Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
    I a'propos Sama Neilla przypomniał mi się chyba najlepszy horror w karierze Johna Carpentera (i jeden z najlepszych z chyba najlepszych wogóle) - In The Mouth of Madness (W paszczy szaleństwa) - jak dla mnie wzór horroru na poziomie. Niestety niedostępny w PL na DVD...
    Filmu nie widziałem, ale tytuł oznacza, że jest oparty na twórczości H.P. Lovecrafta, mistrza horroru w literaturze.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
      I a'propos Sama Neilla przypomniał mi się chyba najlepszy horror w karierze Johna Carpentera (i jeden z najlepszych z chyba najlepszych wogóle) - In The Mouth of Madness (W paszczy szaleństwa) - jak dla mnie wzór horroru na poziomie. Niestety niedostępny w PL na DVD...
      Czy najlepszy - polemizowałbym, jest to film bardzo dobry ale moim zdaniem najlepszym filmem Carpentera jest "Coś" (The Thing).

      Właśnie jestem po "Taraku" Wajdy, film przesycony śmiercią i umieraniem od początku do końca ale podobał mi się
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        W powyższym zgadzam się całkowicie z Becikiem - "Coś" ma to Coś
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • slavoy
          Senior
          • 10-2001
          • 5052

          "Coś" też bardzo mi się podoba, ale jednak "W paszczy..." stawiam ciut wyżej. Być może dlatego, że obraz z Kurtem widziałem po raz pierwszy wiele lat po jego premierze i wydawało mi się, że parę rzeczy mogło by być lepiej zrobione. Oba filmy jednak jak najbardziej godne polecenia.
          Dick Laurent is dead.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
            "Coś" też bardzo mi się podoba, ale jednak "W paszczy..." stawiam ciut wyżej. Być może dlatego, że obraz z Kurtem widziałem po raz pierwszy wiele lat po jego premierze i wydawało mi się, że parę rzeczy mogło by być lepiej zrobione. Oba filmy jednak jak najbardziej godne polecenia.
            Trzeba też wziąc pod uwagę, ze "Coś" mimo iż z 1982 roku nadal trzyma fason i nie trąci myszką. "W paszczy szaleństwa" to 1995 rok.

            Wracając do filmów Carpentera podobał mi sie również "Książe ciemności" (gdzie gra m.in Alice Cooper), a także kilka juz jego klasyków jak "Christine", "Atak na posterunek 13", "Wioska przeklętych". "Halloween" na ówczesne czasy był dobry ale teraz mnie denerwuje.

            No i nie ukrywam, że na jego "Ucieczce z Nowego Jorku" jako młokos byłem w kinie kilka razy

            Jednak podtrzymuję, ze "Coś", "W paszczy szaleństwa" i wspomniany już "Książę ciemności" to wg mnie jego najlepsze filmy.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Bombadil13
              • 05-2005
              • 2479

              Ostatnie dwa wieczory poświęciłem na Millenium.
              Fakt, obejrzałem oba filmy od początku do końca...
              Fabuła rodem z Hallmarku pełna niedomówień i naciągania, wymieszana z Danem B. i amerykańskim kinem akcji.
              Obejrzałem raz i zapominam o całości. Przypomnę sobie, by zapoznać się z trzecią częścią.
              Dam jeszcze szanse książce (jako, że polecacie), bo film uznałem za "taki sobie".
              Poszukuję

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
                Ostatnie dwa wieczory poświęciłem na Millenium.
                (...)Dam jeszcze szanse książce (jako, że polecacie), bo film uznałem za "taki sobie".
                Jeśli pijesz () do mnie to wycofuję...
                Przestałem czytać bo wpadła w me dłonie świetna "Psychologia społeczna" (Elliot Aronson, Timothy D. Wilson, Robin M. Akert).
                Jak urosnę zostanę psycholożką...
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • tomek35
                  Senior
                  • 02-2007
                  • 497

                  Wczoraj obejrzałem świetny niemiecki film na Ale Kino: "Eksperyment" z 2001 roku.
                  Film przedstawia eksperyment przeprowadzony na ludziach w pozorowanym więzieniu. Ochotnicy zostają podzieleni na strażników i więźniów. Od samego początku rozpoczyna się walka psychologiczna.
                  Jak generalnie nie lubie niemieckich filmów, tak ten został naprawde porządnie zrobiony i cały czas trzymał w napięciu.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    Własnie jestem po filmie który mi się bardzo podobał: "Agora" Alejandro Amenábara. Hiszpański dramat historyczny z 2009 roku opowiadający o Hypatii z Aleksandrii (patrz wikipedia ) Akcja dzieje się w IV wieku n.e. w okresie gdy chrześcijaństwo zaczęło swoją ekspansję. Muszę przyznać, że odważnie pokazano tam ten problem. Jeśli film oparty jest na faktach - to inkwizycja była naprawdę pikusiem. To co chrześcijanie wyprawiali z innowiercami w tamtym okresie mogę porównać jedynie do nazistowskich Niemiec. Widziałem pierwszy film, który pokazuje tę religię w takim świetle.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      Agorę pewnie jutro obejrzę, bo strasznie mnie ciekawi.

                      A odnośnie tego:
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Widziałem pierwszy film, który pokazuje tę religię w takim świetle.
                      to polecam tego pana lub tych panów. Raczej tylko dla tych, którzy nie chadzają do kościoła... Może oburzać, obrażać itp.
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                        Agorę pewnie jutro obejrzę, bo strasznie mnie ciekawi.

                        A odnośnie tego:

                        to polecam tego pana lub tych panów. Raczej tylko dla tych, którzy nie chadzają do kościoła... Może oburzać, obrażać itp.
                        A to to spoko, normalne wypowiedzi ludzi mających swoje zdanie.
                        Wracając do "Agory", to z filmu się dowiedziałem, ze to właśnie chrześcijanie położyli kres istnienia biblioteki Aleksandryjskiej. Swoją drogą ciekawe czy u nas będzie w kinowej dystrybucji.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                          Swoją drogą ciekawe czy u nas będzie w kinowej dystrybucji.
                          Będzie. We wtorek widziałem w kinie zwiastun i sam chętnie obejrzę ten film.

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                            A to to spoko, normalne wypowiedzi ludzi mających swoje zdanie.
                            No Ci drudzy to (chyba) sami profesorowie z Oxfordu, więc poziom trzymają, ale ów Pat potrafi dać po garach
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • chemmobile
                              Senior
                              • 03-2009
                              • 2168

                              Film "Agora" zapowiada się ciekawie, ale w odróżnieniu od Was nie wybiorę się na niego do kina. Przede wszystkim z powodu tego, co napisał becik (i w odróżnieniu od kolegi znam historię Hypatii oraz Biblioteki Aleksandryjskiej z literatury, a nie z filmów). Mam taką zasadę, że nie wydaję pieniędzy na produkcje, które ewidentnie fałszują historię.
                              Last edited by chemmobile; 05-03-2010, 12:56.
                              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                                Film "Agora" zapowiada się ciekawie, ale w odróżnieniu od Was nie wybiorę się na niego do kina. Przede wszystkim z powodu tego, co napisał becik (i w odróżnieniu od kolegi znam historię Hypatii oraz Biblioteki Aleksandryjskiej z literatury, a nie z filmów). Mam taką zasadę, że nie wydaję pieniędzy na produkcje, które ewidentnie fałszują historię.
                                w którym momencie sfałszowali historię?
                                Pytam bo akurat tego nie wiem. Po filmie sam z ciekawości poszukałem informacji na jej temat. Tak na szybko z wiki:
                                Podczas inwazji Cezara na Egipt (48/47 p.n.e.) od okrętów egipskich zajął się ogniem Pałac Królewski, a następnie ogień przeniósł się na bibliotekę (Brucheion). Prawdopodobnie nie wszystkie zbiory spłonęły, bo Serapeion został nienaruszony, ale na pewno spora ich część. W czasie pożaru spłonęło przypuszczalnie ok. 40 tys. woluminów. Według świadectwa historyka greckiego Plutarcha, wódz rzymski Antoniusz ofiarował królowej Kleopatrze tytułem rekompensaty 200 tys. woluminów z biblioteki w Pergamonie. Niejasne są okoliczności upadku bibliotek aleksandryjskich. W 391 r. ambitny patriarcha Teofil sprowokował krwawe zamieszki antypogańskie, po stłumieniu których wykonując rozkaz cesarza Teodozjusza nakazał zburzyć świątynię Serapisa (Serapejon), w kompleksie której znajdowała się biblioteka. Autor relacji o tym wydarzeniu Sokrates Scholastyk, nie wspomina jednak o losie ksiąg. Wydarzenia te dały początek pomówieniu o spaleniu biblioteki przez chrześcijan.

                                Wiem, ze wikipedia nie jest wiarogodnym źródłem, w filmie jest poruszony własnie motyw niszczenia Serapejonu.
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎