Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AYC Wyświetlenie odpowiedzi
    Za to polecam film Moon. Bardzo ciekawy
    Też polecam, bardzo ciekawy, nie wyeksploatowany pomysł i dobra realizacja. Niedawno oglądałam, a już się zastanawiam, czy dziś wieczorkiem nie powtórzyć
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • JAckson
      Senior
      • 05-2004
      • 6122

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
      Też polecam, bardzo ciekawy, nie wyeksploatowany pomysł i dobra realizacja. Niedawno oglądałam, a już się zastanawiam, czy dziś wieczorkiem nie powtórzyć
      Moon jest fajny. Szczególnie jak ktoś lubi klimaty Odysei Kosmicznych.
      MM961
      4:-)

      Comment

      • silvian
        Senior
        • 08-2008
        • 727

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
        The Hurt Locker (W pułapce wojny) - baaardzo dobre męskie kino zrobione przez kobietę. Nie dziwię się,że film zdobył tyle nagród bo jest naprawdę ich wart.
        A mnie się film ten nie podobał, to kolejny amerykański film o amerykańskich żołnierzach. Co by się nie działo to i tak "my" jesteśmy najlepsi, jak jest największy rozpiździaj to wiadomo, że robimy go "my" ale jeśli akurat jest ktoś strasznie pokrzywdzony to też jesteśmy to "my". Jednakże film ten ma, jak dla mnie, jedna zaletę. Pokazuje, że ci żołnierze naprawdę się boją.
        "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

        Comment

        • emes
          Nadszyszkownik Chmielowy
          • 08-2003
          • 4275

          Byłem dziś w kinie na "Agorze". Świetny film, niekoniecznie tylko o religii, ale o władzy, motłochu, wykorzystywaniu głupoty motłochu dla własnych celów przez ludzi władzy, zawieszaniu działania prawa, jeśli to prawo łamią ludzie u władzy, mający w dodatku poparcie tłumu. W miejsce tych co zabili Hypatię i prześladowali inne wyznania i poglądy, równie dobrze można wstawić ideologie zamiast religie, np komunistów w Polsce i nie tylko w Polsce. Nikt nie poniósł kary za mordowanie oficerów AK, bohaterów w walce z Niemcami, w tym np gen. Fieldorfa itd.
          Za haniebne, publiczne morderstwo Hypatii i bezczeszczeniu jej zwłok nikt nie poniósł żadnej kary, a wtedy za śmierć i nawet drobniejsze przewinienia karało się śmiercią.
          Last edited by emes; 27-03-2010, 23:05.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            Martin Scorsese w najnowszym swoim filmie nie zawiódł mnie. "Wyspa tajemnic" jest filmem dobrze zrobionym, trzymającym w napięciu, a zakończenie.... (polecam ten film) Nawet przesłodzony jak dla mnie Di Caprio za bardzo nie słodził
            Last edited by becik; 29-03-2010, 11:24.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              Obejrzałem właśnie "Pociąg" Kawalerowicza. Coś wspaniałego - dialogi, zdjęcia, muzyka, narracja, klimat... Tu nie ma zbędnej sekundy, choć przecież nie jest to film akcji.

              Końcowa scena z pociągiem kończącym bieg rankiem prawie nad samym morzem po prostu niesamowita, ależ mi się zatęskniło do podróżowania.

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                Dziś na tapecie znalazł się austriacki film "Upały". O w mordę, dawno nie widziałem tak naturalistycznego obrazu. Przedmieścia Wiednia i galeria postaci, które raczej nie przynoszą chluby austriackiemu społeczeństwu (lub społeczeństwu w ogóle).

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  Dlugo trwało nim obejrzalem film godny polecenia na forum. "Czwarty stopień" - doskonale zrobiony, trzymający w napięciu do samego końca. Tym bardziej przerażający, że film oparty jest na faktach.

                  http://top100filmweb.blox.plhttp://kinowulu.blox.plMilla Jovovich powraca w kolejnym mega hicie. Wraz z nią obudzi się nasz strach Sceneria niedostępnej i dz...
                  Last edited by becik; 28-05-2010, 07:43.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    Kolejne bardzo dobre kino - "Spaleni słońcem II" Nikity Michałkowa, kontynuacja słynnego oskarowego filmu z połowy lat 90-tych. Tym razem Michałkow moim zdaniem przerósł samego siebie. To nie jest świetne, to jest zajebiste kino rosyjskie. 3 godziny minęły nie wiem kiedy, a jest to dopiero I część tej drugiej części. (W przygotowaniu Spaleni Słońcem II - Cytadela. osobiście bardzo polecam.

                    trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Y7YvqoDkLFM
                    Last edited by becik; 30-05-2010, 13:51.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • VanPurRz
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 4229

                      Beciku a to weszło do kin czy na DVD tylko?

                      Ja wczoraj w TVP kultura obejrzałem teatr TV - Rozbity Dzban, że świetnymi rolami Zofii Kucówny i Wiesława Michnikowskiego (plus na wysokim poziomie Henryk Bista). Ech dzisiaj już się nie "robi" takiego teatru. Komercjalizacja to przekleństwo sztuki.
                      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                        Beciku a to weszło do kin czy na DVD tylko?
                        Hmmm, do kin to chyba nie wejdzie, chociaż tego nie wiem. A na dvd z czasem napewno
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Christof
                          Senior
                          • 04-2009
                          • 128

                          Spalonych słońcem I i II, oraz inne rosyjskie filmy (np. Taras Bulba) ma, do szybkiego ściągniecia, na Chomiku Marius74.

                          Proszę tylko pamiętać, że zgodnie z prawem, film po ściągnięciu należy usunąć ze swojego komputera w ciągu 24 godzin.

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 4229

                            Wczoraj po raz kolejny bawiłem się przy roli Jerzego Dobrowolskiego jako Philipa Marlowa, w "Kłopoty to moja specjalność", reżyseria Marek Piwowski.
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment

                            • jablon
                              Senior
                              • 12-2008
                              • 179

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kolejne bardzo dobre kino - "Spaleni słońcem II" Nikity Michałkowa, kontynuacja słynnego oskarowego filmu z połowy lat 90-tych. Tym razem Michałkow moim zdaniem przerósł samego siebie. To nie jest świetne, to jest zajebiste kino rosyjskie. 3 godziny minęły nie wiem kiedy, a jest to dopiero I część tej drugiej części. (W przygotowaniu Spaleni Słońcem II - Cytadela. osobiście bardzo polecam.
                              Jeśli już jesteśmy na wschodzie, to jestem świeżo po obejrzeniu "Ładunek 200" ("Gruz 200"). Ktoś już o nim wspominał. Nasuwają się skojarzenia z naszym "Domem złym".
                              W kolejce (poza "Priedstojanije" właśnie) czekają: "Dzikie Pole" ("Dikoe Pole") i "Jak spędziłem tym latem" ("Kak ya provel etim letom"). Zwłaszcza ten drugi zapowiada się interesująco.

                              Comment

                              • VanPurRz
                                Senior
                                • 09-2008
                                • 4229

                                Nie kino Ale Kino. Biedroneczko Biedroneczko Kena Loacha. Przejmujący film i w Polsce bardzo na czasie bo za chwilę zostanie przyjęta ustawa która doprowadzi do takich samych sytuacji jak pokazane w tym filmie a dziejące się na "cywilizowanym" Zachodzie od dawna
                                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎