Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zdazylo sie dzisiaj...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sredstvom
    Senior
    • 10-2015
    • 362

    Zdazylo sie dzisiaj...

    Tak mnie naszlo, bo poczulem sie staro...

    30.07.1994, czyli 25 lat temu zmarl Rysiek Riedel. Bylem w sumie gowniarzem, ale pamietam szok, kiedy pojawila sie ta informacja. Starsza siostra katowala Dzem, wiec bylo sie z ich muzyka za pan brat.

    Wie ktos z Was moze, kiedy te cwierc wieku minelo??

    Za oknem wrzeszcza ludzie
    Szybe stlukl rzucony kamien
    Czy wiesz jak czuje sie
    Gdy w objeciach trzymam smierc?
    Gdy wyrok napisany w lekarza oczach szklanych
    Gdy leca, leca tak, jak ten malowany ptak...
    Czy napija sie panowie piweczka?
  • tfur
    Senior
    • 05-2006
    • 1303

    #2
    niewiele słuchałem dżemu
    dziś nie słucham w ogóle
    moi ówcześni idole
    zawinęli się o wiele wcześniej
    (hendryks, dżoplinka...)
    ale i na mnie ta wiadomość
    zrobiła wtedy wrażenie
    a lata lecą
    życie
    ...
    veni, emi, bibi

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #3
      Ja widać jestem młodszy lub wychowywałem się w innych czasach. Nie kojarzę tego wydarzenia, a już na pewno nie było dla mnie traumatyczne. Co nie znaczy, że nie szanuję dorobku tego zespołu (u nas gra się kawałki Dżem na miejskim placu i bywam na koncertach lokalnych naśladowców). Dla mnie kamieniem (choć nie tak wielkim) milowym był wyjazd na Podlasie 10 lat temu. Może mniejszy, ale też szmat czasu.

      Comment

      • sredstvom
        Senior
        • 10-2015
        • 362

        #4
        Juz sobie tak lat nie odejmuj, Prezesie! Owszem, wszyscy kiedys bylismy kilka(nascie) kilogramow mlodsi, no ale... :-)
        Czy napija sie panowie piweczka?

        Comment

        • iron
          Senior
          • 08-2002
          • 6703

          #5
          Szok był - bo zapewne nikt poza najbliższym otoczeniem nie zdawał sobie sprawy ze stanu Riedla. To znaczy wiadomo, bylo że ćpał i że odsunęli go z zespołu, ale to przecie nie pierwszy raz.
          No i czasy były inne - praktycznie bez internetu i komórek, wiec i przepływ informacji ograniczony.
          Pamiętam, że jechałem do znajomych na Mazury pod namiot (oni wyjechali wcześniej) i przywiozłem im tą wiadomość - nic nie wiedzieli...
          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
          Rock, Honor, Ojczyzna

          Comment

          • sredstvom
            Senior
            • 10-2015
            • 362

            #6
            Jeszcze inna rzecz, ze na swoj sposob byla to w Polsce rzecz bez precedensu - owszem, w szerokim swiecie slawni ludzie zagrzewali sie na smierc, w kraju tez jeden czy drugi narkoman byl wywozony spod dworca w worku - ale ten problem nie trafil u nas dotychczas na "salony", nie bylo wczesniej takiej postaci, ktora sie przekrecila przez prochy. Dotyczylo to albo "zgnilego zachodu" przed '89, albo marginesu, cpunow z przejsc podziemnych, ktorymi sie gardzilo.

            Przy zachowaniu wszelkich proporcji - podobnie bylo 3 lata wczesniej przy okazji smierci Freddiego. Owszem, swiat wiedzial juz o AIDS, owszem, ten czy inny celebryta zdazyl sie wykonczyc. Ale dotychczas nie dotyczylo to samego swiecznika. Dopiero smierc Freda uswiadomila calemu swiatu, jak cholernie blisko kazdego z nas czai sie to niebezpieczenstwo.

            Takie luzne przemyslenia przy popoludniowym espresso :-)
            Czy napija sie panowie piweczka?

            Comment

            • sredstvom
              Senior
              • 10-2015
              • 362

              #7
              Coby autorski watek dalej pociagnac...

              Dzisiaj 85-te urodziny obchodzilby Elvis Presley. Postac moze i dla niektorych groteskowa - ale facet byl genialny i tytulu krola r'n'r nie odbierze mu nikt. Nawet Lemmy kiedys w wywiadzie powiedzial, ze "gdyby nie bylo Elvisa i innych, nie byloby mnie". A nie chce sobie wyobrazac, jak wygladalby swiat, gdyby nie bylo Motörhead :-)

              A wiec, kochany panie Presley, panskie urodzinowe! Well it's one for the money, two for the show, three to get ready, now go, cat, go! :-)
              elvis, presley, Elvis Presley, Blue Suede Shoes '68, Blue Suede Shoes, the king
              Czy napija sie panowie piweczka?

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎