Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pandemia COVID-19

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    To już dwie dawki masz zaliczone? Ja się szczepiłem przed 1 kwietnia a drugą mam na połowę czerwca. Na szczęście (nie-szczęście) odwołali mi lot na początku czerwca, więc nie muszę się martwić o niepotrzebny test.

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10836

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      To już dwie dawki masz zaliczone? Ja się szczepiłem przed 1 kwietnia a drugą mam na połowę czerwca. Na szczęście (nie-szczęście) odwołali mi lot na początku czerwca, więc nie muszę się martwić o niepotrzebny test.
      Zapewne ma Pfizera lub Moderne a Ty AZ.
      Last edited by abernacka; 05-05-2021, 22:15.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • yavo
        Młóto w butach
        • 03-2009
        • 909

        Pfizer; doprecyzowując - druga dawka w nadchodzącą niedzielę.

        Comment

        • Warzywo
          Senior
          • 08-2016
          • 955

          pojawiają się ciekawe informacje, że tak naprawdę sars wcale nie powoduje kłopotów z płucami (a przynajmniej nie bezpośrednio) tylko jest chorobą naczyniową. w dupę więc można sobie wsadzić szczepionki, tyle, że tu jest za duża kasa do zrobienia na ludziach więc "pandemia" będzie trwała ile trzeba (w ogóle jest śmiertelność i skala zagrożenia jest nikła wobec środków jakie przez ten rok podejmują wynajęci przez koncerny politycy). druga sprawa to artykuł z Nature (może już nie ta renoma co w latach 90 ale ciągle poważne pismo gdzie ukazujący się artykuł musi spełniać kryteria naukowości) gdzie po przebadaniu około 80 rejonów świata jasno stwierdzono, że stosowane obostrzenia, lockdowny y maseczki NIE mają żadnego znaczenia i sensu bo nie ma żadnych różnic w rejonach gdzie są i gdzie ich nie ma. Co zreszta każdy rozsądny, nie zmanipulowany propagandą człowiek wiedział i widział.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            no i?

            Comment

            • yavo
              Młóto w butach
              • 03-2009
              • 909

              W szczytowym okresie siedemset zgonów dziennie; w Polsce 105 tysięcy nadmiarowych zgonów względem pięcioletniej średniej (marzec do marca); Johnson&Johnson sprzedaje szczepionkę po kosztach, ale "kasa do zrobienia" i "niska śmiertelność".

              Jakbym słyszał moją matkę - nie wierzy w szczepionki, nie wierzy w pandemię, ale jak miała jechać do swojej wnuczki, a okazało się że ta mogła mieć styczność z kowidem, no popatrz - jednak nie pojechała. Matka, jedź, no przecież nie ma pandemii! Ojciec - to samo: facet po zawale, ma bypassy i cukrzycę. I co, nie nie zaszczepię się, jestem supersilny!

              Ten facet był triathlonistą, biegał maratony, przepłynął wpław Bosfor, wydawało się że jest niezniszczalny, a pokonał go kowid - żadna choroba współistniejąca, bo takiej nie miał.
              Last edited by yavo; 07-05-2021, 08:50.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12118

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yavo Wyświetlenie odpowiedzi
                I co, nie nie zaszczepię się, jestem supersilny!

                .
                Racja. Poza tym - w tym przypadku te ograniczenia naprawdę (poza handlem, gastronomią,częścią usług i turystyką) zwykłego człowieka dotykają w ograniczonym stopniu.

                Większe dbanie o higienę, zasłanianie twarzy (dzięki maseczkom wielu odkryło, że ma problemy z higieną jamy ustnej) czy też ograniczenie wyjść do kin, teatrów, restauracji i wyjazdów turystycznych, to naprawdę nic z w porównaniu z reżimem, który przechodzą osoby chore na inne przewlekłe choroby i ich bliscy.

                Około sto lat temu pandemia hiszpanki pochłonęła więcej ofiar niż I wojna światowa. Kiedy za sto lat wybuchnie kolejna pandemia, kolejni supersilni nie będą pamiętać o kowidach.

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  Czy ktoś z was przeszedł covida ?
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • Latarnik
                    Premium Lamplighter
                    • 06-2004
                    • 4994

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                    Czy ktoś z was przeszedł covida ?
                    Ja, rok temu.
                    5400 kapsli z wypitych piw
                    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                    Comment

                    • sibarh
                      PremiumUżytkownik
                      • 01-2005
                      • 10384

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi

                      Ja, rok temu.
                      Jak przebieg choroby ?
                      Lekko, ciężko, szpital ?
                      I jak potem, jakieś powikłania ?
                      2800 nowe piwa opisałem na forum
                      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                      Comment

                      • Latarnik
                        Premium Lamplighter
                        • 06-2004
                        • 4994

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi

                        Jak przebieg choroby ?
                        Lekko, ciężko, szpital ?
                        I jak potem, jakieś powikłania ?
                        Przebieg dość ciężki. leczyłem się sam w domu.
                        Pełen powrót do zdrowia.

                        W tym samym czasie chora była moja żona, ona oznaczyła sobie przeciwciała, wiec z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, ja tez miałem covida.
                        5400 kapsli z wypitych piw
                        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                        Comment


                        • tfur
                          tfur commented
                          Editing a comment
                          także mam kowid za sobą
                          przechorowaliśmy rodzinnie: ja, żona i córki
                          u mnie choroba przebiegła dwuetapowo:
                          najpierw trzydniowy epizod grypowy
                          potem antrakt i trzydniowa mgła z deprechą
                          wszyscy wróciliśmy w pełni do zdrowia
                          a leczyliśmy się tylko ibuprofenem i paracetamolem
                          podsumowując, nie polecam, ale raz można
                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎