SK
            Piwo pite z umiarem
            nie szkodzi w żadnych ilościach.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #51
              co dalej?

              ja mimo to nadal jestem ciekaw czy małe browary zamierzają zrobić coś, by ich produkty były bardziej znane (przy okazji tego, iż mogą być bardziej strawniejsze )

              Comment

              • yendras
                Senior
                • 12-2001
                • 2052

                #52
                Piwofil napisał(a)
                EE dla mnie to wszystko przesada, może ktoś nie jest smakoszem i piwo lech z puszki mu odpowiada, bo nie ma czasu szukać innego, a np. wie wszytko o herbacie czy kawie i w tym jest dobry?
                Myślę, że jak ktoś pije lecha z puszki, to wystarczy mu herbatka tetley w okrągłej saszetce (ciekawe, czy kiedykolwiek widział te śmieci w środku) oraz jakaś fajna kwa rozpuszczalna typu maxwell house. Z kolei jest szansa, że osoba która przywiązuje wagę do smaku herbaty i kawy przy wyborze piwa również kieruje się smakiem, a nie np. reklamą.
                Tak jak Marusia uważam, że jest mnóstwo ludzi którzy jedzą byle co i byle czym popiją. Nie przywiązują do tego wagi, może jest to jakiś rodzaj życiowego lenistwa. Przy kupnie piwa kieruja się reklamą albo różnymi stereotypami - np. "żywiec najlepszym piwem w Polsce jest", "tanie i nieznane nie może być dobre" itp. Wielu spośród nich moze byc jednak np. najlepszymi kumplami i w ogóle ludźmi o szerokich horyzontach, z którymi fajnie się rozmawia, a akurat kwestia smaku piwa jest dla nich zupełnie nieistotna.
                A w ogóle jeżeli chodzi o produkcję wielkich browarów, to też nie można sprawy demonizować. Mamy do nich niechęć, bo wykańczają małe browary. Strasznie unifikuja i uśredniają (oczywiście w dół ) smak piwa, ale takiego okocimia, specjala EB czy żywca można wypić bez większego bólu (w każdym razie w ostateczności na pewno tak )

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #53
                  nie chwaląc się to m.in. ja należę do ludzi, którzy nie tylko w przypadku piwa kierują się smakiem, a nie reklamą czy ogólnoznaną marką. kawę kupuję w specjalnych sklepach, na miejscu mieloną, herbaty również! co do jedzenia to sam je sporządzam co by mieć pewność co jem.

                  Comment

                  • iron
                    Senior
                    • 08-2002
                    • 6703

                    #54
                    male czy duze

                    Male browary beda zawsze raczej lokalne, a duze korporacje wszedobylskie. I chyba na tym polega urok malych browarow ze bedac w miescince "X" mozna sobie sprobowac z kija lub butelki jakiegos piwka o istnieniu ktorego sie nie wiedzialo, a jak zasmakuje mozna (jak to ma w zwyczaju zythum) przytachac sobie do domu jakis zapasik probowanego specyfiku.
                    A czy gdyby nie "wielka czworka" czy mielibyscie tyle radochy z myszkowania po sklepikach, marketach i stacjach benzynowych w poszukiwaniu czegos nowego?
                    Sam staram sie probowac rozne piwa i niejedno piwo z malych browarow mi smakowalo, ale tych ktore nie przypadly mi do gustu tez bylo sporo i od nich na przyklad wole masowe Debowe mocne, czy Tatre
                    A tak na marginesie to polskie piwa z duzych browarow, w moim mniemaniu sa i tak o wiele lepsze niz zachodnia masowka (zwlaszcza niemiecka).
                    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                    Rock, Honor, Ojczyzna

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #55
                      yendras napisal/a

                      Myślę, że jak ktoś pije lecha z puszki, to wystarczy mu herbatka tetley w okrągłej saszetce (ciekawe, czy kiedykolwiek widział te śmieci w środku) :kac
                      Choć nie piję Lecha z puszki, to wystarczy mi Tetley w saszetce, głównie dlatego, że nie lubię, jak mi w herbacie pływają jakieś syfy.

                      Jakie śmieci wkładają chłopcy tetleyowcy do saszetek?

                      Comment

                      • yendras
                        Senior
                        • 12-2001
                        • 2052

                        #56
                        żąleną napisał(a)


                        Choć nie piję Lecha z puszki, to wystarczy mi Tetley w saszetce, głównie dlatego, że nie lubię, jak mi w herbacie pływają jakieś syfy.
                        Jakie śmieci wkładają chłopcy tetleyowcy do saszetek?
                        Nie oczekuj żadnych sensacji typu odwłoki karaluchów lub rozdrobnione kozie odchody - jest to prostu sieczka, która nie ma nic wspólnego z liśćmi. A herbatę parzy się z liści, a nie z łodyg i innych trocin.
                        Przećwicz sobie coś takiego Żą i sam zobaczysz, że liście opadną na dno i żadne sysfy nie będą Ci kleić się do zębów przy konsumpcji.

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #57
                          Chyba jednak nie przekonam się do herbaty sypanej - lubię wypić napój do końca, a jak na dnie są fusy, to zadanie jest utrudnione.

                          Jak piję grzańca, to też wolę dodać cynamon i goździki w formie niezmielonej, żeby dało sie to wyjąć przed konsumpcją i żeby nie było problemu z miałem, który opada na dno.

                          Comment

                          • adam16
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 9865

                            #58
                            żąleną napisał(a)


                            Choć nie piję Lecha z puszki, to wystarczy mi Tetley w saszetce, głównie dlatego, że nie lubię, jak mi w herbacie pływają jakieś syfy. :
                            Jeżeli użyć specjalnych naczyń (dzbanek z filtrem, specjalny kubek) to można się delektować herbatą bez "śmieci". Zresztą w sklepach specjalistycznych (np. "Świat Herbaty"), można kupić oprócz herbat, różne gadżety ułatwiające życie.
                            Browar Hajduki.
                            adam16@browar.biz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              #59
                              Jestem na to zbyt leniwy. Poza tym kilka razy miałem do czynienia z taką zamykaną metalową łyżką i stwierdziłem, że nie jest to rewelacja.

                              Zresztą tetleyowski Earl Grey z saszetki naprawdę mi smakuje.

                              Comment

                              • adam16
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 9865

                                #60
                                Pozbawiasz się w ten sposób wielu ciekawych doznań smakowych. Bo herbaty potrafia być bardzo, bardzo różne i smakowite. Tetley to przy nich woda. Choć też ją pijam, nawet lubię to nie ma jak inne "prawdziwe" herbaty.
                                Browar Hajduki.
                                adam16@browar.biz
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎