Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Anglia: EUROexit
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • Gringo
      Senior
      • 07-2007
      • 2151

      i jeszcze po "grupie śmierci" pozostało wspomnienie

      Comment

      • iron
        Senior
        • 08-2002
        • 6703

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Admirador Wyświetlenie odpowiedzi
        (...)
        Jak dla mnie nasze główne problemy:
        1) mamy ledwie 12-13 ludzi do grania. Kogo można wpuścić z ławki za Kubę, Milika? W przypadku kontuzji i kartek (odpukać!) kogo wystawilibyśmy w półfinale? Starzyńskiego, Peszkę? Zielińskiego?
        2) Lewandowski gra zdecydowanie poniżej oczekiwań. Nie chcę wchodzić w różne teorie, nie wiem do końca z czego to wynika (zmęczenie sezonem, także psychiczne?), ale jak na razie RL po prostu zawodzi. Od takiego zawodnika wymaga się czegoś powyżej średniej. Więcej niż od innych.
        3) Wyjątkowa nieskuteczność Milika, który poza tym gra dobrze, świetnie się ustawia, "piłka go szuka". Ale bramek nie strzela. No jedną strzelił. Tylko znów: kto za Milika?

        Ad1. To niestety prawda - byle nie Peszko - juz w pierwszym meczu pokazał, że nie jest rasowym graczem - bezsensowny faul tuż przed końcem meczu...
        Ad 2. Tu się nie zgodzę - Lewandowski po prostu zmienił rolę jaka gra na boisku - tak krawiec staje jak materiału staje - nie jest napastnikiem na którego gra drużyna - bo takiej jak w Borusii czy Monachium nie ma - tylko jest kapitanem który jest tam gdzie jest potrzebny - w tym także ogniskuje na sobie uwagę rywali (i faule) dając innym szanse dla dobra drużyny. Myślę, że tylko sam zainteresowany wie ile na tym cierpi duma napastnika...
        Ad 3. No niestety - szansa, żeby Milik sie odblokował jest mała - akurat w tym momencie od Milika powinno sie wymagać skuteczności - bo to on w tej sytuacji
        jest nominalnym napastnikiem a nie Lewandowski...
        Last edited by iron; 28-06-2016, 00:00.
        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
        Rock, Honor, Ojczyzna

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          Czyli Milika można obiążać winą za to, że miał fyfnaście sytuacji barmkowych i wykorzystał jedną a Lewego rozgrzeszać, że nie zdobył bramki bo zdołał dojść/stworzyć sobie jedną patelnię?

          Comment

          • bayern71
            Senior
            • 06-2006
            • 1004

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
            Czyli Milika można obiążać winą za to, że miał fyfnaście sytuacji barmkowych i wykorzystał jedną a Lewego rozgrzeszać, że nie zdobył bramki bo zdołał dojść/stworzyć sobie jedną patelnię?
            Można, bo ma inną rolę na boisku niż do tej pory. Do Fabiańskiego też masz pretensje, że dochodzi do sytuacji strzeleckich (to oczywiście celowa przesada).

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2837

              Znam jednego trenera, który mawia : od napastników wymagam strzelania bramek. Tyle w temacie.
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                Nie siedzę w środku reprezentacji ale bardzo trudno przyjąć mi za racjonalny argument, że Nawałka ustalił, że Lewego używamy tylko jako straszaka w napadzie a w istocie przerabiamy go na czołgo-walec mający rozpychać obrońców. Żaden myślący trener, a za takiego uważamy Nawałkę, nie zrezygnuje z ponadprzeciętnych umiejętności strzeleckich zawodnika i nie nakreśla mu takich oczekiwań, które by uniemożliwiały lub poważnie ograniczały możliwość ich wykorzystania.

                Comment

                • bayern71
                  Senior
                  • 06-2006
                  • 1004

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie siedzę w środku reprezentacji ale bardzo trudno przyjąć mi za racjonalny argument, że Nawałka ustalił, że Lewego używamy tylko jako straszaka w napadzie a w istocie przerabiamy go na czołgo-walec mający rozpychać obrońców. Żaden myślący trener, a za takiego uważamy Nawałkę, nie zrezygnuje z ponadprzeciętnych umiejętności strzeleckich zawodnika i nie nakreśla mu takich oczekiwań, które by uniemożliwiały lub poważnie ograniczały możliwość ich wykorzystania.
                  No raczej mu nie zabronił strzelać. Tyle że Lewy ma podwójne a często potrójne krycie. Dzięki temu Milik ma okazje, a Kuba bramki na koncie. I gdyby Milik strzelał bramki, obrońcy musieliby podwajać krycie zostawiając miejsce Lewandowskiemu i wszystko by wróciło do normy. . Po drugie nie mamy ofensywnego środka pomocy (Mączyński to nie ten poziom a Krychowiak jest jednak defensywnym pomocnikiem). I stąd problemy w kreacji. Zostają nam tylko dość kreatywni Grosicki (chaotyczny i często gubiący piłki) i Błaszczykowski (solidny ale nie w życiowej formie po słabym sezonie).
                  Generalnie gra się podoba (nie licząc kilku osób z tego forum - wynika to z zresztą nie z faktów a potrzeby prowadzenie permanentnej polemiki na każdy temat) a Polacy trafiają do jedenastek poszczególnych rund. Porównanie do poprzednich MŚ i ME wypada miażdżąco na korzyść obecnej drużyny.

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    Mo i nasi po świetnym meczu odpadli. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                      Mo i nasi po świetnym meczu odpadli. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie.
                      Trochę sprawiedliwości jednak bym się doszukał. Karne to loteria.
                      Poprzednio w karnych się prześliznęliśmy, tym razem po bardzo dobrym meczu los nie okazał się łaskawy...
                      Szkoda, że akurat Kuba Błaszczykowski nie strzelił karnego, bo uważam (i nie tylko chyba ja), że zagrał bardzo dobry turniej.

                      Comment

                      • darek99
                        Senior
                        • 04-2002
                        • 2147

                        Przykra sprawa
                        Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                        Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                        skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                        Epikur z Samos.

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          Było dobrze. I życzę nam wszystkim, byśmy za dwa lata mieli podobne dylematy jak z Lewym i Pazdanem w powyższych paru postach

                          PS: czy to nie magia albo jakaś kabała, że w dniu odpadnięcia reprezentacji, z przytupem zaczyna się sezon na tzw. eurowpierdole naszych ligowców?

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 4229

                            Najsłabszy, żenujący mecz. Od 20 minuty kupa w majtach i obrona na 20 metrze. To się musiało tak skończyć, cud , że dotrwali do karnych
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment

                            • franekf
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 944

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                              Najsłabszy, żenujący mecz. Od 20 minuty kupa w majtach i obrona na 20 metrze. To się musiało tak skończyć, cud , że dotrwali do karnych
                              Mi się raczej wydaje, że byli świadomi, że fizycznie mogą nie podołać, i stąd to klepanie między obrońcami przez 20% meczu. Ale jak już piłka poszła do przodu, to bywało ciekawie.
                              Szkoda, że karne rozstrzygały, bo Portugalia była spokojnie do przejścia w takiej formie, jaką obecnie prezentuje.
                              Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                              http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                              Piwny Janusz bez Teku

                              Comment

                              • iron
                                Senior
                                • 08-2002
                                • 6703

                                Przykre to jest to, że Nawałka zakładał dotrwanie do karnych o czym świadczy zmiana Grosickiego na Kapustkę. A jeśli tak było, to czemu nie zmienił przed końcem dogrywki kiepsko "czującego" się w karnych Fabiańskiego na wariata Boruca?
                                Z drugiej strony wreszcie koniec nerwów - niech wygra Islandia
                                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                                Rock, Honor, Ojczyzna

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎