Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Władca Pierścieni

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • peefco
    Member
    • 10-2002
    • 71

    #91
    No czesc, walsnie sie zarejestrowalem i jeszcze troszke sie gubie, The Lord of the Rings mam w orginale na dysku, chetnie obejzalbym po polsku, ale jako ze zyje po drugiej stronie wielkiej wody to mam problemy ze sciagnieciem z WinMx. Jezeli ktos chce sie wymienic to prosze o wiadomosc peefco@wp.pl A jezeli ktos chce po prostu sciagnac sobie ode mnie to tez niech napisze. Jestem patriota i zrobie wszystko co w mojej mocy he he.

    Comment

    • szostak
      Gość
      • 02-2002
      • 1176

      #92
      Właśnie obejrzałem władcę na kasecie. Pierwszy szereg armii elfów i ludzi już nie wywija mieczami tak sprawnie. Sauron tłukący ludzi Elendila i Gil-Galada juz nie taki. Troll jakiniowy w Morii nie robi wrażenia.
      I przy okazji okazało się, że nie jest to film dla dzieci. Gdy moje obejrzały Harrego Pottera, to zaraz zamówiły sobie u dziadka po miotle i pytały, gdzie można sobie kupić sówkę. Niekoniecznie śnieżną. Teraz obawiałem się, że moja obrączka ślubna będzie w niebezpieczeństwie. Gdzie tam! Córka (8 lat) kręciła tylko nosem na elfy, że jakieś brzydkie (nic dziwnego, filmowe Galadriela i Arwena urodą nie grzeszą), aczteroletni syn, gdy się pojawiały orki i trolle krzyczał, że to potwór z Halego Potela.

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #93
        Mnie się tam Elfki podobają
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • szostak
          Gość
          • 02-2002
          • 1176

          #94
          adam16 napisał(a)
          Mnie się tam Elfki podobają
          Dla mnie obie są wymoczkowate. Czekam teraz, jaka będzie Eowina.
          Zastanawiam się tylko, po jaką cholerę w "Dwóch Wieżach" jest ponoć aż 43 minuty walki w Helmowym Jarze. Ja rozumiem, że Jackson robi film kasowy, czyli dla przeciętnego widza, wychowanego na "Powrocie szaleńca z piłą tarczową 4" i innych idiotyzmach, ale to już lekkie przegięcie.

          Comment

          • Gollum
            Gość
            • 09-2002
            • 307

            #95
            adam16 napisał(a)


            Nie pojmuję tworzenia nowych tłumaczeń w takich wypadkach, jak "Władca Pierścieni" czy "Diuna". Ale widać wydawcy nie liczą sie z kosztami i dają zarobić kolegom tłumaczom.
            Skibniewska to klasyka. I basta!
            Jest jeszcze coś gorszego: Kubuś Puchatek jako misia dziewczynka o imieniu Fizia Phi-Phi. Takiego potwora stworzyła tłumaczka z Lublina. Ponoć gdzieś powstało towarzystwo obrony męskości Kubusia Puchatka. gdybym wiedział gdzie, to bym się doń zapisał.

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #96
              To był(a) Fredzia-Phi-Phi.

              Problem w tym, że oryginalny Kubuś Puchatek nazywał się Winnie, co większość Anglosasów potraktuje jako zdrobienie od damskiego imienia Winnifred. Tylko że Anglosasi kombinują z imionami jak koty w bramie i po pierwsze ktoś może sobie zdrobnić Winnie od jakiegoś męskiego imienia, a po drugie może po prostu nadać damskie imię chłopcu (lub odwrotnie), co nie jest wcale wyjątkiem w krajach anglojęzycznych, zwłaszcza w Stanach.

              Więc Fredzia jest kiepskim pomysłem, bo jest całkowicie jednoznacznA. Jeśli już, to można by pokombinować z męskimi imionami kończącymi się na 'a'.

              Comment

              • baklazanek
                † 2014 Piwosz w Raju
                • 08-2001
                • 3562

                #97
                adam16 napisał(a)
                Mnie się tam Elfki podobają

                Elfki czy Elf??

                Comment

                • Gambrinus
                  • 06-2001
                  • 696

                  #98
                  "Dwie wieze" bardzo mi sie podobaly, sceny batalistyczne tez. Arwen jak dla mnie jest sliczna (Wole ja od Eowyn, choc generalnie wole blondynki...) Juz czekam na "The Return of the King"
                  Popieraj małe browary!!!
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • Gollum
                    Gość
                    • 09-2002
                    • 307

                    #99
                    żąleną napisał(a)
                    To był(a)
                    Więc Fredzia jest kiepskim pomysłem, bo jest całkowicie jednoznacznA. Jeśli już, to można by pokombinować z męskimi imionami kończącymi się na 'a'.

                    Na przykład Kuba, czyli Jakub, albo inaczej KUBUŚ.
                    Cóż, po raz kolejny się potwierdza, że przekład jest jak kobieta, piękny albo wierny.

                    Comment

                    • adam16
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 9865

                      baklazanek napisał(a)



                      Elfki czy Elf??
                      Elf najbardziej
                      Browar Hajduki.
                      adam16@browar.biz
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                      Comment

                      • baklazanek
                        † 2014 Piwosz w Raju
                        • 08-2001
                        • 3562

                        Gambrinus napisał(a)
                        "Dwie wieze" bardzo mi sie podobaly, sceny batalistyczne tez. Arwen jak dla mnie jest sliczna (Wole ja od Eowyn, choc generalnie wole blondynki...) Juz czekam na "The Return of the King"


                        Niestety znowu się zawiodłem Czuję się rozczarowany choć nie tak do końca. Ostatnia godzina filmu była bardzo fajna i tylko dzięki niej nie żałuję tych 3 godzin. Wcześniej nie działo się zbyt dużo, wszystko było jakieś takie powolne i nie dynamiczne. Ale to są moje własne odczucia. Aha i co warte podkreślenia muzyka o wiele lepsza niż w pierwszej części.

                        Comment

                        • Gollum
                          Gość
                          • 09-2002
                          • 307

                          Pójdę. Trudno, żeby Gollum nie poszedł Ale bez większego przekonania. Po pierwszej części upewniłem się, że to nie jest to, na co czekałem. Ale bardzo złe nie było.
                          Najbardziej, jako stary wielbiciel, obawiałwem się wybuchu nakręcanej medialnie tolkienomanii. Tej na szczęście nie ma. Pojawia się tuż przez premierą nowej części, trwa nie dłużej niż dwa miesiące i znów wszystko wraca do normy.

                          Comment

                          • adam16
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 9865

                            baklazanek napisał(a)
                            Niestety znowu się zawiodłem
                            Już go widziałeś ???
                            Browar Hajduki.
                            adam16@browar.biz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                            Comment

                            • Gollum
                              Gość
                              • 09-2002
                              • 307

                              To ponoć żaden problem. Wystarczy wyjechać do kraju, gdzie film juz jest. A tych krajów nie brakuje, wszak Polska jest dopuszczana do takich hitów na końcu. No i podobno wystarczy poszperać w internecie i można film ściągnąć. Zrobiłbym to, ale niestety, nie wiem skąd.

                              Comment

                              • And69
                                Senior
                                • 06-2002
                                • 1487

                                Jest jeszcze jeden sposób , zaopatrzyć się w ten film na targowiskach . Zgadzam się z baklazankiem że muzyczka jest ok . ale ktoś kto zna książke będzie się czuł zawiedziony .

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎