Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Porozmawiajmy o gustach...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dropun
    Member
    • 05-2002
    • 60

    #61
    Jeśli już mówicie o herbatkach to bardzo dobre są herbaty AHMAD TEA ,tylko takie w tej chwili piję. Bardzo polecam.

    Comment

    • Piwofil
      Senior
      • 01-2002
      • 907

      #62
      jestem niesamowity

      Jednym małym zdankiem mojego autorstwa o herbacie podchwyconym przez Yendrasa zmienił się całkiem temat, zamiast mówić o piwach wszyscy o herbatach. W każdym razie Art nie może nic zrobić, bo w temacie nie ma słowa o tym, że mają to być gusta piwne. Ja swoją drogą pije herbate earl grey, bo ma całkiem miły posmak no i Liptona, tak apropo wielkich
      www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

      Comment

      • grzech
        Senior
        • 04-2001
        • 4592

        #63
        a propos

        A ja uzywam herbaty wyłącznie do popijania kanapek i interesuje mnie tylko przeciętny smak herbaty, który nie będzie mi przeszkadzał w jedzeniu. Earl Grey jest be.

        Comment

        • baklazanek
          † 2014 Piwosz w Raju
          • 08-2001
          • 3562

          #64
          No skoro każdy pisze o herbacie to i ja coś dodam od siebie Ja herbaty nie pije w ogóle. Nie smakuje mi i już. I chyba nigdy to się nie zmieni. Zresztą taki sam stosunek mam do kawy. Kawie i herbacie mówię Nie

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #65
            Re: a propos

            grzech napisal/a
            A ja uzywam herbaty wyłącznie do popijania kanapek i interesuje mnie tylko przeciętny smak herbaty, który nie będzie mi przeszkadzał w jedzeniu. Earl Grey jest be.
            ...zkonkurencyjny.

            To jest po części odpowiedź na kwestię gustów - wielu używa piwa do popijania chipsów lub potraw z grilla i piwo ma im nie przeszkadzać w jedzeniu.

            Comment

            • pulas
              Senior
              • 08-2001
              • 965

              #66
              A poza tym picie herbaty to snobizm. W Polsce pijano od zawsze wodę, miody, wina i piwa (no i gorzałkę oczywiście) a nie jakąś tam herbatę
              Last edited by pulas; 04-09-2002, 12:42.
              pułaś
              ---------------------------------
              "(...)W kącikach flechtów wieczór już
              Lśni jak porzeczka krwawa
              Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
              I między bajki wkładam"

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #67
                nie zgadzam się! mogę obyć się przez jakiś czas bez kawy, piwa i innych napojów alkoholowych, ale bez herbaty nie wyobrazam sobie życia. nic jej nie zastąpi!

                Comment

                • pieczarek
                  zwykle cham i prostak
                  • 06-2001
                  • 5011

                  #68
                  Problem w tym, że herbata (a często i piwo) wcale nie służą jako napój. Zwykle (szczególnie herbata) spełniają rolę popychacza. Odgryzam kawałek bułki, dwa szybkie ruchy żuchwą, łyk herbaty i pooooszło.
                  Tymczasem prawidłowo powinniśmy dokładnie pogryźć i rozdrobnić, wyprodukować przy tym odpowiednią ilość śliny i dopiero wówczas przekazać kawałek bułki do dalszej obróbki w żołądku. Herbata nie zawiera w sobie enzymów śliny. I cały dalszy proces trawienia jest przez to wypaczony.
                  Ale to tylko taka uboczna uwaga nie mająca nic wspólnego z gustem.

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    #69
                    StaryKocur napisal/a
                    A jak się trafi jakaś żaba?

                    SK
                    Albo, co gorsza - STARY KOCUR??
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #70
                      grzech napisal/a


                      Marusiu Droga !

                      W morzu postów typu "duże jest be, małe jest cacy", twój wyróżnił się świerzością poglądów, ostrością i kontrowersyjnością sądu. Mam więc pytanie: co sądzisz o ludziach lubiących mielone z dużą ilością czosnku i pijących Łomżyńskie Mocne z bączka ???
                      Mielone, czy nie mielone - czosnek w każdej ilości i ze wszystkim . No, PRAWIE wszystkim.

                      A w ogóle to rozchodziło mię się o to, że - sami zauważcie - jak my w większości na tym forum mamy różne gusta na temat różnych rzeczy - ale je MAMY. A są tacy, co nie mają zdania, hamburger, frytki mrożone i Lech z puszki do popicia.
                      Nie dbają o smak w sensie ogólnym tego słowa.
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #71
                        e-prezes napisal/a
                        nie zgadzam się! mogę obyć się przez jakiś czas bez (...) piwa (...) ale bez herbaty nie wyobrazam sobie życia. nic jej nie zastąpi!
                        Kolega chyba znalazł się na niewłaściwym forum... Może to jest okazja do przyznania pierwszej Nagany Browaru?
                        Last edited by żąleną; 04-09-2002, 22:40.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #72
                          cały problem z piwem to to, iż nie da się go dużo pić (kalorie, alkohol) - herbaty owszem, a ja pochłaniam spore ilości płynów ponad 10 herbat dziennie + 2 kawy + przynajmniej jedno piwo + czasem sok. prohibicje na alkohol już ktoś próbował wprowadzić, na herbatę jeszcze nie.
                          zresztą to nie ja zmieniłem temat na herbaciany. też wolałbym rozmawiać o gustach... innych

                          Comment

                          • pulas
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 965

                            #73
                            Marusia napisal/a

                            A w ogóle to rozchodziło mię się o to, że - sami zauważcie - jak my w większości na tym forum mamy różne gusta na temat różnych rzeczy - ale je MAMY.
                            Tylko, że często uważamy, ze są one JEDYNIE SŁUSZNE!
                            Odbieramy często prawa innym do tego, aby mogło im samkować coś innego, bo wtedy, według wielu z nas, nie mają gustu...
                            pułaś
                            ---------------------------------
                            "(...)W kącikach flechtów wieczór już
                            Lśni jak porzeczka krwawa
                            Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
                            I między bajki wkładam"

                            Comment

                            • baklazanek
                              † 2014 Piwosz w Raju
                              • 08-2001
                              • 3562

                              #74
                              Może i czasem się tak dzieje ale to wynika też z egoizmu drugiej strony która twierdzi że dane piwo jest niedobre chodź nigdy go nie próbowała. I taki jest właśnie stosunek do nieznanych piw przez dużą część osób. Z pewnością gdyby ci ludzie spróbowali kilka piwek z mniejszych browarów to sami by zobaczyli że do tej pory pili o wiele gorsze produkty!!!
                              Rozumiem jeżeli ktoś przetestował piwa z dużych i małych browarów i wybrał by Lecha czy Żywca. Ma się wtedy już szersze spojrzenie na gamę piw i można coś sobie wybrać. Ale nie jeżeli pił tylko Okocimia i twierdzi że Brok to świństwo i w życiu go nie tknie.

                              Comment

                              • jerzy
                                piwoholik
                                • 10-2001
                                • 4705

                                #75
                                Spotkałem kiedyś człowieka, który stanowczo twierdził, że najlepszym piwem jest EB. Ponieważ zdecydowanie się z tym nie zgadzałem, zacząłem drążyć temat wypytując się go o inne gatunki. "EB jest najlepsze, wszystko inne to syf."

                                No dobra, powiecie że taki miał ten człowiek gust?
                                Błąd. Ten człowiek nie miał gustu - w końcu okazało się, że on NIGDY nie wypił innego piwa!!!
                                browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                                Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎